Як вибрати пральну машину: основні критерії вибору за ціною та якістю

Як вибрати пральну машину – порівняння всіх параметрів та характеристик + поради спеціаліста, яку краще купити

Пральна машина – це обладнання для очищення білизни, яке найчастіше розташовується у ванній або кухні. Завдяки цій техніці можна швидко та легко освіжити одяг та позбутися плям.

Вибираючи нову модель, слід спиратися на основні потреби. Багато виробників пропонують дещо інші функції, що полегшують повсякденне використання мийного обладнання. Також, крім традиційної пральної машини, можна подумати про купівлю сушильної машини.

Пральні та прально-сушильні машини

На ринку можна знайти різні моделі традиційних пральних машин, що виконують основну функцію очищення тканин. Дещо інший варіант пропонують пральні машини з сушаркою, які, як випливає з назви, є комбінацією пральної машини та автоматичної сушарки.

Ці пристрої зазвичай мають ті ж програми прання, що й звичайна пральна машина. Однак важливим доповненням є вбудована сушарка, яка дозволить висушувати одяг за допомогою спеціального теплового насоса.

Завдяки цій опції можна отримати свіжий та сухий одяг відразу після вилучення з барабана.Варто пам’ятати, що прально-сушильні машини мають трохи менше можливостей сушіння, ніж окремий пристрій, призначений для цієї мети. Для нього характерні різні відсіки для прання та сушіння.

Який вибір зробити

Який із перелічених пристроїв кращий? На це немає однозначної відповіді. Багато в чому вибір залежить від того, що покупець очікує від пристрою. Додатковим фактором, який може вплинути на покупку одного з перерахованих вище пристроїв, є ціна.
За пральну машину з великою кількістю функцій та програм вдасться заплатити менше, ніж за сучасну прально-сушильну машину. Обладнання, що поєднує функції прання та сушіння тканин – відмінний вибір для людей, у яких невеликі ванні кімнати.

Вибираючи якісну та надійну пральну машину, варто поцікавитись і про наявність у неї додаткових функцій.
Розмір обладнання

Це фактор, на який звертають увагу найчастіше. З ним варто визначитися перед тим, як вибрати пральну машину для дому. Одним з найпоширеніших варіантів є пральні машини з глибиною та шириною до 60 см та висотою до 85 см. Звичайно, серед наявних на ринку пристроїв можна знайти моделі з іншими габаритами.

 • Звичайно, кількість членів сім’ї також впливає на вибір розміру пральної машини.
 • Пральні машини з великими розмірами (і водночас з більшою ємністю барабана) вибирають великі сім’ї, які зазвичай складаються з більш ніж 4 осіб.
 • У свою чергу, пральні машини меншого розміру означають менші витрати, а також менші витрати на споживання електроенергії.
 • Невелике обладнання з вантажопідйомністю до 4 кг – чудова пропозиція для одинаків або студентів.

Пральна машина та її місткість

За якими ще параметрами вибирають пральну машину? Місткість.

Вміст обладнання досить сильно залежить від його габаритів. Чим більша ємність барабана пральної машини, тим більше габарити придбаної техніки.

За ємністю машин можна виділити такі види:

 • Дуже великі пральні машини – це пристрої, що вміщають від 10 до 13 кг одягу. Вибирати техніку з такою великою ємністю рекомендується великим сім’ям. Завдяки цьому можна скоротити частоту прання одягу;
 • Великі пральні машини – тут два типи пральних машин з питомою місткістю 8 і 9 кг;
 • Пральні машини середнього розміру – до цієї групи входять пральні машини, що вміщають від 6 до 7 кг одягу. Це чудова пропозиція для пар;
 • Маленькі пральні машини – характеризуються невеликою ємністю барабана – від 4 до 5 кг. Це ідеальне обладнання для однієї людини – неодруженого або студента, який не стирає одяг так часто, як велика сім’я.

Слід пам’ятати, що при виборі пральної машини важливо також орієнтуватись на те, як часто домочадці стирають. Ще одна важлива особливість – споживання води та електрики.

Якщо купити пральну машину малої місткості, але запускати її часто, це може негативно позначитися на бюджеті. Витрати на електрику та воду дадуть про себе знати. Можливо, є сенс купити машинку дорожче (більшого розміру та з низьким енергоспоживанням), ніж потім переплачувати за зайву витрату води та світла.

Верхнє або фронтальне завантаження

Окрім вантажопідйомності прального обладнання, при виборі варто звертати увагу на спосіб завантаження. На ринку найбільш популярні два типи пральних машин. Вибір залежить від доступного місця у ванній кімнаті. Більше того, це також питання звичок та комфорту.
Пральні машини з фронтальним завантаженням популярніші. На жаль, вони займають трохи більше місця, ніж їхні конкуренти. Вільний простір у верхній частині пральної машини можна використовувати для зберігання миючих засобів або косметики. Завдяки цьому така пральна машина відіграє роль додаткової полиці у ванній кімнаті.

Пральна машина з верхнім завантаженням – компактніший варіант.

 • Такі моделі зазвичай трохи вже, тому що не потрібний простір, щоб відкрити дверцята.
 • Це чудовий вибір для маленьких ванних кімнат, де доводиться економити кожен сантиметр вільного простору.
 • Стиральну машину з верхнім завантаженням можна ставити як боком, так і спиною до стіни.

Такі поради для правильного вибору пральної машини обов’язково знадобляться.

Споживання води

Споживання води – одна з важливих характеристик пральної машини. З назви випливає, скільки води буде використано машиною за один цикл прання.

 • Звичайно, це значення виявляється у літрах.
 • Загальний рівень витрат води для всього пристрою визначається на підставі аналізу роботи пральної машини при включеній програмі 60° C.
 • Потрібен обсяг залежить від багатьох параметрів – моделі пральної машинки, вибраної програми прання, типу тканини і так далі.
 • Сучасні види пральних машин витрачають багато ресурсів.

У разі прально-сушильних машин ситуація дещо інша. Вони споживають воду двічі – при пранні та сушінні. Тут витрата трохи більша, ніж у традиційних пральних машин – близько 60 літрів за цикл.

Виробники пральних машин вирішили оснастити свої пристрої автоматичними вагами завантаження. Завдяки цьому обладнання може самостійно визначати, скільки води потрібно для виконання повного циклу прання.

Рівень шуму

Яку пральну машину вибрати за рівнем шуму? Цей параметр вимірюється аналогічно витраті води на основі програми «Бавовна 60 °C» при повному завантаженні.

Зазвичай найкращі виробники пральних машин намагаються зробити так, щоб їх моделі при роботі було майже не чутно.

Серед пральних машин можна виділити моделі:

 • Дуже тихі – це моделі, які виробляють 46, 47 або 49 дБ;
 • Тихі – трохи гучніші версії пральних машин. Вони можуть видавати шум до 59 дБ.
 • Достатньо тихі – генерують шум зі значенням понад 60 дБ.
Фото кращих моделей пральних машин