Як утеплити фундамент своїми руками: покрокова інструкція з теплоізоляції приватного будинку

Утеплення екструзійним пінополістиролом

Екструзійний пінополістирол (пеноплекс та подібні марки) за структурою схожий на пінопласт, але більш міцний та довговічний. Має більш високі теплоізоляційні характеристики. Може застосовуватися для теплоізоляції як нових, так і існуючих фундаментів. Монтується на всю глибину основи (до підошви).

Утеплюємо фундамент будинку зовні піноплексом – послідовність робіт:

  1. Облаштувати траншею зовні основи по всьому периметру. По глибині траншея має досягати «підошви» основи. Оптимальна ширина траншеї – 1,5 м.
  2. Встановити гідроізоляційний матеріал. Можна використовувати бітумну мастику або рулонні матеріали, наприклад, руберойд.
  3. Якщо використовуєте матеріали, що вимагають нагрівання для фіксації, до монтажу утеплювача можна приступати тільки після остигання, інакше можливе пошкодження пінополістиролу.
  4. Надійно та щільно зафіксувати листи піноплексу на поверхні фундаменту. Монтаж починають із лівого кута конструкції. Фіксувати можна клейовими складами або тарілчастими дюбелями.








Монтаж листів піноплексу проводиться в шаховому порядку для підвищення міцності. Якщо на панелях є L-подібні пази, перед монтажем їх обов’язково промазати холодним бітумним складом для підвищення герметичності.

Засипати траншею можна поетапно, після монтажу кожного ряду утеплювача, що є актуальним при облаштуванні глибоких фундаментів.

Якщо грунт має складну структуру, бажано додатково захистити пінополістирол від механічних пошкоджень профільними панелями або цегляною кладкою.