Меблі з піддонів своїми руками: ТОП-150 фото ідей + усі способи виготовлення

Меблі з піддонів: покрокова інструкція, креслення, розміри, схеми, фото новинки

Меблі з палетів стильно виглядають і коштують недорого. Для власників присадибних ділянок та заміських будинків саморобні меблі з піддонів – справжня знахідка!

Піддони або палети – цікавий матеріал, для створення садових меблів своїми руками.

Особливості матеріалу

Вони мають привабливі переваги:

  • Міцна конструкція, яка легко розуміється;
  • Екологічно чистий матеріал;
  • Якісна деревина;
  • Низька вартість.

Спочатку дерев’яні піддони – це обладнання для складу. Їх використовують як тару для укомплектування, перевезення набору важких чи великих матеріалів. Піддони виготовляють із різних порід деревини, від цього залежить клас міцності. Переважно для виготовлення тари використовуються осину, сосну, березу, рідше дуб.

Попередньо деревина проходить кілька етапів санітарної обробки. Хімічні методи обробки є небезпечними для здоров’я людини. Метод фумігації (код MB) є дуже токсичним і такі палети не можна використовувати для виготовлення меблів для приміщення.

Якщо деревина пройшла термічну обробку або сушіння в камері при високих температурах, палети мають відповідне маркування: HT і KD.Інший код DB означає, що деревина підкорена.

Палети, які не мають коду MB безпечні і підійдуть для виготовлення навіть інтер’єрних меблів. Сертифіковані європалети з надрукованим кодом EPAL та EUR – найякісніший матеріал.






Піддони не повертають на склади, а підлягають утилізації. Тому їх легко придбати безкоштовно або майже задарма.


Інструменти

З палета, як із конструктора, збирають різні предмети меблів: дивани, столи, крісла, ліжка. Щоб отримати якісні меблі, піддон обов’язково потрібно розбирати та шліфувати кожну дошку з усіх боків.

Розбирають конструкцію за допомогою простих інструментів: гвоздодер, кліщі, плоскогубці, молоток. При використанні гвоздодера на деревині можуть утворюватися негарні вм’ятини. Рекомендують підкладати фанеру або совкову лопату без ручки.

Потрібні інші інструменти для обробки та збирання деталей:

  • Шліфувальна машинка та наждачний папір;
  • Болгарка з диском по дереву з дрібним зубом;
  • Шуруповерт із набором насадок;
  • Саморізи по дереву;
  • Дрель.

Акцентувати текстуру дерева можна, якщо покрити виріб морилкою або використовувати газовий пальник.

На фінальному етапі роботи готовий предмет меблів покривають фарбою та/або лаком. Яхтовий лак надійно захистить садові дерев’яні меблі від впливу навколишнього середовища.








Ідеї для створення меблів із піддонів

З палетів виготовляють чудові меблі для саду, які стійкі до атмосферних впливів.

На фото меблів із піддонів видно, як вдало гарнітур виглядає на зеленому тлі рослин. Любителів лофт стилю порадують меблі для облаштування інтер’єру.

Журнальний столик на коліщатках з піддонів

Для виготовлення журнального столика потрібно 2-3 піддони. Кількість елементів залежить від бажаної висоти столика. Також крім звичайного набору інструментів знадобляться коліщатка з кріпленням і товсте скло для поверхні столу.

Піддони укладають один на одного і роблять отвори для складання. Потім випилюють внутрішні горизонтальні дошки у майбутньому столі. Це допоможе зменшити вагу конструкції та з’явиться додаткове місце всередині столу, яке використовують як полицю.

  • Перед збиранням всі елементи необхідно підготувати: очистити від бруду, відшліфувати, покрити кількома шарами лаку або фарби.
  • Болтами закріплюють усі рівні столу. Коліщата прикручують саморізами.
  • Перевертають стіл і нагору поміщаю скло.

Щоб скло не рухалося, його приклеюють по кутах або оснащують стіл утримуючими рейками по краях стільниці.


Диван з піддонів

Важливо визначитися з розмірами м’яких елементів, які використовуватимуться для дивана. Основу дивана роблять відповідно до розмірів матраца.









Від цього залежить модель дивана: Кутовий, прямий. Або виготовляють дивані подушки самостійно. Для закріплення подушок на дивані до них пришивають зав’язки.

  • Для невеликого дивана довжиною в один піддон потрібно 2-3 паллети для основи, 1 піде для підлокітників і 1 для спинки. Спочатку готують усі елементи дивана: очищають, шліфують, покривають лаком чи фарбою. Один піддон розпилюють упоперек для створення підлокітників.
  • Підстава дивана скріплюють шурупами. Потім приєднують спинку дивана під прямим кутом. Рекомендують використовувати саморізи та куточки для міцнішого кріплення спинки. Інший варіант з’єднання спинки з основою – болти. У цьому випадку необхідно попередньо проробити отвори у потрібних місцях конструкції.
  • Спинку дивана можна встановити під кутом. Для цього піддон розрізають упоперек. Деталі, що вийшла, розташовують під кутом, зміцнюючи між дошками основи. Закріплюють шурупами, зміцнюють додатковими дошками.

На заключному етапі складання прикріплюють підлокітники. Вони є піддоном, розпиляним упоперек. Половинки, що виходять, доповнюють відсутніми дошками в місці розпилу і з зворотного боку. Диван готовий! Залишилося лише покласти м’які подушки.

Шезлонг із піддонів

Корисний предмет меблів для дачі – шезлонг, нескладно зібрати з кількох піддонів.

  1. Потрібно 2 прямокутні палети однакового розміру для сидіння.
  2. Для спинки потрібно підібрати 1 квадратний піддон ширший за прямокутні на 10 см.
  3. Інакше доведеться окремо збирати спинку з дощок розібраного піддону.
  4. Після обробки матеріалів приступають до попереднього збирання. Прямокутні піддони укладають один на одного.
  5. Потім виготовляють спинку. У квадратного піддону видаляють внутрішні дошки та половину зовнішніх, при цьому залишають бічні довгі дошки.
  6. Половину середньої поперечної дошки відпилюють. Спинку встановлюють під необхідним кутом на ноги, щоб довгі дошки знаходилися з боків сидіння.
  7. Для ніг використовують дошки, що залишилися, від квадратного палета. Закріплюють конструкцію шурупами.









Наприкінці шезлонг покривають у кілька шарів яскравою фарбою. Дають просохнути. Для комфорту на шезлонг можна покласти м’які подушки або плед.

Садові меблі з палету – це чудове рішення для людей, яким не приймають пластик на своїй ділянці, але хочуть мати міцні та оригінальні меблі за доступною ціною.


Фото саморобних меблів з піддонів