Як зробити антену своїми руками: покрокова фото
Основна частина міських квартир обладнана кабельними телевізійними системами, тому проблем із переглядом фільмів та передач у мешканців немає. Але як бути власникам дач та заміських будинків, охочим також повноцінно користуватися телебаченням?
Питання можна вирішити за допомогою вуличної або кімнатної антени, здатної прийняти та перетворити TV-сигнали різних частот.
Але ні для кого не секрет, що телевізійне обладнання високої якості коштує досить дорого, а дешеві деталі швидко виходять з ладу. Тому найкращим варіантом, який можна використовувати на дачі та в заміському будинку, буде виготовлення антени для цифрового телебачення своїми руками.
Характеристики пристроїв
Телевізійна антена є біполярним приладом, здатним випромінювати і приймати сигнали метрового і дециметрового діапазонів. Сучасне цифрове телебачення вимагає точного розрахунку показників довжини хвиль, тому що тільки в цьому випадку можливе отримання якісного сигналу.
Аналогова антена зловить будь-яку, навіть найслабшу хвилю, а цифрова вимагатиме чіткий стабільний сигнал.
Сучасні телевізори здатні відстежувати рівень цифрових сигналів. Для решти приладів потрібно все розраховувати самостійно.
В даний час телебачення може працювати на будь-яких частотах і хвилях різної довжини. Щоб створена своїми руками цифрова антена якісно функціонувала, необхідно налаштувати її хвилі відповідно до станції, що передає.
Для цього потрібно:
- Визначити довжину хвиль для кожного пакету телевізійних каналів;
- Визначити максимальну довжину хвилі, яка має форму синусоїди;
- Вирахувати половину довжини хвильового поперечного перерізу.
Обчислення проводиться за формулою: L = 300 src=”/wp-content/uploads/ F. Де L позначає довжину, а F — частоту.
Вибір місця та підключення
Визначення місця встановлення антени зазвичай залежить від способу її підключення. Розміщення може бути кімнатним та вуличним. Слід розуміти, що зовнішній варіант передбачає зручніший прийом сигналу.
- Вуличну антену зазвичай монтують на даху, щоб менше було перешкод у вигляді стін та інших будівель.
- Але не слід забувати, що чіткість сигналу багато в чому залежить від довжини кабелю. Чим вона більша, тим якість передачі нижча.
- Найкраще працює кімнатна антена, якщо є чіткий сигнал.Власники дач та заміських будинків шукають компромісні варіанти.
Фахівці рекомендують проводити виміри якості сигналу спеціальними приладами, які можуть допомогти усунути похибки розміщення обладнання.
Самостійне виготовлення антени
Існує чимало варіантів саморобних антен за формою, матеріалами та іншими критеріями. Як зробити антену для телевізора з підручних засобів, підкажуть невеликі майстер-класи.
Пристрій із коаксіального кабелю
Найпростішим варіантом самостійно виготовленої антени вважається виріб із коаксіального кабелю. Виготовити обладнання можна досить швидко та без спеціальної підготовки.
Приймає таку антену канали в дециметровому діапазоні. Крім кабелю, для складання виробу буде потрібно відрізок фанери або іншого листового матеріалу для створення майданчика, на якому кріпиться прилад.
Також знадобляться різальні інструменти та ізолятори. Далі слідувати інструкції:
- Відрізати шматок кабелю довжиною трохи більше півметра і зігнути його в кільце, не з’єднуючи кінці. Закріпити у такому вигляді на підставі.
- Ще один відрізок кабелю (0,175 м) використовувати як петлю та підключити.
- На іншому кінці кабелю встановити роз’єм для підключення до телевізора.
Антена підготовлена до прийому сигналу, але може бути занадто слабкою. В цьому випадку потрібно придбати блок-підсилювач. Можна також ускладнити виріб загорнувши кабель вісімкою.
Антена у вигляді вісімки
Ще один варіант найпростішого приладу для прийому телевізійного сигналу – антена-вісімка. Представлені фото антени дають уявлення про те, чому було обрано таку назву.
В якості підручних матеріалів виступають: коробка із щільного картону, спеціальний кабель, наконечник для під’єднання до телевізора, паяльник, ізолента, фольга, клей, ріжучі інструменти.
Процес виготовлення є кілька етапів:
- Оклеїти днище короба фольгою, щоб вона слугувала відбивачем сигналу.
- Закрити коробку та прикріпити на кришці кабель, загорнутий у вісімку.
- З середньої частини вісімки вивести два кінці для підключення виробу.
- Один кінець кабелю, що проводить, підключити до телевізора за допомогою роз’єму, другий провести від екрана до центральної жили.
- Приєднати кінці кабелю до виведених кінців вісімки.
Антена у формі вісімки готова до роботи. Вона може давати якісний цифровий сигнал, який не поступається супутниковому.
Прилад із алюмінієвих банок
Достатньо популярна модель антени виконується з найпростіших алюмінієвих банок з-під напоїв. Ємності мають масу переваг, так як мають достатню площу в розгорнутому вигляді, відрізняються хорошою провідністю, близькою до міді, мають обтічну форму, що знижує парусність. Головна перевага полягає в абсолютній доступності матеріалу.
Окрім алюмінієвих деталей знадобиться 10 м якісного телевізійного кабелю з міцним центральним житловим та подвійним обплетенням суцільного типу.Також потрібно підготувати дерев’яну вішалку, кріпильні деталі, ізоленту та паяльний інструмент. Далі, слідуючи інструкції, можна розпочинати складання:
- Спочатку готується кабель. Надрізається з одного кінця та частково очищається від ізоляційного покриття.
- Потім звільняється внутрішня мідна жила.
- Протилежний кінець обладнано насадкою для підключення до TV.
-
Звільнені від ізоляції контакти припаюються до банків.
-
Банки фіксуються в одну лінію на вішалці за допомогою ізоленти на відстані 7,5 см.
Розміщувати антену зі банок краще на вікні. Особливо добре вона працюватиме за відсутності між нею та станцією висотних будівель.
Самостійне виготовлення телевізійного обладнання – чудовий засіб економії та можливість обзавестися необхідними приладами. Можна виготовити антену Wi-Fi, конструкції для аналогового або цифрового телебачення.
Фото саморобної антени