Лазня на дачі (170 фото): проекти, інструкція, планування, схеми та креслення, будівництво своїми руками

Види сучасних лазень для дачі

Коли господар дачної ділянки ставить питання, як побудувати лазню, йому треба визначитися з вибором будівельного матеріалу. Завдяки постійному розвитку технологій, на ринку з’являються нові пропозиції, які допоможуть побудувати повноцінну лазню з найменшими витратами фінансів.

Від великих 2-поверхових будівель, в яких передбачені невеликий басейн, кімната відпочинку та більярдна, до міні-бані, яка може легко поміститися на причепі автомашини та супроводжувати власника під час переїзду.

Використовуючи дерево, камінь, металеві каркаси та композитні матеріали, можна створити капітальні та збірні конструкції за запропонованим типовим проектом або за власним дизайном.
























Вибір місця для будівництва лазні

Найкращим місцем для лазні завжди був задній двір у плануванні заміської ділянки. Однак у деяких випадках банне будова може стати частиною будинку або прибудовою.Окрема будівля слід розташовувати вікнами і входом на південно-східну сторону, щоб уникнути занесення снігу з боку дверей.

Рекомендується при цьому уникати будівництва на схилах та вологих ділянках. Зважаючи на специфіку експлуатації приміщення, яке витримує перепади температур та сире повітря, слід відразу продумати вентиляцію та злив стічної води на безпечну для фундаменту відстань.

Для дачних ділянок прийнято певні нормативи мінімального місця між об’єктами з метою пожежної безпеки:

  • Відстань до будь-якої будови з дерева має бути не менше 15 метрів;
  • Між банною стіною та огорожею ділянки належить залишати не менше 1 метра;
  • Від лазні до будь-якої житлової будівлі безпечна відстань становить близько 8 метрів;
  • До проїжджої частини та загальної вулиці належить залишати не менше 5 метрів.

Габарити будівлі визначаються, виходячи з площі та планування дачної ділянки, а також бажань та можливостей її власника.