Як правильно вибирати телевізор: думка фахівців, як і який телевізор вибрати

Як правильно вибирати телевізор — ТОП-10 найкращих порад для правильного вибору у 2024 році

У цій статті ви прочитаєте рекомендації, за якими характеристиками вибирати телевізор, як не помилитися у своєму виборі та вибрати правильний телевізор, який підходить саме вашій родині.

Дивимося на діагональ екрана

Яким має бути співвідношення діагоналі телевізора та простору – правильний вибір телевізора повинен виходити від діагоналі екрана, тобто виміряти відстань від екрану до меблів. Отриману цифру поділяють на 7.5 м.

  • Наприклад, телевізор знаходиться на кухні, відстань телевізора від стола дорівнює 1.5 м, тоді діагональ дорівнюватиме 150 на 7.5, тобто 20 дюймів.
  • Або телевізор необхідний для вітальні, його відстань дорівнює 3.5 м від дивана, вам потрібен телевізор, діагональ якого дорівнює 350 на 7.5, тобто 46.7 дюймів.

Дивимося на роздільну здатність екрана

Малюнок у телевізорі буде яскравим і насиченим, якщо роздільна здатність буде високою. Дрібні деталі добре видно, коли велика кількість точок знаходиться на ділянці зображення на телевізорі.

Розглянемо стандарти дозволу –

  • 1366×768 пікселів, досить вигідний варіант, включає до 32 дюймів діагональ. Вибирають цей варіант для ефірного ТБ, а також минулорічних кіноновинок.
  • 1920 ×1080 – добре підходить для діагоналі телевізорів у 42 дюйми, роздільна здатність дозволяє дивитися контент нижчої якості.
  • 3840 × 2160 – діагональ таких телевізорів дорівнює від 40 до 65 дюймів, зображення добре і чітко видно. Завдяки процесорам високої якості, покращується якість відео.
  • 7680 × 4320, найкращий стандарт високої якості, підходить для моделей, діагональ яких становить 60 дюймів і більше.

Технології виробництва

Розглянемо різні технології виробництва екранів телевізорів

TN-матриці

  • Моделі, що вийшли з піку популярності, вони мало добре передають колірну картинку і контрастність кольору.
  • Мінусом такого екрану є те, що доводиться постійно сидіти прямо перед екраном, тому що такі екрани погано передають якість зображення збоку.






VA-матриці

  • Завдяки тому, що пікселі розташовуються вертикально, це дозволяє зберегти весь світловий спектр.
  • Виходить, що темні відтінки стають глибокими, білий колір є найчистішим.
  • Відмінна контрастність дозволяє виділити всю глибину картинки, що глядачі ніби занурюються у фільм.
  • Один недолік, мабуть, у цієї технології, це що при швидкості рухів, картинка може спотворюватися, але це не такий істотний мінус.

IPS – матриці

  • Ця технологія найбільш якісна, завдяки їй, виходять природні кольори, до того ж плавність рухів.
  • Коли увімкнено яскраве освітлення, то зображення виглядає набагато кращим, також воно не спотворюється і при яскравому сонці.



OLED – панелі

  • Ця модель трохи інша, ніж інші телевізори.
  • Екран виготовляють із органічних світлодіодів, які у свою чергу працюють своєчасно, навіть, незважаючи на своїх «союзників».
  • Телевізори, виготовлені за цією технологією, дарують глядачам яскраву картинку, глибокий чорний колір та контрастність на високому рівні.
  • Ці телевізори тонкі, екран їх становить 5 мм завтовшки. Коштують вони не дешево, набагато дорожчі за своїх побратимів, які мають рівні характеристики.

Підсвічування на основі квантових точок

  • У таких телевізорах застосовують спеціальні світлодіоди, що мають фільтри з наночистиць.
  • Тим самим вони прибирають неправильне випромінювання, щоб отримати зменшене спотворення.






Виходить різноманітна колірна палітра, огляд збільшується і підвищується контрастність. У такому телевізорі можна дивитися фільми з більш насиченим зображенням.

Які тюнери бувають

Для початку пояснимо, що є тюнер. Тюнером є приймач, який розшифровує сигнал каналів, код який є різним. Це відбувається через підключення антени до телевізора.

Слід при покупці телевізора, враховувати тюнери:

  1. DVB-T/T2, підходить для телеканалів, що ведуть прямі ефіри, поєднується з вуличними антенами.
  2. DVB-C/C2, підходить для кабельних каналів, сигнал передається через провід, внаслідок чого погода не впливає на зображення. Щоб підключити цей тюнер, потрібно заплатити трохи більше 2500р.
  3. DVB-S/S2, підходить для супутникових каналів, антени можуть працювати добре в будь-якій країні, але зображення залежить від погоди.









Вибираємо підсвічування

Зараз сучасні телевізори мають підсвічування матриці, зараз використовуються технології, такі як Edge LED та Direct LE.

  • Перша технологія включає розташування світлодіодів по периметру самого екрану, матриця освітлена через панель. Цей варіант вигідніший і завдяки цій технології, корпус стає меншим.
  • У другій технології світлодіоди розподіляються по всій поверхні матриці. Незважаючи на те, що екран виходить не тонким, підсвічування виходить без спотворення і дає можливість ділянки екрана гасити, щоб досягти природних темних кольорів.

Вибір операційної системи

Якщо ваш бюджет дозволяє, купуйте телевізори з операційною системою. Якщо ви не горите бажанням мати супер сучасний телевізор, варто віддавати перевагу простим моделям.

Навіть якщо куплений вами телевізор не оснащений системою, завжди є можливість докупити потрібну медіаприставку.

Всі телевізори включають різні платформи. У них входить YouTube, медіаплеєр, онлайн-кінотеатри. Розглянемо відмінності різних платформ.

  1. WebOS, має мінімалістичний інтерфейс і непогану оптимізацію. Недоліки, це закритість та мінімальний набір додатків у магазині.
  2. Tizen, розумна платформа, не відрізняється від першої платформи від функціоналу, здебільшого вони відрізняються за зовнішніми характеристиками.
  3. Android TV, використовується у таких телевізорах, як Philips та інших. Включає в себе велику кількість програм, різних ігор, трохи гірше за швидкістю роботи, порівняно з двома вище описаними платформами.






Поради

  1. Вибирайте телевізори з медіаплеєрами USB, вони вважаються вбудованими плеєрами, які відтворюють файли з флешок та інших носіїв.
  2. Телевізори з технологіями HDR, HLG, збільшують контрастність, картинка завдяки їм стає реалістичною.
  3. HDMI-порти, повинні мати в дешевих телевізорах по 2 роз’єми, у дорожчих по 4. Якщо портів кілька, то це означає можливість підключати пристрої одночасно.









Фото кращих моделей телевізора