Декор своїми руками: 110 фото незвичайних ідей для оформлення будинку

Декор своїми руками – гарний декор для дому з підручних матеріалів (110 фото оригінальних ідей)

Навіть найдорожчі прикраси для декорування приміщень з прилавків магазину не зможуть подарувати всім, хто проживає у будівництві, максимальне відчуття затишку та комфорту. Чого не можна сказати про речі, зроблені самостійно, адже в них майстер вкладає душу і підганяє всі складові так, як цього вимагає атмосфера.

З численних прикладів вдасться вибрати найкращі ідеї для декору будинку та просто повторити їх з урахуванням рекомендацій спеціалістів. У момент підготовки процесу не потрібно занадто розщедрюватися, а маніпуляції настільки легкі, що будь-який новачок у цій справі без проблем впорається з поставленим завданням.

А також не варто забувати про підручні предмети, їх вдасться використовувати в момент створення деяких доповнень або гарного оформлення каркасів.
> src=”/wp-content/uploads/wp-content/uploads/bvnbn_22169.jpg”>фіранки стрічкового типу для декору

Такий прийом допоможе у зонуванні простору, особлива увага приділяється віконним отворам. Дивлячись на фото найкращих способів декору, цю ідею неможливо пропустити без прояву захоплення, адже зовнішній вигляд одночасно простий та вражаючий.

Коли мова заходить про тканину, більшість майстрів-початківців думає, що для реалізації задуманого знадобляться навички в шитті та кроїнні. Насправді все набагато простіше, необхідно лише нарізати кілька смуг за розміром існуючих отворів та розмістити їх на карнизі.

Для роботи слід заздалегідь підготувати:

 1. Ґудзики або іншу дрібничку для прикраси.
 2. Тканина різних відтінків.
 3. Підстава для нанизування стрічок.
 4. Ножиці.
 5. Нитки з голкою.

На одному з кінців варто передбачити петлю, краще зробити її об’ємною, щоб композиція здавалася завершеною, після чого пошити край, відступивши певну кількість сантиметрів.

Заготівлі нанизуються на карниз, а потім вся конструкція вставляється в кріплення, для подачі світла в кімнату елементи декору перетягуються посередині красивою мотузкою з бантом.

Рада! Оскільки ширини смуг часто вистачає для перекриття трубчастої основи, то основу можна також створити з підручних предметів, наприклад, пластикової труби або відрізка деревини.Тканинні картини для стін

Подібний підхід до оформлення житла є досить популярним, якщо на запитання, що можна задекорувати своїми руками, відповідь очевидна – перегородки між приміщеннями.

Розміри підбираються виключно індивідуально, враховується модель виробу та наявність кількох елементів на одній стіні. Для виготовлення рамки найчастіше беруть штапики, їх вдасться купити в будівельному магазині або відшукати в залишках, що накопичилися.

Творчий процес передбачає ретельне розгладжування тканини, після чого потрібно вирізати квадрат із запасом на повертання. Щоб закріпити полотно зі зворотного боку, застосовується будівельний степлер або маленькі цвяхи, забиті молотком.

Елегантне кашпо

Паперові пакети не потрібно викидати, з них вдасться зібрати цікаві та ефектні доповнення до спальні або вітальні. Існує докладна інструкція, як правильно робити декор у такому стилі, вона передбачає нарізку заготовок та їх згортання у трубочки певного розміру.

Для процесу потрібно приготувати таке:

 1. Кілька паперових пакетів.
 2. Щільну мотузку.
 3. аркуш картону.
 4. Ножиці.
 5. Клей ПВА.

З картону вирізається дно майбутнього каркаса, після чого на нього приклеюють трубочки, які були заготовлені заздалегідь, методом переплетення елементів створюється кошик.Щоб форма була ідеально рівною, слід використовувати невелике відро від шпаклівки або будь-яку ємність відповідного діаметра, після роботи його вийде без особливих зусиль вийняти.

У підвішене кашпо часто вставляють декоративне листя, квіти або ягоди, ці нюанси майстер підганяє на свій розсуд, важливо враховувати існуюче наповнення квартири чи будинку.

Використання залишків пластикових труб

Подібні підручні матеріали можуть залишитися після ремонту опалювальної системи, причому шматки часто виходять різного діаметру.

Щоб реалізувати покроковий декор будинку своїми руками, у господарстві потрібно мати спеціальні ножиці по пластику, без них про рівні зрізи говорити безглуздо.

 • Ножем або пилкою по металу не вдасться нарізати заготовки, краї будуть виглядати не естетично, а сам процес здасться обтяжливим.
 • З кілець різного діаметру, товщину краще залишити однаковою для всіх деталей, набирається певна композиція.
 • Існують готові приклади вдалих виконань, але фантазувати на цьому етапі не заборонено, креативний підхід до справи допоможе внести родзинку в оформлення житла.

Рекомендація! Щоб розбавити створений контур, у нього варто впровадити картину або дзеркало, такі доповнення виглядають чудово, вони підкреслюють уважний підхід до дрібниць декорування.

Оброблення мотузок

Деякі досвідчені майстри часто думають над тим, який матеріал можна використовувати для декору, адже більшість ідей уже ними реалізовано.

Не буде зайвим спробувати себе у плетінні прядив’яною мотузкою, за основу можна взяти велике дзеркало або картину.

Рамку попередньо очищають і при необхідності роблять більше, щоб на площину розташувати кілька шарів матеріалу. Кріпиться мотузок на клейову основу або за допомогою гарячого пістолета, починають заповнення зсередини, поступово підходячи до країв, щоб розуміти, який виток зробити останнім.

Розпис скла

Цей майстер-клас з декору будинку своїми руками припаде до душі кожному господареві, адже звичайні міжкімнатні двері зі склом за один день перетворяться на прикрасу інтер’єру.

 • Мати особливі навички в малюванні не потрібно, для реалізації задуманого часто використовують роздруковані трафарети, але фарбу слід підбирати уважно, щоб вона не тріскалася або не залишилася на речах після дотику.
 • Дрібні деталі найлегше підводити ватними паличками та зубочистками, щоб довести образ дверей до ідеального стану.
 • Пейзаж може бути різним, колірне наповнення також варто заздалегідь продумати, щоб елемент декорування не виділявся із загальної картини.

Фото гарного декору