Лазня на дачі (170 фото): проекти, інструкція, планування, схеми та креслення, будівництво своїми руками

Лазня на дачі: вибір розмірів та матеріалів. Фото найкращих ідей з незвичайним дизайном. Поетапна інструкція з будівництва

Чим більше розростаються міста, чим складнішим і швидшим стає життя в мегаполісах, тим більше потреби з’являється у городян у повноцінному відпочинку на заміській ділянці.

Окрім відпочинку на природі, посадки красивих та корисних рослин, люди втілюють свої мрії, облаштовуючи господарство, важливим елементом якого стає власна лазня.

В інтернеті можна знайти величезну кількість фото лазні на дачі, які познайомлять з різними проектами великих та компактних будівель, пристосованих для комфортних умов розслаблення та відпочинку.

Щоб вибрати найкращий варіант, треба познайомитися з основними типами банних будівель, в яких використовуються як традиційні, так і нові будівельні матеріали.

Види сучасних лазень для дачі

Коли господар дачної ділянки ставить питання, як побудувати лазню, йому треба визначитися з вибором будівельного матеріалу. Завдяки постійному розвитку технологій, на ринку з’являються нові пропозиції, які допоможуть побудувати повноцінну лазню з найменшими витратами фінансів.

Від великих 2-поверхових будівель, в яких передбачені невеликий басейн, кімната відпочинку та більярдна, до міні-бані, яка може легко поміститися на причепі автомашини та супроводжувати власника під час переїзду.

Використовуючи дерево, камінь, металеві каркаси та композитні матеріали, можна створити капітальні та збірні конструкції за запропонованим типовим проектом або за власним дизайном.
























Вибір місця для будівництва лазні

Найкращим місцем для лазні завжди був задній двір у плануванні заміської ділянки. Однак у деяких випадках банне будова може стати частиною будинку або прибудовою.Окрема будівля слід розташовувати вікнами і входом на південно-східну сторону, щоб уникнути занесення снігу з боку дверей.

Рекомендується при цьому уникати будівництва на схилах та вологих ділянках. Зважаючи на специфіку експлуатації приміщення, яке витримує перепади температур та сире повітря, слід відразу продумати вентиляцію та злив стічної води на безпечну для фундаменту відстань.

Для дачних ділянок прийнято певні нормативи мінімального місця між об’єктами з метою пожежної безпеки:

  • Відстань до будь-якої будови з дерева має бути не менше 15 метрів;
  • Між банною стіною та огорожею ділянки належить залишати не менше 1 метра;
  • Від лазні до будь-якої житлової будівлі безпечна відстань становить близько 8 метрів;
  • До проїжджої частини та загальної вулиці належить залишати не менше 5 метрів.

Габарити будівлі визначаються, виходячи з площі та планування дачної ділянки, а також бажань та можливостей її власника.










Баньки з дерева для дачі

Класичний матеріал для лазні завжди був найпопулярнішим завдяки екологічній чистоті природного матеріалу, який при нагріванні повітря до 60-90 градусів віддає в приміщення парильні корисні хвойні випаровування.

  • Побудувати каркасні лазні з дерев’яного бруса або колод завжди значно легше, тому що цей матеріал легко обробляється та швидко укладається у стіни.
  • Дерев’яні будівлі легші за інші і під них можна використовувати полегшений фундамент з бетонно-цементної підготовки.
  • Стіни із зрубу або бруса часто не вимагають додаткового утеплення або оздоблення як зовні, так і з боку інтер’єру.

З наборів підготовлених дерев’яних деталей часто можна зустріти проект готової лазні на дачі.

Лазня з каменю

Камінь рідше використовується для будівництва лазні, в основному це просторі капітальні споруди, розраховані на одночасне відвідування невеликою компанією.

Зводити таке приміщення рентабельно, коли в ньому розташовуватиметься басейн, парильня на 4-5 осіб, велика вітальня, крита тераса та мансардна площа для розташування гостьових спалень.

Застосування штучних матеріалів

Простіше і швидше кам’яних будівель зводяться лазні з полегшеного бетону, який буває декількох видів: піноблоковий, газоблоковий та арболіт. Для таких будівель також потрібен простий і легкий тип фундаменту, а процес будівництва є швидким укладанням готових блоків.

Піно-бетонні стіни мають головний недолік — підвищену гігроскопічність. Для їх захисту від зовнішніх погодних умов та внутрішньої вологості потрібне утеплення та оздоблювальні роботи.

Таке будівництво поглинає менше фінансів, але більше трудових витрат.

Планування лазні

Найменшою може стати споруда міні-бані, розмірами 2х2 метри. У ній можуть розміститися два основних приміщення — парилка та прилазник. Компактне розміщення всіх деталей облаштування допоможе створити навіть на такій невеликій площі умови для комфортного отримання банних процедур.

У парилці можна розмістити душ зі зливом та полиці, що займають дві стіни під кутом. Передбанник може стати за сумісництвом роздягальнею та кімнаткою відпочинку між заходами у парну. У такій лазні можна використовувати невелику металеву піч на обидва приміщення або електричний нагрівальний прилад.

Більш просторою є будівля лазні площею 3Х4 метри, в якій простір можна поділити на три частини.

  • Крім парної, розрахованої на 3-5 осіб, у ньому поміститься окрема мийна з душовими та роздягальнями.
  • Майже половина будівлі може бути зайнята кімнатою відпочинку, яка виконує також роль вітальні або їдальні, коли збирається вся сім’я з друзями.
  • Такі невеликі затишні проекти відрізняються оригінальними способами вирішення інтер’єрів, які також можна знайти в інтернеті на різних фото лазні всередині.
  • Топ зазвичай розміщується в прибаннику, а для літнього відпочинку можна передбачити терасу.











У більш просторій лазні, габаритами 5Х5 метра, можна розмістити парильню, душову з двома кабінками та санвузлом, простору кімнату відпочинку, а також відкриту або засклену терасу.

  • На другому рівні можна обладнати мансардне приміщення для сну або ігор.
  • Таке облаштування підсобного приміщення на ділянці дозволяє комфортно відпочивати, приймати лазневі процедури та проводити час зі своїми близькими.

Побудова будь-якого розміру має бути розрахована таким чином, щоб головне приміщення лазні було не надто тісним і не надто великим.

Працюючи над проектом лазні слід не забувати про те, що велика площа будівлі ставить більше питань щодо її обігріву, гідроізоляції та обслуговування.

Фото сучасної лазні на дачі