Альпійська гірка своїми руками: покрокова інструкція для початківців + 150 фото

Як доглядати за альпінарієм?

Перший час ґрунт гірки може руйнуватися та призводити до зміщення каменів.

  • Це відбувається під впливом поливів, дощів та вітру, тому краще поливати з використанням розпилювачів.
  • Але через 1–2 роки ґрунт ущільниться і стане стійким до вимивання.
  • Перед посадкою рослин їх обробляють спеціальними засобами для укорінення, а ґрунт — препаратами для запобігання росту бур’янів (гербіциди).
  • Навесні і регулярно протягом літа проводиться підживлення ґрунту, причому вибір добрива має бути грамотним.

Щоб не допустити швидкого розростання флори, не можна використовувати азотні добрива. У міру зростання рослин проводиться обрізка сухих гілок, листя та бутонів.

Залежно від сезону проводяться заходи, спрямовані на збереження та корекцію гірки. Весною вноситься підживлення, і оновлюється мульча. Влітку забезпечується регулярний полив та прополювання.

Наприкінці літа проводиться стрижка рослин від відцвілих квітів або пересадка. Восени цибулини та бульби рослин викопують та відправляють на зберігання у прохолодне місце, підсаджуються багаторічні рослини.

Завершують ці роботи до холодних днів. Гірку вкривають на зиму опалим листям, хвойними гілками або плівкою. Накривати соломою не варто, тому що вона приваблює гризунів. Взимку альпійську гірку вкривають снігом.

  • Альпінарій бажано мульчувати для затримання вологи у ґрунті.
  • Для цього використовуються різні матеріали, що підходять під дизайн гірки: Кору, торф, тирсу, гравій, галька.
  • Рослини альпійської гірки потрібно оберігати від захворювань, що виникають при перезволоженні ґрунту. Хворі рослини краще видаляти.

Тепер ви знаєте покрокову інструкцію для початківців, як зробити альпійську гірку. Коли зрозумілі основні правила побудови конструкції, можна створювати свій варіант, наприклад, альпійської гірки на дачі.

А заміна квітів, чагарників або хвойних дозволяє робити оновлені композиції альпінарію. І це цікаво, оскільки дає можливість творчості при розробці чи переробці квітника.