Будівництво лазні з бруса своїми руками: покрокова інструкція з будівництва лазні

Будівництво лазні із бруса, з чого почати? Плюси та мінуси, фото проектів, технологія будівництва від А до Я

Що може бути кращим за російську дерев’яну лазню на ділянці, що надає неоціненну користь для здоров’я. Це справжня віддушина на природі та гарантія повноцінного відпочинку, здатна розслаблювати та покращувати кровотік в організмі.

На Русі це завжди було давнім традиційним звичаєм, не варто відмовлятися від нього і в наш час. Досить невеликої будівлі, яка не викличе величезних грошових витрат, але дасть заряд бадьорості та позитивного настрою.

Безперечні переваги дерева

В основі лазні з клеєного бруса ламелі з цінних деревних порід, з’єднані клеєм під пресом.

  • Сировина має презентабельний вигляд, кріпильні системи, швидко збирається і нагрівається, довго тримає тепло.
  • Його не вражає цвіль, грибок, шкідники, а акуратна експлуатація та правильний догляд гарантують піввіковий термін служби.
  • Такій будівлі не потрібне усадка та декоративне оздоблення.

З мінусів можна відзначити дорожнечу і не пропускання повітря, тобто будівля не здатна «дихати».

Але найголовніший недолік – наявність формальдегідів у клейовій речовині у несумлінних виробників, які небезпечні людині при вдиханні, тому при покупці потрібно неодмінно цікавитись сертифікатами якості.
















Побудова з профільного бруса має:

  1. Екологічна чистота, яка обіцяє здоровий мікроклімат.
  2. Простий збіркою на кшталт дитячого конструктора способом шип-паз.
  3. Економічність порівняно з попереднім аналогом.

Замкові з’єднання забезпечують хорошу теплоізоляцію, а обробка антисептиком попереджає можливу гниль. Недоліки теж є – це тривалий період усадки, можливість розтріскування під впливом природної вологості і не стійкість до займання.

Примірники, що пройшли камерне сушіння, дозволять приступити до зведення без очікування усадки.

На будь-яких колодах повинні бути відсутні тріщини, інакше це загрожує загниванням при укладанні. Сині плями свідчать про внутрішній процес гниття, тому уважно оглядайте деревину, у якісного матеріалу гладкий і рівний вигляд.

Будівельні етапи

Першорядно виробляються інженерні дослідження, щоб визначити рельєфні особливості площі, ґрунтовий вміст, глибинне або поверхневе пролягання підземних вод.

Це необхідні заходи, які дають змогу вибрати правильний тип фундаментної основи. Проекти лазень пропонуються у готовому вигляді або розробляються в індивідуальному порядку з урахуванням усіх побажань власників.

















Після закупівлі будматеріалів приступають до закладки фундаменту, який буває:

  1. Стрічковою конструкцією. У траншею закладається піщано-гравійна суміш, армована сітка. Споруджується опалубка, що заливається бетоном на глибину промерзання грунту. Надземна висота складає півметра. По внутрішньому периметру сиплять щебінь або пісок. Після 3 тижнів розпочинають кладку.
  2. Стовпчастим типом, що виглядає цегляними стовпами з бетонною подушкою під несучі стіни. Конструкцію зміцнюють за допомогою арматури та оснащують гідроізоляцією з двох шарів руберойду на розплавленому бітумі. Для облаштування такого різновиду не знадобиться ціла бригада помічників, є самостійна закладка.
  3. Свайно-гвинтовий вид, необхідний, якщо на майданчику присутній крутий ухил, його характеризує стійкість навіть до землетрусів.

Особливо затребувані у власників власності перші два варіанти.

Стіни лазні

Встановлюють 30-міліметрові рейки на відстані 300 мм, між якими буде утеплювач. Далі йде обв’язування брусами з антисептичною обробкою.

  • У першому ряду задіють найбільш товсті зразки, частіше це добротна модрина, яка з роками тільки стає міцнішою.
  • Початковий вінець оснащують теплоізоляцією, наступні – скріплюють нагелями з дерева, цвяхами без капелюшків, добре зарекомендував себе також пружинний вузол «Сила».
  • Так рухаються до самого верху, не забуваючи обов’язково користуватися рівнем.
  • Остання колоди не фіксується, згодом вони будуть зніматися, щоб встановити стельові балки.
  • По завершенні усадки щілини заповнюють клоччям, повстю, джутом і бензопилою вирізають віконні та дверні отвори.

Зведення лазні своїми руками не потребує особливої ​​майстерності та специфічних навичок, це хоч і не проста, але дуже вдячна справа, яка буде радувати, та лікувати сім’ю одночасно не один десяток років.








Покрівля лазні

Кроквяну систему укладають на суцільний настил або на фанеру, стійку до вологості. Перекриття оснащуються латами з ізоляцією від води та пари. Завершальний крок – покриття ондуліном, оцинкованим залізом, сайдингом.

У односхилим даху опора йде на протилежні стінки з різним ухилом. Такий прийом прискорює будівництво і економить матеріал, частіше застосовується при прибудові до будинку, що вже стоїть.

Найбільш поширена двосхила або ламана конструкція, у горищному або мансардному приміщенні після якісного утеплення можна обладнати гостьову кімнату, спальню, кімнатку для більярду. Шатрова конфігурація трохи перевершує інші варіації, але виглядає неймовірно красиво.

Лазня з терасою це гарантія прекрасного відпочинку на відкритому повітрі за чаюванням після лазневих процедур, порятунок від дощу та інших погодних неприємностей. Тут можна розмістити навіть зону барбекю. Найкраще становище – з підвітряного боку. Подібна прибудова надає завершеності споруди.

Оздоблювальні роботи

У парній монтують:

  • Гратова структура стін;
  • Теплоізоляційну перегородку;
  • Вентиляційний зазор;
  • Розведення електричних кабелів.









Необхідна теплоізоляція за допомогою мінерально-ватних плит.

  1. Для облицювання задіють осинову, березову, липову вагонку, що не виділяє смоли при високій температурі і має здатність швидко сохнути, застосовують і пластикові вироби.
  2. Конструюють двоярусні полиці для комфортного ширяння. У кімнаті відпочинку прийнятні смолисті хвойні породи із приємним ароматом.
  3. Для печі передбачають окремий фундамент.
  4. Також знадобиться водовідведення, душовий піддон. Бажано подвійне скління вікон.

Фото лазні із бруса наочно демонструють, наскільки органічно вона вписується в природний ландшафт, виступаючи прикрасою присадибного наділу.

Основними критеріями при будівельних маніпуляціях є: Створення грамотної схеми, вибір міцної сировини та забезпечення безпеки експлуатації.


Фото бані з бруса