Як очистити чайник від сильного накипу: оцтом, лимонною кислотою, содою. Огляд найефективніших засобів очищення

Як очистити чайник – ТОП-5 швидких способів очищення в домашніх умовах (фото + інструкція)

При регулярному використанні всередині чайника починає утворюватися накип. Вона з’являється з елементів, що містяться у водах, таких як магній та кальцій. Чим вище жорсткість води, яка піддається кип’ятінню в чайнику, тим швидше утворюватиметься накип, що складається з мінеральних елементів.

Сам наліт несприятливо впливає на роботу техніки, через нього погіршується процес кип’ятіння води, внаслідок чого у воду потрапляють шкідливі частинки та елементи, які можуть призвести до проблем зі здоров’ям. Також погіршуються смакові якості води.

Розглядаючи питання як очистити чайник від накипу, варто враховувати відразу кілька дієвих способів, які можуть бути використані в домашніх умовах і не займуть багато часу.

Лімонна кислота для очищення чайника

Найпоширеніший і найдієвіший спосіб. Накип це відкладення магнію та кальцію, які містяться у сирій воді. Миючими засобами з водою не вдасться позбутися цих накопичень.

Однак накип боїться кислот, як органічних, і неорганічних. Зважаючи на те, що чайник кип’ятить воду для подальшого пиття, рекомендується використовувати органічні кислоти, такі як лимонна кислота.

Вона не залишає слідів після чищення, не надає воді специфічного смаку і не впливає на здоров’я людини.

Для позбавлення від накипу чистимо чайник лимонною кислотою в середньому раз на місяць. Цього буде достатньо, щоб легко позбуватися невеликого шару накипу.











Покрокова інструкція

Спосіб із лимонною кислотою користується великою популярністю також тому, що не потребує жодних додаткових інструментів і дуже легко здійснюється.

  • Необхідний один пакетик лимонної кислоти, використовувати варто лише третину або половину, залежно від обсягу чайника.
  • Потрібно набрати води до вказаного обсягу, не перевищуючи максимальної позначки. Після цього додати лимонну кислоту та ввімкнути нагрівання.
  • Вода закипить так само, як при звичайному кип’ятінні води.
  • Лімонна кислота чудово роз’їдає накип, після кип’ятіння вода з кислотою зливається, чайник ретельно промивається, після чого він буде готовий до повсякденного використання.

Оцет

Розглядаючи питання, як очистити чайник оцтом, варто враховувати рекомендації виробників.Вони радять не використовувати оцет для чищення приладів від накипу, тому що його дія надмірно агресивна на матеріали.

Але в тому випадку, якщо шар накипу досить великий, оцет справиться із завданням найкраще.

  • У цьому способі є кілька особливостей.
  • Насамперед потрібно враховувати конкретний вид оцту.
  • Якщо використовується чистий 9%, його потрібно не більше 150 мл.
  • Якщо використовується 70% концентрат, потрібно використовувати 1-2 столові ложки для чайників будь-яких обсягів.

Спершу потрібно налити воду до максимальної позначки, включити кип’ятіння. Після того, як вода закипить і нагрівальний елемент вимкнеться, в чайник потрібно налити оцет.

У такому вигляді його потрібно залишити на годину, за цей час накип успішно відшарується від стінок чайника. Після цього залишиться тільки ретельно промити прилад, 1-2 рази прокип’ятити воду, щоб позбутися залишків оцту на стінах.












Такий спосіб відмінно підійде для чищення пластмасових, металевих та скляних чайників будь-яких обсягів. Зверніть увагу, вода нагрівається окремо, оцет додається лише після кип’ятіння. Це дозволить уникнути появи оцтової пари при кип’ятінні, які можуть обпекти слизову оболонку всіх, хто знаходиться в кімнаті.

Очищення за допомогою соди

Емальовані чайники бояться агресивної дії, тому попередні способи не підходять. Відмінною альтернативою буде використання содою.

Щоб тримати прилад у постійній чистоті, очищаємо чайник содою кожні 3 тижні, таким чином вдасться уникнути скупчення великого шару нальоту на дні та стінках.

  • Існує кілька способів використання соди як засіб для чищення. Один з найоптимальніших схожий на попередній.
  • Спочатку потрібно закип’ятити воду в чайнику, після чого засипати достатню кількість соди, щоб вона повністю покривала дно.
  • Далі залишиться тільки чекати, поки сода розм’якшить мінеральні накопичення на дні, після чого їх можна буде легко прибрати за допомогою губки.
  • Час, необхідний для виконання цього способу, становить 30 хвилин. Вода з содою не зливається доти, доки чайник не охолоне.

Коли вода злита і накип зник, потрібно ще раз прокип’ятити воду в цьому чайнику, після чого ретельно промити його сирою водою і його можна буде використовувати.












Зовнішнє чищення

Металеві чайники схильні не тільки до появи накипу в процесі експлуатації, але й іржі на зовнішній стороні стінок. Іржа з’являється в тому випадку, якщо прилад експлуатується в умовах підвищеної вологості, через що на зовнішній стороні стін утворюється іржа. Вона повільно розкладає матеріал, через що прилад незабаром вийде з ладу.

Займаючись питанням, як прибрати іржу на чайнику, можна використовувати кілька способів. Найлегшим буде використання картопляної шкірки, солі та фольги.

Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо іржа в’їлася неглибоко і є невеликими плямами.

  1. Спершу потрібно посипати місце з іржею сіллю, після чого потерти картопляною шкіркою.
  2. Ефективність способу обумовлена ​​щавлевою кислотою, що міститься в картоплі. Саме вона впливає на іржу, вичищаючи її.
  3. Фольга в цьому способі грає роль абразивної щітки, потрібно скачати невелику кількість у кулю, після чого потерти місце, змащеною сіллю та картопляною шкіркою.
  4. Фольга зніме шар іржі, розм’якшеною кислотою без шкоди для металу. Такий спосіб не займе багато часу та коштів.












У пошуках способу як очистити чайник зовні рекомендується звернути увагу на 9% оцет.

Потрібно налити в ємність достатню кількість оцту, після чого помістити конкретну ділянку зовнішньої стінки в оцет і накрити чимось. Приблизно через годину більшість іржі буде розчинена.

Фото-інструкція з очищення чайника