Як випрати фарбу з одягу: поради щодо виведення плям фарби в домашніх умовах

Як випрати фарбу з одягу – 10 працюючих ефективних способу видалення засохлої фарби
Всі колись роблять ремонт, використовуючи різні типи фарби для поверхонь. Одного необережного руху достатньо, щоб поставити пляму на рукаві куртки або пролити трохи барвника на штани.

Зрозуміло, знавці скажуть, що перед початком робіт слід одягнути спеціалізований одяг, який після закінчення ремонту не шкода викинути. Однак ситуації трапляються різні, тому в даній статті відповімо на питання про те, чим можна випрати фарбу з одягу.

Почнемо зі складного

Найміцніші, вологостійкі та універсальні – алкідні емалі. Якщо такі потраплять на одяг і засохнуть, можна втратити улюблену ветровку або штани. Однак відтирати фарбу алкіду з одягу можна.

Для цього попередньо варто застосувати низку методик.

  1. Важливо почати боротися з алкідними плямами, поки вони свіжі, не даючи ґрунтовно засохнути.
  2. Необхідно одягнути гумові рукавички для захисту рук, озброїтися щіткою, а також скипидаром, гасом або будь-яким іншим розчинником, наприклад, ацетоном.
  3. Забруднені ділянки слід змочувати в розчиннику та старанно працювати щіткою, доки пляма не зійде.
  4. Далі важливо оцінити ступінь очищення. Змити теплою водою засіб.
  5. Якщо вона не діє на пляму, варто спробувати інший варіант розчинника.

В результаті важливо випрати річ вручну, застосувавши порошок, або відправивши в машинку-автомат.












Від складного – до простого

Як відпрати фарбу холі? Фестивалі фарб призводять до абсолютного і навіть тотального забруднення навколо. Найбільше страждає одяг. Такі склади усунути найпростіше.

Достатньо покласти речі в машинку-автомат і додати в стандартний засіб прання засоб для виведення плям. Втім, є «холі», які складаються не зовсім із натуральних та досить їдких компонентів.

До таких доведеться застосовувати посилені засоби:

  • Соду,
  • Перекис водню,
  • Лимонну кислоту
  • Або навіть ацетон,
  • Очищений бензин.







Видалення масляної фарби

Як випрати олійну фарбу з одягу? Це може бути не так просто, як здається на перший погляд. Адже назва говорить сама за себе – «масляна» — отже, не лише забруднює, а й залишає жирні плями.

Оліфа, яка входить до складу таких фарб, досить швидко твердне і такий шар вже дуже складно видалити.

Доведеться застосовувати агресивні склади. Якщо немає впевненості у своєму успіху, річ краще віддати в хімчистку. В іншому випадку можна взятися за справу, застосувавши один із нижченазваних засобів:

  • Ацетон.
  • Уайт-спірит.
  • Лимонну кислоту.
  • Спирт.
  • Борну кислоту.
  • Перекис водню.
  • Нашатир.
  • Бензин.

Але багато залежить і від того, на яку тканину потрапила масляна фарба. Якщо на бавовну, знадобляться бензин та чиста косметична глина, бажано біла. Необхідно змішати обидва компоненти так, щоб вийшла густа кашка. Після нанести її на пляму, тільки на нього. Дочекатися, щоб засіб увібрався, витримати 15 хвилин, змити шар очисника і простягати річ у машинці.

  • Синтетичні тканини простіше очистити із застосуванням нашатирю, розчиненого у воді. У складі змочити ватний диск та протерти забруднену поверхню. У результаті можна навіть ґрунтовно просочити тканину цим складом. Зачекати, поки масляна пляма відійде і відправити улюблені штани в пральну машину.
  • Вовняну річ від масляної фарби допоможе відпрати підігрітий етиловий спирт. Його необхідно змішати з рідким милом і нанести на пляму. Зачекати півгодини, періодично спостерігаючи за процесом відшарування фарби. Як тільки пляма розчиниться, можна обережно випрати річ руками.

Саме складне – усунути масляну фарбу з тонкого шовку чи атласу. Бажано замочити тканину на кілька хвилин у мильному розчині. Потім прополоскати у прохолодній воді та нанести на пляму розчинник.

Для кольорових матеріалів такий варіант не підійде. Варто просто запрати господарським милом масляну пляму. Якщо воно відійшло не повністю, простягати річ у машинці-автоматі.

Як «перемогти» пляма гуаші

Коли прибираємо гуаш з одягу, слід врахувати тип тканини. У тому чи іншому варіанті допоможуть:

  1. Столовий оцет.
  2. Керосин.
  3. Ацетон або рідина для зняття лаку.
  4. Спирт.

Необхідно намочити область забруднення, промокнути її ватним диском, просоченим розчинником та залишити на півгодини. Після простягнути.Якщо пляма не зникла, можна спробувати застосувати інший тип розчинника.

Загальні правила виведення плям від фарби

Як прибрати свіжу фарбу з одягу? Це зробити простіше, ніж застарілі. Тому затягувати з процесом усунення «клакси» не варто.

  • Якщо фарба вже ґрунтовно засохла, можна застосувати гострий ножик або лезо.
  • Обережно зчистіть верхній шар і змочіть тканину.
  • Далі рекомендовано застосовувати розчинники.
  • Якщо матеріал ніжний та тонкий, орудувати гострим предметом, зчищаючи фарбу, небажано.

У разі, коли пляма велика, на її різних ділянках доцільно спробувати різні засоби «боротьби». Яке подіє швидше та ефективніше, то й варто поширити на всю площу плями.









Перед пранням, як перед грозою

Пляма посаджена, досаду не приховати. Потрібно діяти швидко: зняти річ та почати вживати заходів впливу на фарбу для її видалення.

Свіжу фарбу можна струсити або швидко стерти вологою серветкою.

  • Важливо не втирати речовину і не розмазувати «кляксу», а дбайливо вбрати її в неткане полотно. Після цього можна починати процес виведення плям, або просто простягнути одяг в машинці-автомат.
  • Не варто застосовувати при виведенні фарби рослинну олію, інакше доведеться позбавлятися жирної плями. Вийде подвійна та досить ризикована робота, в результаті якої річ доведеться викинути або перевести в ранг «ганчірки».
  • Можна застосовувати сухий гірчичний порошок. Він більше діє на жирні плями, тому й олійну фарбу, поки вона у свіжому вигляді, здатна видалити. Він вбере речовину, після чого забруднену поверхню можна обробити ацетоном і прокрутити річ у пральній машинці використовуючи стандартні миючі засоби.

Інструкція з видалення фарби з одягу