Живий паркан на дачі, що посадити своїми руками? Найкращі види багаторічних рослин (150 фото)

Живий паркан на дачі: ТОП-150 фото ідей та прикладів ландшафтного дизайну. Покрокова інструкція, як оформити та що посадити

«Без паркану та запору не вбережешся від злодія», – стверджує народна мудрість. Захист ділянки від зайвих посягань давно став необхідним для території предметом.

Але і воно може стати симпатичною частиною ландшафтного дизайну, якщо замість нудних профнастилів або сітки рабиці створити чудовий паркан із живоплоту.

Переваги живих парканів

Як показують фото живого паркану зелені споруди роблять будь-яку ділянку набагато затишнішою.

Крім видимої краси огорожі з рослин допомагають:

  • Надійно захищати володіння від цікавих очей, пилу та шуму;
  • Візуально розсунути межі ділянки;
  • Наповнити територію додатковою свіжістю та киснем;
  • Створити незвичайне оформлення.

Живий паркан на дачі з чагарника або ліан стане чарівним зберігачем меж ділянки або окреслить затишні функціональні зони.

Недоліки живих парканів

Красиві та затишні зелені паркани подарують ділянці прекрасним зовнішній вигляд, але й вони мають кілька недоліків.

  • Як і всім іншим рослинам зеленим огородженням потрібен час, щоб вирости.Ліани, малина, ожина впадуть у кілька років, а деревам і чагарникам знадобиться набагато більше часу. Хорошим варіантом вирішення цієї тимчасової проблеми стають однорічні кучеряві рослини, такі як декоративна квасоля, іпомея, настурція.
  • За парканом із рослин доведеться доглядати. Звичайно, більшість представників цього сегменту царства Флори є абсолютно не примхливими істотами, але полив у спеку і обрізку ніхто не скасовував, інакше замість симпатичного забору можна отримати зарослі, що не викликають розчулення.
  • У разі пошкодження або загибелі рослин відновити їх буде досить складно.








Вибір рослин

Для створення зелених парканів можна використовувати практично будь-які чагарники, дерева та ліани.

Щоправда, живий паркан із чагарників, що належать до плодових сортів (смородини, малини, жимолості) може призвести до того, що частина огорожі буде нестися з собою не найвихованішими сусідами та перехожими у вигляді врожаю. Але таким чином можна заощадити місце на ділянці.

  • Красиві огорожі виходять із чубушника, самшиту, ялівцю.
  • Постійним коханням користуються огорожі зі швидкорослих ліан.Дівочий виноград, плетиста жимолість, плющ, хміль виростуть без особливої ​​участі господині. А клематиси або троянди вимагатимуть постійного догляду та турботи.
  • Бэз, ялинки, туї стануть високим захистом від несподіваних гостей, але висаджувати їх можна тільки там, де дерева не будуть затінювати ділянку сусідів та власні грядки-теплиці.
  • Ампельні рослини нестандартно прикрасять вже існуючий паркан. Для цього горщики з квітами встановлюють на полотні огорожі.
  • Невисокі рослини (бархотки, ромашки, барвінки, хости) створять невеликі бордюри, що розділяють зони ділянки. Вони можуть стати чарівним доповненням до чагарників.

Види огорож

Питання як зробити живий паркан вирішується досить просто, якщо вибрати найбільш підходящий тип огорожі та зелених мешканців. При цьому важливо враховувати не лише зовнішній вигляд рослин, а й їх переваги щодо освітленості, родючості грунту, вологості.

Більшість рослин є абсолютно не вибагливими, але плодові чагарники та розкішні троянди вимагають певного догляду.








Бордюр

Подібна огорожа не повинна перевищувати 50 сантиметрів. Вона служить для:

  • Прикраси клумб, водойм, газонів, доріжок;
  • Огородження дитячих майданчиків та зон відпочинку;
  • Поділ великої ділянки на функціональні зони.

Складатися подібна прикраса може з однорічних та багаторічних квітів, а також невисоких чагарників. Гарно виглядатиме поєднання квітучих та зелених рослин.

Зонуючий огорожу

Такий паркан зазвичай не перевищує висоти одного метра і служить для відокремлення зони відпочинку від інших куточків саду.

Щодо невисокої огорожі:

  • Не обтяжує ділянку;
  • Пропускає свіже повітря та сонячні промені;
  • Забезпечує самотність та приватність.

Топіарні огорожі

Незвичайні паркани вийдуть з оригінально підстрижених кущів. Для початку можна обмежитися простими квадратами та кулями, а надалі спробувати себе у виготовленні складніших фігур.

Звичайно, для створення такої незвичайної огорожі доведеться почекати, доки чагарники підростуть.Зате дивовижні фігури зроблять ділянку оригінальним і незабутнім місцем.








Багаторівнева огорожа

Дивовижну контрастну огорожу створюють із різнокольорових рослин. Першим ярусом може йти червонуватий самшит, потім зелений ялівець, потім сиві ялинки.

  • Симпатично виглядатимуть зелені кущі на фоні лимонника або дівочого винограду, особливо така огорожа виглядає восени.
  • Незвичайним оформленням стане прикраса у вигляді плетистих троянд, гліценій або яскравих клематисів. Їх можна доповнити ірисами та ліліями, садовою геранню та люпинами, жоржинами та півонцями.

Цвітуча стіна

Наявний цегляний або красивий дерев’яний паркан можна перетворити на справжній витвір садового мистецтва. Для цього ошатні довго квітучі рослини висаджують у шаховому порядку, чергуючи з кам’яними або цегляними стовпами, габіонами, великими валунами, дерев’яними секціями.

Незвичайним оформленням стануть ліани, що обплітають пухнастим килимом старий паркан, у поєднанні з рослинами горщиків або пряними травами, закріпленими на спеціальних підставках.

Дикий паркан

Суворі паркові огорожі можуть виглядати досить нудно. Для тих власників дачної ділянки, що не бояться яскравих фарб і нестандартних рішень, підійде живоплот у стилі кантрі: яскравий, ошатний і не вистрижений по лінійці.

  • Для створення такої не скованої рамками умови краси відмінно підійдуть кущі смородини, вища ожина, чорноплід або барбарис.
  • Такий паркан не вимагає складного догляду, виглядає як чарівний сад, надійно захищає від цікавих поглядів сусідів та забезпечує смачний урожай.

Трохи про правила

Суворих правил для посадки живого паркану не існує. Але при використанні багаторічних зелених насаджень слід залишати між рослинами досить багато вільного місця, щоб кущі і дерева, що підросли, не заважали один одному і не затуляли сонячне світло для своїх невисоких побратимів.








Однорічні рослини для забору та ґрунтопокривні зелені килимки чудово закриють подібні лисиці землі та забезпечать постійно мінливий зовнішній вигляд.

Не варто захоплюватися надто екзотичними чи примхливими рослинами, для них краще відвести містечко десь у захищених від вітру місцях.


Фото живого паркану на дачі