Джгут з бісеру – майстер-клас + схема плетіння джгута гачком, голкою

Джгут з бісеру: ТОП кращих схем плетіння для початківців (110 фото)

Опанувавши всі техніки бісероплетіння, кожен майстер зможе самостійно формувати аксесуари, які максимально точно підкреслюватимуть його образ на кожен день. Цей матеріал використовується досить давно, ще у Стародавньому Єгипті любителі рукоділля створювали ексклюзивні та неповторно красиві моделі, їх купувала знати за величезні суми грошей.

Сучасні модники також часто використовують подібні прикраси у повсякденному житті. Переконатися у хорошому поєднанні з будь-яким одягом вдасться під час перегляду фото джгутів із бісеру у різних виконаннях.

Процес деяким людям здасться кропітким, новачкам буде потрібно набагато більше часу для створення перших виробів, але набравшись досвіду, всю роботу можна робити при перегляді улюблених телепередач буквально не дивлячись на маніпуляції рук.

Матеріали та інструменти

Щоб створити гарні та незвичайні джгути потрібно запастися бісером певних відтінків, у спеціалізованих магазинах досить великий асортимент, тому вибрати буде з чого.

Починати реалізовуватися в цьому напрямку краще з елементів круглої форми, працювати з ними набагато простіше, набивши руку, можна спробувати складніші складові.






Не менш важливо правильно підібрати виробника, не всі бренди відрізняються високими показниками якості.

  • Флагманами в цій галузі прийнято вважати Чехію та Японію, всі професіонали закуповують товари лише однією з цих країн.
  • Вибравши китайську фірму, можна зіткнутися зі шлюбом, елементи часто приходять поламані і дещо відрізняються за розміром, хоча показники незначні, але розлади можуть з цього приводу статися.
  • Складники з Китаю набагато дешевші, ними часто запасаються на стадії тренування, після чого переходять на якісніші товари.

Поради від досвідчених майстрів

На питання, що потрібно для виготовлення джгута не танувши подробиць, відповідають професіонали, намагаючись допомогти новачкам реалізувати задумані дії.

Розмір бісеру з показниками 8/0 буде найвдалішим варіантом для майстрів-початківців, освоївши ази рукоділля такого плану, можна переходити до 10/0 і 11/0.

Нитку слід підбирати уважно, якщо купити неякісний товар, то створена річ буде крихкою, при незначній фізичній дії будь-який екземпляр розсипається.

Популярністю користуються такі фірми як:

  • Канаріс.
  • Сніжинка.
  • Ірис.
  • Віолет.

Тонкі нитки доведеться постійно складати в кілька шарів, що принесе масу незручностей, тому такий важливий момент слід врахувати на стадії підготовки до процесу.

Рада! При правильному виборі голки для роботи можна істотно скоротити час на виготовлення виробу, матеріал буде зручніше набиратися, найкращим варіантом виконання вважається 10 см екземпляр.














Мозаїчне плетіння

Ці інструкції та схеми для плетіння джгутів максимально підходять новачкам, люди, які вирішили спробувати себе у плетінні з бісеру дуже люблять мозаїчний вигляд робіт.

  • Метод складання складових простий, на першому ряду потрібно використовувати непарну кількість дрібних деталей певного відтінку.
  • Наступні ряди набираються за класичною схемою, яку повинен знати кожен майстер, далі процес проводиться з послідовним наростанням плетіння.

Не варто забувати, щоб зрештою отримати максимально красиву і ефектну річ, необхідно підбирати виключно рівний бісер, інакше зовнішній вигляд буде непрезентабельним.





Квадратний тип

Якщо взяти за правило слідувати інструкції з покроковим в’язанням джгута своїми руками, то на завершальній стадії можна отримати чудову прикрасу, а помилки будуть зведені до мінімуму.

  • Не менш корисними вважаються докладні схеми, які варто розташувати перед собою та за необхідності заглядати в них для уточнення подальших дій.
  • Квадратне плетіння вважається одним із складніших варіантів виконання, тому на кожній стадії необхідно проявити максимум уважності та сконцентруватися на процесі.

Техніка використовується для створення основи під кольє або браслети, якщо брати до уваги класичне плетіння, то виглядає все як нагромадження кубів, кожен з яких має власну основу і форму.

Турецька техніка

Родзинкою майстер-класу з джгутів з бісеру для початківців є помітна рельєфна поверхня, вона досягається використанням намистинок різного калібру.

Серед елементів можуть поєднуватися такі види бісеру як:

  • Рублений тип.
  • Стеклярус.
  • Кругла форма.
  • Циліндричні екземпляри.

Для досягнення етнічного стилю подібні ідеї просто незамінні, у поєднанні з певним одягом вдасться досягти приголомшливих результатів.

Освоївши ази турецького стилю, кожен майстер зможе ускладнити завдання зі створення аксесуара та впровадити у схему особисті задуми, чим зробить річ унікальною та привабливішою.

Рекомендація! При підготовці костюмів для тематичних виступів такий стиль виконання обов’язково стане в нагоді, за його допомогою вдасться виділити креативний підхід до участі в заході.

Американський джгут

Дослідні шанувальники рукоділля між собою називають подібну техніку ажурною, багатьом новачкам вона також відома саме під цим словом. Все полягає у зовнішньому вигляді готового аксесуара, він ніколи не буває ідеально рівним та симетричним.

  • Особливої ​​краси виробу надає рельєфність та об’єм, прикраса візуально буквально заворожує погляд.
  • Новачки дуже люблять займатися виробництвом моделей в американській техніці, схеми досить прості, а, судячи з численних відгуків, вони читаються простіше, ніж інші.
  • Керуючись фантазією, можна створити індивідуальні візерунки, підбираючи відтінки та зображення, щонайменше ефектно виглядають вироби в етнічному стилі оформлення.

Необов’язково зупинятися на крученій формі, варто спробувати себе в роботі, що передбачає створення гострого кута або крученої конструкції.

Фото джгута з бісеру