Красива кутова полиця своїми руками: 150 фото ідей та варіантів створення полиці з підручних матеріалів

Покрокова інструкція

Перше завдання майстра полягає у підготовці креслення, на якому будуть відображені розміри конструкції, глибина та висота кожного ярусу, модель каркасу, що використовуються кріплення. Підготувавши матеріали та інструменти, а також своє робоче місце, можна розпочинати роботу.

Інструкція, як зробити кутову полицю своїми руками:

  1. Орієнтуючись на приготоване заздалегідь креслення, випилюють деталі для подальшого складання. Кожна полиця повинна мати певний розмір, який регулюється за допомогою рулетки.
  2. Усі наявні нерівності та зазори усувають шляхом шліфування (послідовно застосовують рубанок, а потім наждачний папір).
  3. Далі приступають до просочування поверхонь вологостійкою олією, що дозволить уникнути розвитку цвілі та гниття деревини.
  4. Поки витримується час експозиції, можна варити металевий каркас.
  5. Варять конструкцію таким чином, щоб металева основа під кожну полицю мала трохи менші розміри дерев’яної пластини. За такого підходу дерев’яні листи щільно прилягають до металевої опори, не утворюючи дефектів.
  6. Важливу увагу приділяють основи металевого каркасу. Необхідно домогтися, щоб кутовий стелаж володів достатньою стійкістю, не хилився в сторони.
  7. Поверхні каркасу покривають антикорозійним складом, а потім фарбують у вибраний колір.
  8. Після повного висихання фарби та олії для просочення приступають до складання Г-подібної полиці. Для кріплення використовують термічні шайби або шурупи достатньої довжини.

Для самих полиць можна вигадати дуже оригінальні способи декорування, наприклад, різьблення або випалювання по дереву.

Також часто використовується розпис акриловими фарбами або штучне старіння поверхонь за допомогою перламутрової фарби.