Як вибирати газовий котел: найкращі моделі для опалення частого будинку

Як вибирати газовий котел – докладна поетапна фото інструкція!

Більшість приватних будинків та дач забезпечують себе теплом самостійно. Це вимушений захід, бо далеко не на кожній ділянці централізоване опалення працює справно. Тому мешканці самостійно встановлюють нагрівальні системи, за допомогою яких забезпечують будинок теплом та гарячою водою.

Найоптимальнішим варіантом буде система, що працює на природному газі. Вона безпечна і не потребує постійного нагляду. Потрібно тільки підключити її, після чого вона буде безперебійно працювати, доки не скінчиться газ, після чого систему потрібно буде заправити. Розглядаючи питання, які газові котли краще вибирати, необхідно враховувати велику кількість факторів.

Основні фактори

Якщо немає досвіду та знань у цій галузі, рекомендується довіритися думкам експертів та їхнім порадам. Серед них варто відзначити кілька критеріїв щодо вибору оптимальної системи.

  • Номінальна потужність пристрою
  • Використовуваний матеріал корпусу, кількість контурів
  • Місце для розміщення нагрівальної системи
  • Наявність автоматики (з метою безпечного функціонування системи)

З огляду на поради експертів для вибору газових котлів насамперед потрібно пам’ятати, що більше точок, у яких потрібна гаряча вода, то більше має бути контурів у системи.Наприклад, гаряча вода необхідна в умивальнику та душі, отже в системі має бути мінімум 2 контури.

Розмір опалювальної системи відіграє велику роль, чим корпус більше, тим вища номінальна потужність. Якщо немає місця, щоб встановити повноцінну модель, доведеться шукати варіант підвісних конструкцій. Вони менш потужні, але при цьому компактні, в деяких випадках їх цілком достатньо.