Лазня на дачі (170 фото): проекти, інструкція, планування, схеми та креслення, будівництво своїми руками

Застосування штучних матеріалів

Простіше і швидше кам’яних будівель зводяться лазні з полегшеного бетону, який буває декількох видів: піноблоковий, газоблоковий та арболіт. Для таких будівель також потрібен простий і легкий тип фундаменту, а процес будівництва є швидким укладанням готових блоків.

Піно-бетонні стіни мають головний недолік — підвищену гігроскопічність. Для їх захисту від зовнішніх погодних умов та внутрішньої вологості потрібне утеплення та оздоблювальні роботи.

Таке будівництво поглинає менше фінансів, але більше трудових витрат.

Планування лазні

Найменшою може стати споруда міні-бані, розмірами 2х2 метри. У ній можуть розміститися два основних приміщення — парилка та прилазник. Компактне розміщення всіх деталей облаштування допоможе створити навіть на такій невеликій площі умови для комфортного отримання банних процедур.

У парилці можна розмістити душ зі зливом та полиці, що займають дві стіни під кутом. Передбанник може стати за сумісництвом роздягальнею та кімнаткою відпочинку між заходами у парну. У такій лазні можна використовувати невелику металеву піч на обидва приміщення або електричний нагрівальний прилад.

Більш просторою є будівля лазні площею 3Х4 метри, в якій простір можна поділити на три частини.

  • Крім парної, розрахованої на 3-5 осіб, у ньому поміститься окрема мийна з душовими та роздягальнями.
  • Майже половина будівлі може бути зайнята кімнатою відпочинку, яка виконує також роль вітальні або їдальні, коли збирається вся сім’я з друзями.
  • Такі невеликі затишні проекти відрізняються оригінальними способами вирішення інтер’єрів, які також можна знайти в інтернеті на різних фото лазні всередині.
  • Топ зазвичай розміщується в прибаннику, а для літнього відпочинку можна передбачити терасу.











У більш просторій лазні, габаритами 5Х5 метра, можна розмістити парильню, душову з двома кабінками та санвузлом, простору кімнату відпочинку, а також відкриту або засклену терасу.

  • На другому рівні можна обладнати мансардне приміщення для сну або ігор.
  • Таке облаштування підсобного приміщення на ділянці дозволяє комфортно відпочивати, приймати лазневі процедури та проводити час зі своїми близькими.

Побудова будь-якого розміру має бути розрахована таким чином, щоб головне приміщення лазні було не надто тісним і не надто великим.

Працюючи над проектом лазні слід не забувати про те, що велика площа будівлі ставить більше питань щодо її обігріву, гідроізоляції та обслуговування.