Кулон своїми руками: покрокова інструкція, як зробити оригінальний кулон

Кулон своїми руками – майстер-клас зі створення стильних прикрас

Сучасна мода дуже демократична – зі стильним вбранням пропонується носити великі намисто, гарні кулони ручної роботи. Їх можна носити по-різному – як сотуар та ларіат, як звичайний медальйон на ланцюжку або разом із намистом.

Виготовлення не займе багато часу, зате ексклюзивна прикраса, виконана за один вечір, багато років захоплюватиме оточуючих.

Різновиди прикрас з великими кулонами

Кожна жінка – індивідуальність, а прикраси мають відображати її смаки, характер та спосіб життя. Колись Софі Лорен обікрали в готелі, вона дуже журилася про втрату, стверджуючи, що для неї не така важлива оцінна вартість втрати, це частина її життя.

Іноді саморобна брошка з бісеру або «курячий бог» із білого мармуру з дірочкою, знайдений на узбережжі, дорожчий за серце, ніж золотий ланцюжок.

За прикраси, виконані своїми руками, у ломбарді грошей не дають, але найчастіше вони вражають своєю високою мистецькою цінністю. Переглядаючи запаси прикрас та яскравих намистин, що дісталися у спадок у старих скриньках, завжди знайдеш, з чого можна зробити оригінальний кулон.

Дизайнери пропонують по-різному носити кулон, підвіску або центральний елемент шийної прикраси:

  • Ларіат – виконаний з бісеру джгут-трансформер, прикрашений ефектною застібкою або підвіскою у вигляді кисті;
  • Годинник-підвіска на ланцюжку, найчастіше з металу, кришка, що відкривається, у вигляді зрізу виробного каменю або його імітації;
  • Сотуар – велика прикраса з натурального каміння, намистин і металевих ланок, найчастіше в центрі кулон або ніскільки ниток намиста;
  • Чокер – коротке намисто навколо шиї, іноді носиться з оригінальною підвіскою у вигляді хреста з натурального каменю;
  • Незвичайний кулон ручної роботи можна носити на нитці намиста, ланцюжку або товстій волосіні з застібкою;
  • Самодельний кулон – результат перетворення вінтажної брошки або великої сережки, якщо друга втрачена;
  • Медальйони – великі ювелірні елементи шийних прикрас із металу;
  • Арома-кулони та дрібні судини з ефірною олією – підвіски з дрібними отворами (вкладиш з ароматичними просоченнями), використовується в лікувальних або ритуальних цілях;
  • Флешки-кулони – сучасні версії для забудькуватих працівників офісу, яким властиво втрачати накопичувач пам’яті;
  • Подвійний кулон із дзеркальною та декоративною стороною – чудове рішення для тих, хто відчуває часту потребу в дзеркалах.








Можна перетворити щось із вінтажних прикрас або знайти оригінальні варіанти та ідеї, як зробити кулон своїми руками з великих намистин, кристалів та кабошонів.

Зверніть увагу! Знаки зодіаку, «сонцевороти», руни, амулети та обереги від пристріту, завитки з сакральним змістом або особливим ставленням власника носять окремо від інших медальйонів.


Матеріали для виготовлення найпростіших саморобних кулонів

З незапам’ятних часів жінки та чоловіки носили прикраси. Їхня вартість та спосіб виготовлення варіювався – від золотої пекторалі скіфів (технологія лиття досі невідома) до найпростіших ланок мідного дроту, намотаного на цвях.

На розкопках уява археологів вражала те, з чого можна зробити оригінальний кулон. Це були:

  • Раковини з перламутровими переливами на шкіряному шнурку;
  • Бруски деревини з гарним зрізом;
  • Яскраве пір’я та шматочки хутра;
  • Камінці-самоцвіти з отворами та кабошони з металевим обплетенням;
  • Нити-намиста з перлів різної величини та форми;
  • Ікла та пазурі хижаків;
  • Кістки тварин і людей (останки трапези людожерів після битв).

Зрозуміло, більшість цих прикрас і підвісок було зроблено вручну їх власниками. Тому нічого дивного в тому, що зараз відроджуються стародавні ремесла та способи виконання гарних кулонів ручної роботи.






Сьогодні знову модно носити на ланцюжку наслідування вінтажним, старовинним або стародавнім прикрасам, які можна спорудити за кілька хвилин:

  • Підвісити на кільце старовинну золоту монету (дукат із дірочкою);
  • Підвернути куточок для просування ланцюжка поліровану до дзеркального блиску металеву пластину з наклеєним стразами;
  • Підготувати зріз стародавнього амоніту або красивої раковини, просунувши кільце для ланцюжка;
  • Оформити у вигляді кулона мініатюрний ключик;
  • Закріпити у вигляді підвіски незвичайний брелок (залитий в смолу переливаючий жук, морський коник або скорпіон);
  • Власноруч зробити як на фото кулон і сережки з пір’ям райського птаха (у намистину на клею).

