Що робити, якщо потіють пластикові вікна: поради, як усунути і що робити

Що робити, якщо потіють пластикові вікна — огляд основних причин і методів усунення конденсату.

Холод дуже впливає на наші пластикові вікна, людей все частіше цікавить питання, як позбутися такої проблеми, як утворення вологи на вікнах. Цей процес цілком зрозумілий з погляду фізики, тому звинувачувати установників вікон не варто.

Виробник вікон буде винний тільки в таких випадках, як льоду або вода всередині самого склопакета. Слід зробити так, щоб свіже повітря з вулиці точно проникало в кімнати квартир, тоді і волога не утворюватиметься на вікнах, докладніше ви дізнаєтеся про основні причини запотівання пластикових вікон у цій статті.

Чому утворюється конденсат

Восени та взимку починає з’являтися так званий конденсат на пластикових вікнах, це пов’язано цілком з фізичної причини: пари води у повітрі різних приміщень взаємодіючи зі склом вікон, утворюють крапельки на початку точки роси. Коли краплі стають більшими, вікно починає «текти».

Це точка роси, вважається температурою, до неї і охолоджується водяна пара, що стає появою цього конденсату. Це трапляється, коли вода стикається з холодними об’єктами, ніж навколишнє середовище. Наприклад, це верхній шар атмосфери, коли йдуть хмари, відповідно на траві утворюється роса і скло починає запотівати.

Це повністю залежить від вологості повітря і температури, коли пара утворюється у воду. Деякі джерела стверджують, що точка роси в будинках утворюється за 18 градусів, але коли стоїть велика вологість, точка роси немає, адже навколишній простір скрізь буде вологим.

Розглянемо різні місця виникнення конденсату на вікнах, щоб застосувати правильний метод від його рятування.









< "/wp-content/uploads/bvnbn_3723.jpg">


Вікна потіють зовні

Взимку найчастіше зовні вікна може наступити зледеніння. Варто знати, що зледеніння не повинно бути, адже сама відсутність тепла і послужила його утворенню і стіни будинків, як правило, зводяться спеціально на промерзання, після певного часу вони руйнуються.

Тому взимку, коли йде дощ, що замерзає на вікнах, він ще більше руйнує цеглу. Звідси випливає, що і волога також здатна впливати на стіни.

Причини виникнення:

  1. Теплоізоляція простору між стіною і рамою, проведена неякісна – мало піни або шов виконаний з бульбашками.
  2. Недостатньо добре утеплили укоси
  3. Погана герметичність ущільнювача між стулкою та рамою
  4. Неправильно розташоване вікно в отворі, наприклад, усередину квартири, тому точка роси утворюється не як належить, а зовні.

Слід зробити такі дії:

  1. Утеплити простір між стіною та рамою
  2. Здійснити заміну ущільнювальних гумок
  3. Вікно перемістити, тим самим зрушивши його назовні.

Вікна потіють усередині

Не добре, коли вікно тільки-но встановили, а вже з’явилася вода всередині склопакета.

Це може виникати через:

  1. Разгерметизація склопакета
  2. Зламаний при монтажі профіль.
  3. Тріщина, яка з’явилася під час перевезення вікна

Розглянемо вирішення кожної з трьох проблем

Разгерметизація

Герметизація для вікна важлива, тому її відсутність відбувається через неправильне виробництво або монтаж. Причини:

  1. Спотворення рами, яка спотворила склопакет.
  2. Погано закріплений герметик
  3. Погана якість матеріалу
  4. Неправильний монтаж, який перемістив склопакет

Найчастіше несправність трапляється на очі в осінній період. Рекомендується запросити виробника вікон, щоб він зробив висновок, хто винен у цій проблемі, установники вікна або виробник.








Чотири вище викладені причини усуваються організацією безкоштовно та в строк. Остання несправність за кошти установника вікна.

Тріщини

Тріщини утворюються при поганому перевезенні або неякісному монтажі. Тріщина може призвести до розгерметизації склопакета, тим самим дозволяючи проникати в повітря, після чого і виникає наледь.

Не варто самим намагатись замазувати ці тріщини, це не допоможе повністю вирішити проблему, тільки відтягне час. Склопакет варто замінити, у договорі така функція має бути описана. Скло замінюють безкоштовно, дотримуючись гарантій.

Зсередини

Найпоширеніша проблема з вікнами, це поява конденсату зсередини квартири.

Причини такого явища є такими:

  1. Неправильний монтаж
  2. Змінюється мікроклімат у квартирі, причиною якого став монтаж

Розглянемо першу причину докладніше

Якщо цю проблему вологи не вирішувати, то може виникнути грибок. Причини, через які з’являється запотівання:

  1. Неправильно виміряли вікна
  2. Встановили склопакет із однією камерою
  3. Не сильно закріпили стулки
  4. Погано заклали зазори
  5. Погано утеплили підвіконня, укоси
  6. Неправильно встановили підвіконня

Неправильно виміряли вікна

Розглянемо вирішення першої проблеми дефекту вікон. Коли займаються монтажем вікон, слід забувати, щоб не утворювалися мости між стіною та вікном. Адже вікна будь-якого матеріалу, торкаючись стіни, проводять холод, трохи більше, ніж склопакет, у результаті потіє рама.

Усунути цю проблему допоможе лише збільшення прорізу або повністю заміна на маленьке вікно.








Встановили склопакет із однією камерою

Не тільки монтажники можуть допустити промах, але й сам замовник за бажанням заощадити, замовляє встановлення скління з однією камерою у склопакеті. Взимку варто подбати про утеплення, тому треба замовляти лише склопакет із двома камерами.

Не сильно закріпили стулки

Як правило, конденсат може утворюватися через шість років після встановлення вікна і коли за цей час стулки не були підготовлені для зимового режиму. Коли починається процес зношування вікна, гумки пропускають повітря зовні, що стає причиною утворення вологи.

Погано заклали зазори

Конденсат може утворюватися і через мало нанесену піну між рамою і стіною, також, коли є розриви в зазорі, тим самим, повітря з легкістю проходить до рами і скла. Необхідно усунути укоси, прибрати монтажну піну та провести достатнє утеплення.

Погано утеплили укоси, підвіконня

Холод проривається зовні до будинку через те, що немає утеплювача або сама теплоізоляція між стіною та укосами проведена погано. Тому точка роси опускається на вікно, адже температура усередині вікна знизилася.

Неправильно встановили підвіконня

Широкі підвіконня не зовсім вдале рішення – гаряче повітря надходить неправильно від батареї до вікна, вікно тому толком не гріється, а якщо не обігрівається, то утворюється низька точка роси, внаслідок чого скло стає вологим.

Якщо підвіконня встановлене не за стандартними правилами установки, рекомендується зменшити панель підвіконня або зробити в панелі решітки.

Щоб встановити решітки на панелі підвіконня, придбайте вентиляційні решітки та герметик. Процес роботи наступний:

  1. Ставлять розмітку під ґратами
  2. Виготовляють отвори в кутах прямокутника
  3. Випилюють отвір для ґрат
  4. Мірають ґрати
  5. Отвори змащуються силіконом
  6. Грати необхідно придавити чимось важким

У цій статті наведено рекомендації, які допоможуть вам розібратися з не дуже приємним явищем, як конденсат пластикових вікон, пам’ятайте, щойно своєчасне усунення цієї проблеми допоможе її уникнути.

Фото-інструкція з усунення запотівання вікон