Тандир із цегли своїми руками: всі етапи робіт, технологія правильного виготовлення + схеми, фото приклади кладки

Тандир із цегли: креслення, розміри, фото + покрокова інструкція будівництва

Тандир – пекти у формі глека. Її створили Сході. Тандир здатний успішно замінює багато інших видів печей. Це ідеальний спосіб приготування страв зі Сходу: м’ясо, риба, шашлик – все це стане доступним після будівництва тандира.

Батьківщиною цієї печі вважається Середня Азія. Ліплення вироблялося за допомогою вогнетривкої глини, попередньо висушеної та відпаленої. Отримати таку глину за кліматичних умов середньої широти не вдасться, т.к. глині ​​потрібні особливі вимоги до вологості. Важливим є також світловий спектр.

Що таке тандир?

Приїхавши в місцевість із пустельним кліматом, створити правильний тандир можна без особливих зусиль. Легко отримати глину, яка відповідає вимогам тандира, в умовах спекотного сонця. Висока температура і куряче повітря роблять свою справу: стінки тандира, незважаючи на їх товщину, залишаються без пошкоджень.

Що буде, якщо сушити глину у середніх широтах? Вона покриється кіркою і буде вологою усередині. Далі при випаленні із-за вологи на стінках печі утворюються тріщини. Ось чому не можна зробити тандир у звичному кліматі, якою б гарною не була глина.

Умільці з народу зуміли знайти вирішення проблеми. Вірменський тонір відмінно грає роль заміни тандира. Будується він із шамотної цегли.Завдяки такому матеріалу стінки виходять товсті.

Це дозволяє довго зберігати тепло. Є й мінус — прогрівається вірменський тонір довше, натомість, на відміну від Середньої Азії, у середніх широтах достатньо дров для топки.

Побудова цегляного тандира проста. Всі необхідні матеріали можна легко купити в будівельному магазині.