Нарциси з паперу своїми руками: покроковий майстер-клас, як зробити красиву квітку

Нарциси з паперу: схеми, шаблони, вироби, фото. Покроковий опис виготовлення квітів своїми руками

Виходить довга холодна зима, приходить весна і на клумбах, присадибних та дачних ділянках з’являються ніжні квіти — нарциси. Витончені білі або жовті головки яскраво виділяються серед першої весняної зелені.

Квітнуть вони недовго, але їхня чарівність і аромат радують душу і піднімають настрій. За допомогою нашого майстер-класу ми пропонуємо створити вироб, в якому буде видно всю красу цієї квітки. Але спочатку давайте дізнаємося більше про цю квітку, про історії та легенди, пов’язані з ним.

Трохи історії

Звідки ж прийшла до нас ця чудова квітка? Батьківщиною його вважається колиска людства – Середземномор’я. Зараз він росте в Азії, Японії, Китаї, Європі та на Кавказі.

  • Є різні припущення походження назви цієї квітки. За однією з версій, з’явилося воно у V-IV ст. до нашої ери і походить від грецького слова «narkao».
  • Інша версія походження – перське слово “nargis”. Латиною нарцис називається «Narcissus Poeticus».
  • Значення родового імені цієї квітки Narcissus перекладається як «одурманюючий», «приголомшливий», а назва виду Poeticus перекладається як «поетична».
  • Квітка з такою романтичною назвою — герой численних віршів, у яких вихваляється його краса та ніжність.
  • Наприклад, на Сході часто порівнюють квітку нарциса з прекрасними та бездонними очима коханої.
  • А ось хокку знаменитого японського поета Басьо: Перший сніг під ранок. Він ледве прикрив листя нарциса.



За минулі століття про нарцис складено різноманітні легенди та міфи, художники різних країн зображали цю витончену квітку на своїх полотнах та різних об’єктах мистецтва.

  • Напевно, найзнаменитіша легенда — це давньогрецька історія про долю неймовірно гарного юнака на ім’я Нарцис. Був він сином бога річки на ім’я Кефіс та чудової німфи Лавріони. Краса його була божественна, але серце холодне, як лід.
  • Багато дівчат були закохані в Нарцисса, але жодну з них не вважав він гідним кохання, адже любити він умів тільки самого себе. Нарцис міг годинами сидіти на березі річки та милуватися своїм відображенням у річковій воді.
  • Одного прекрасного дня побачила юнака вічно юна і гарна богиня кохання Афродіта. Була вона така прекрасна, що не могли протистояти її чарам ні боги, ні смертні. Побачивши Нарциса, Афродіта сама була зачарована.
  • Але навіть краса і любов богині не змогли розтопити серце гордого та самозакоханого юнака. Він залишався холодним і байдужим. Розгнівана і ображена Афродіта вирішила покарати гордовитого Нарциса, перетворивши його на квітку.



От чому для стародавніх греків нарцис символізував самозакоханість, обдурені надії та егоїзм. Це порівняння дійшло до наших днів, про надто егоїстичну людину кажуть: самозакоханий нарцис.

Нарцису відведено особливу роль і в культурі Європи, в яку він потрапив у 16 ​​столітті. Його вважали чарівним талісманом, здатним залучити кохання та зробити шлюб щасливим. Для гарячих італійців ця квітка ще з давніх-давен є символом пристрасті. Та й у наш час подарувати в Італії нарцис — значить освідчитися.