Як повернути білизну білим речам: ТОП-10 перевірених коштів

Як повернути білизну: найкращі способи відбілювання речей у домашніх умовах (інструкція від А до Я)

Білий колір завжди асоціюється із чистотою, акуратністю, елегантністю. Пляма на білому одязі виглядає значно катастрофічніше, ніж на будь-якому іншому кольорі. Ще одним «підводним каменем» білих виробів із тканини можна назвати те, що згодом білий колір перестає бути яскравим та насиченим.

Білу білизну легко забруднити, і після численних прань вона стає тьмяною, сірою або з жовтуватим відтінком.

Які існують відбілювачі

Чи можна повернути білизну речам, що втратили її з часом, і як це зробити? Найпростішим і найсучаснішим методом впливу на білу тканину для повернення кольору є застосування промислових хімічних відбілювачів, які поділяються на три види:

  • Кисневмісні відбілювачі;
  • Хлоросодержащіе;
  • Оптичні відбілювачі.

Кисневмісні відбілювачі підходять для всіх видів білих тканин. Найбільш ефективні у прохолодній воді.

Відбілювачі, що містять хлор, досить агресивні. Застосовуються тільки для бавовняних та лляних тканин.

Оптичні відбілювачі надають білим речам білий вигляд за допомогою осідання оптичних кристалів на волокна тканини.

Не можна використовувати на виробах із кольоровими вставками, малюнками.













Відбілювання народними засобами

Справедливо помітити, що хімічні речовини, з яких складаються покупні відбілювачі, можуть спричинити алергію. При неграмотному або надмірному використанні можна взагалі зіпсувати, а не відбілити тканину.

Раціональні господарки для економії сімейного бюджету або з інших причин, коли хімічні відбілювачі використовувати небажано, застосовують народні господарські засоби.

Спосіб як повернути білизну білим речам у домашніх умовах існує чимало:

  • Звичайне господарське мило допоможе відновити білий колір посірілим речам. Для цього потрібно замочити в гарячому мильному розчині білизну на 2 години, потім випрати звичайним способом.
  • Перекис водню добре впорається з різними плямами на білих тканинах і поверне білий вигляд одягу або постільній білизні. Для приготування складу, що відбілює, розчинити чайну ложку 3-відсоткового перекису водню в 2 літрах води.Помістити в нього білизну на 40 хвилин, періодично перемішувати, потім прополоскати у холодній воді.
  • Здається трохи дивним, але рожевий розчин марганцівки також допомагає повернути білизну білизні. Додають невелику її кількість у приготований розчин із гарячої води та прального порошку. Відбілююча рідина має бути світло-рожевого відтінку. Поміщають туди випрану білизну та закривають поліетиленовою плівкою, тримають до повного остигання розчину. Потім прополіскують річ у гарячій воді.
  • Оцтова есенція вибілить пожовклі речі, головне, при її використанні правильно витримати концентрацію розчину, щоб не порушити структуру тканини. На 2 літри води потрібно взяти столову ложку оцтової кислоти. Помістити річ у розчин на 30 хвилин, після часу — ретельно прополоскати.
  • Харчова сода в парі з нашатирним спиртом також зможе відновити білий колір. Для приготування відбілюючого засобу потрібно розчинити 5 чайних ложок соди в 5 літрах води та додати 2 чайні ложки нашатирного спирту. В даному розчині річ, яку потрібно відбілити, повинна бути не менше 4 годин. Потім необхідно її прополоскати кілька разів у прохолодній воді та випрати звичайним способом.








Порятунок білих речей, що полиняли

Прикрою помилкою навіть у хорошої господині виглядає білизна, що полиняла при пранні. Така ситуація виникає, якщо суворо не сортувати білизну за кольорами. Білі речі рекомендується прати окремо від інших, навіть наближених, відтінків.

Безвихідних ситуацій не буває, і проблему, як повернути білизну, можна вирішити. Важливою умовою успіху є часовий фактор. Чим швидше розпочати «реанімаційні заходи», тим більше шансів на порятунок білої речі.

Побутова хімія у вигляді відповідних за типом полиняющей тканини відбілювачів впорається і в цій ситуації. Але що робити, якщо відбілювача вдома не виявилося, а діяти треба швидко?

Потрібно ретельно натерти господарським милом, що полиняла річ, і залишити на 6 годин, потім прополоскати і вивісити сушитися на прямі сонячні промені. Якщо отриманий результат влаштовує не повністю, можна натерти мило в барабан пральної машини та простягати річ ще раз на високій температурі.

Ті полиняючі тканини, які протипоказано прати в гарячій воді, можна спробувати відбілити за допомогою гірчичного порошку.У літрі води розчинити столову ложку порошку, акуратно перелити розчин без осаду в іншу ємність і замочити в цій рідині білу річ, потім випрати з милом.

Ділікатне відбілювання

Повертаємо білизну спідній білизні, у відбілюванні якої теж є свої нюанси.

При «ніжному відбілюванні» обов’язково потрібно враховувати вид тканини, з якої виготовлено спідню білизну, наявність мережив, кольорових вставок.








Якщо надати білизну виробам з бавовни можна спробувати господарським милом, будь-яким промисловим відбілювачем, навіть застосувати кип’ятіння, то синтетичні тканини такі дії можуть просто зіпсувати.

  • Існує оригінальний спосіб повернути білизну бюстгальтеру не вдаючись до допомоги відбілювачів — використовувати синьку.
  • Загорнути її у бавовняну тканину і завантажити у воду, щоб рідина стала трохи синюватою.
  • Опустити в неї бюстгальтер на 15 хвилин і прополоскати.

Як освіжити білу ванну

Проводячи відбілювання у ванній кімнаті, іноді можна помітити, що не лише білизна потребує відновлення кольору.А що робити, щоб повернути самій ванні білизну? Жорстка вода, іржа та інші забруднення роблять її поверхню тьмяною та жовтуватою.

  • Одним із дієвих методів є нанесення засобу для чищення на всю площу ванни густим шаром. Після нанесення залишити засіб на 6 годин, потім прибрати залишки речовини, що чистить, губкою і вимити ванну.
  • Добре справляється з жовтим нальотом лимонна кислота. Потрібно розвести пакет лимонної кислоти у склянці теплої води, після чого змастити цим розчином ванну. Через 30 хвилин потрібно змити залишки розчину душем.

Щоб білі речі вимагали менше уваги, слід взяти на озброєння кілька правил:

  • Стирати білу білизну завжди окремо;
  • Сортувати білі речі для прання за типами тканини;
  • Додавати в жорстку воду пом’якшувачі води;
  • Перед пранням окремо замочувати забруднену білизну:
  • Не наносити відбілювач безпосередньо на тканину.

Фото-інструкція, як повернути білизну