Використовуючи сучасні інструменти, клейкі склади та ювелірну фурнітуру, можна використовувати будь-яку техніку для виготовлення підвіски. Найпростіший спосіб – зав’язати намистини у вигляді кулі, квітки або хреста.Можна використовувати перлинний браслет, уривок намиста з натуральних каменів або нитку бісеру, що переливається.

Оригінальні намисто з кулоном можна змайструвати навіть зі шматочків трикотажу або міні-рулонів зі смуг джинсування, доповнених металевою фурнітурою. Шкіряні смужки використовуються для виготовлення великого пензля, а також як основа для оригінального зображення, вишитого бісером.

Модні прикраси з кулонами ручної роботи

Серед останніх трендів 2020 років стилісти називають сотуари та ларіати, великі намисто та прикраси, багаторівневі ланцюжки з кулонами та підвісками. Всі вони покликані підкреслювати добрий смак своєї власниці та її неповторний стильний образ.

  • Нерідко важко відрізнити справжні ювелірні прикраси від якісної біжутерії.
  • Природні камені для саморобних підвісок часто замінюють імітацією з полімеру або епоксидної смоли.
  • Їх можна поєднувати між собою та носити окремо.

Найбільш ефектні прикраси ручної роботи краще «експонувати» на чорному тлі водолазки в одиничному екземплярі, як рідкісний музейний екземпляр.












Сьогодні багато модних будинків пропонують багаторядні колекції – нитки перлів (можливо, штучних) у поєднанні із золотистими ланцюжками та незвичайними кулонами. Ексклюзив завжди цінується набагато більше, ніж галантерея та біжутерія масового виробництва.

Оплетка мідним дротом – найпростіший спосіб оформлення великих плоских самоцвітів у кулон, як цей «місячний камінь». Дотримуючись інструкцій, як зробити кулон своїми руками, легко перетворити гладкий кабошон на гарний виріб ручної роботи.

Поради стиліста

Окрім того, що прикраси потрібно навчитися робити акуратно, їх потрібно з гідністю носити, грамотно доповнюючи своє модне «цибуля» (образ).

Варто врахувати важливі рекомендації:

  1. Велика підвіска не вимагає доповнень у вигляді сережок «люстрами» та намиста «ялинковими гірляндами». Великий кулон носять на ланцюжку середньої довжини, поєднуючи з невеликими сережками-гвоздиками або перстнем з каменем такого ж кольору, як і в кулоні, щоб вийшов гарнітур.
  2. Важливо, щоб ланцюжок та медальйон відповідали за розміром – масивна підвіска на великому ланцюжку (іншій основі). Виняток становить оригінальна альтернатива – шнур, чокер, ларіат або намисто (на власний розсуд). У них можна варіювати довжину, форму і колір, додавати виконаний своїми руками оригінальний кулон.
  3. Важливо, щоб вся низка прикрас або ланцюжок і метал кулону були однаковими за кольором. Наприклад, срібло – до мельхіору та хромованих прикрас, золото – до позолоти, медичного та жовтого галантерейного металу. Якщо готова прикраса зроблена з ланок із позолотою, сріблом та камінчиками, до неї можна підбирати доповнення з білого або жовтого металу, але тільки не мідь.
  4. Виконуючи своїми руками кулон не забувайте перевіряти співвідношення вхідного отвору та товщину ланцюжка. Важлива міцність карабіна – легко втратити масивну прикрасу із ненадійною застібкою. Також не поспішайте одягати прикрасу, перевіряйте, наскільки вона чиста. Мідь має властивість окислюватися, на плоских намистинах залишаються сліди поту та відбитки пальців, створюючи «неохайне» враження.
  5. Багато саморобних прикрас досить крихкі, від контакту зі шкірою їх поверхня може окислюватися. Ювелірні прикраси потрібно вчасно чистити та ремонтувати у майстра. Обережне поводження з кулоном ручної роботи та носіння поверх одягу надовго збереже його привабливість.












Нерідко наші майстрині надихаються прикрасами, які носять італійки та француженки, переглядаючи відео-блоги.

Після майстер-класу на тему, як зробити гарний кулон, легко відкрити нові таланти, щоб поповнити свою колекцію ексклюзивних прикрас.

Фото саморобного кулона