Подряпини на меблів: перевірені методи усунення подряпин

Подряпини на меблів – основні способи ремонту, огляд професійних та народних засобів

Дерев’яні поверхні красиві та затишні, вони наповнюють будинок силою та чистотою природи, допомагають розслабитися та набути впевненості. Але покриття не має високої стійкості до механічних пошкоджень, тому через якийсь час меблі покриваються неприємними щербинками та подряпинами.

Уникнути їх практично неможливо, але позбутися їх цілком реально. Способів як прибрати подряпини на меблів на сьогоднішній день придумано досить багато, так що господарі тумбочок, комодів, сервантів і шаф можуть підібрати найкращий варіант.

Професійні або підручні засоби

Видалити подряпини пропонують засоби побутової хімії, які можна купити в спеціалізованих магазинах, та народні засоби, які неодмінно знайдуться на кухні.

Покупні засоби відрізняються:

  • Досить високою вартістю;
  • Надійністю та ефективністю;
  • Питання під час вибору потрібного відтінку.

Домашні засоби характеризуються:

  • Низкою ціною, іноді обходяться абсолютно безкоштовно;
  • Не токсичністю та безпекою для здоров’я;
  • Невеликим обсягом використання вони не завжди зможуть допомогти, особливо у разі наявності глибоких борозенок.












Якщо меблі є предметом антикваріату, то без допомоги спеціально навченого червонодеревника не обійтися. Інакше можна остаточно зруйнувати старовинний предмет. Натомість сучасні предмети меблювання можна відновити до первісного вигляду цілком самостійно.

Народні засоби від подряпин на меблі

Для неглибоких пошкоджень підійдуть підручні матеріали. Це може бути:

  • Парафінові свічки. Парафін допоможе відповісти на питання, чим замазати подряпини на меблів світлого кольору. Звісно, ​​треба вибирати прозорі свічки. М’яка субстанція чудово заповнить виїмки, роблячи їх абсолютно непомітними.
  • Волоський горіх. Сирий горіх допоможе закласти невеликі мітки. Для цього його розламують на половинки та протирають проблемне місце, злегка вдавлюючи ядерце всередину. Замість звичного волоського горіха можна використовувати пекан. Але він і коштує дорожче і рідше зустрічається в магазинах. Сік, що виділяється при натисканні, непогано впорається з невеликими мітками, але великі борозни закласти не зможе.
  • Чай. Найпростіший пакетик чорного чаю допоможе замаскувати неглибокі прорізи.Для цього його просто заварюють у окропі хвилин 15-20 до придбання насиченого кольору. Далі беруть вату або диск із цього матеріалу, занурюють у настій та протирають пошкоджену поверхню. Спосіб використовується в основному для темних меблів. Для не зовсім світлих поверхонь можна спробувати досягти бажаного ефекту, регулюючи колір заварювання.
  • Йод. Простий антисептичний препарат допоможе замаскувати невеликі ушкодження на темних меблях. Для цього його наносять на ватну паличку і проводять по подряпині. Рідина миттєво заповнює простір, але підібрати колір буде дуже складно. Аналогічно діє машинне масло або оліфа.
  • Марганцівка. Для меблів під горіх можна використовувати перманганат калію. Декілька крупинок треба розчинити у воді і нанести на подряпину. При цьому важливо стежити, щоб сухі частинки хімічної речовини не потрапляли на поверхню. І роботи краще проводити в друках: марганцівка має сильний фарбуючий ефект, так що жовто-коричневі плями на руках доведеться потім змивати тижнями.
  • Крем для взуття. Чорний крем підійде для фасадів кольору венге та поряд розташованих тонів. Для цього поверхню знежирюють, наносять крем, чекають приблизно 30 хвилин і видаляють залишки. Коричневими кремами можна обробляти світліші меблі.
  • Морилка. Морилка, що залишилася після ремонту, прекрасно закриє наявні вади. Ось тільки продається вона у великих пляшках, тому їх придбання не завжди виправдане.
  • Предмети малювання. Якщо в будинку є дітки або художники, можна скористатися кольоровими олівцями, фарбами або фломастерами. З ними можна практично точно підібрати необхідне забарвлення.

Всі ці варіанти надають можливість лише замаскувати подряпини, але не усунути їх повністю.

Зробити самі пошкодження допоможе звичайний безбарвний лак для нігтів або спеціальний меблевий лак, нанесений на вже висохлу поверхню.

Професійні засоби від подряпин

Якщо подряпини досить глибокі або господарі хочуть гарантовано позбутися неохайних смуг на меблів, на допомогу прийдуть спеціальні засоби.












Меблевий олівець

Восковий олівець, щоб прибрати подряпини на меблів, стане чудовим помічником у боротьбі з подряпинами та сколами.

  • Завдяки широкому кольору матеріал можна підібрати тон у тон, зробивши пошкодження максимально непримітним для очей.
  • До того ж він заповнить саму подряпину, зробивши її непомітною і на дотик.

Меблевий віск

Ще один зручний засіб. Діє воно так само як і олівці, та й продається також у будівельних магазинах. Засіб чудово підходить як для лакованих або ламінованих поверхонь, так і для звичайного дерева необробленого.

Меблевий віск представлений у двох варіантах використання:

  • М’який віск дуже легкий у застосуванні та не вимагає спеціальних навичок. Наносити його можна чистою ганчіркою, шпателем або звичайним ножем. Нанесену масу акуратно втирають, через 15-20 хвилин видаляють надлишки тією ж ганчіркою або пластиковим скребком.
  • Твердий віск вимагатиме певного досвіду. Для початку його необхідно буде розплавити до м’якої маси, потім нанести на ушкодження та відшліфувати. Є ще й надтвердий віск, але ним користуються, переважно, у спеціалізованих майстернях.

Меблевий штрих

Видалення подряпин з меблів доступне за допомогою спеціального штриха. За формою він нагадує канцелярський штрих, але має набагато більше варіантів кольору.

Користуються ним так само, як і іншими засобами:

  1. Поверхню знежирюють.
  2. Наносять фарбуючий засіб, можна наносити в кілька шарів.
  3. Через 15-20 хвилин протирають поверхню.

Але подібний засіб допоможе закласти лише невеликі подряпини, втім, як і поліроль від подряпин на меблів.










Шпаклівка

З глибокими подряпинами впорається лише шпаклівка. Принцип її дії не відрізняється від процесу вирівнювання стін:

  • Спершу наносять досить товстий шар на борозну;
  • Потім накладають фінішний шар на всю навколишню поверхню;
  • Шліфують.

У разі розбіжності кольору встановлену ділянку облагороджують морилкою або маркером.

Дряпини на шкірі

Власники невеликих дітей та домашніх тварин часто запитують, як прибрати подряпини на шкіряних меблях.

Для цих цілей чудово підходять:

  • рідка шкіра;
  • Дитяча або оливкова олія для невеликих пошкоджень;
  • Крем з високим вмістом ланоліну;
  • Спеціальний лак.

Невеликі подряпини можна закласти навіть звичайним феном. При досить високому нагріванні натуральна шкіра виділяє олії, що дозволяють затягнути розрив.

Фото меблів після видалення подряпин