Яка підлога краще вибрати: правила вибору підлогового покриття для будинку, квартири, кухні, дачі

Яка стать краще вибрати: ТОП рейтинг найкращих матеріалів з описом усіх плюсів та мінусів

Покриття для підлоги сьогодні представлені у великому асортименті. Вони відрізняються фактурою, способом укладання, властивостями, довговічністю, забарвленням та малюнками.

Кожен варіант має свої переваги та недоліки, своїх шанувальників та противників.

Тож перш ніж вирішувати які підлоги краще для квартир, необхідно визначитися з місцем їх розташування та функцією.

Що враховувати під час вибору підлогового покриття

Різні приміщення мають різні вимоги до оформлення підлоги. Тому важливими критеріями вибору найбільш відповідного оформлення стануть:

  • Місце майбутнього розташування та його особливості. Для санвузла головними критеріями стане простота прибирання та несхильність до вологи, у кухні підлога не повинна переживати через перепади температур, для спальні та дитячої вибирають підлоги з максимально можливим рівнем екологічної чистоти, а у вітальні особливу увагу звертають на красу.
  • Практичність. Найбільш стійкі до стирання матеріали укладають у місцях постійного пересування домочадців: у передпокої, ванній, туалеті, кухні. Важливим критерієм стане можливість своєчасного прибирання. Наприклад, постійна підтримка в чистому вигляді ковроліну займе набагато більше часу, ніж швидке протирання плитки або ламінату.А дорогий паркет вимагатиме значних коштів на його утримання.
  • Звички господарів. Для любителів ходити босоніж або сидіти на підлозі підбирають затишні та теплі покриття, для поціновувачів домашнього взуття звертають увагу на шумопоглинаючі та нековзні властивості. Наявність нервових сусідів, які мають звичку бити по батареях при найменшому шумі, також змусить придивитися до м’яких покриттів.
  • Наявність домашніх тварин та маленьких дітей. Великий собака дуже швидко перетворить вишукане дерево на не зовсім гарну поверхню або від нудьги роздере лінолеум. А дітки без жалю розмалюють підлогу, проллють на неї вишневий сік або звалять важкий стілець.
  • Бюджет. Хороша підлога не може коштувати надто дешево, але й переплачувати за оформлення паркетом або пробкою за відсутності капіталів теж не варто.