Молди своїми руками: майстер-клас для початківців з інструкцією з виготовлення

Молди своїми руками поетапно: інструкція створення різних форм із силікону та крохмалю в домашніх умовах (120 фото)

На сьогоднішній день прикраса будинку виробами, зробленими своїми руками, набуває все більшої і більшої популярності. Одним із найяскравіших прикладів Hand-made можна назвати фігурне ліплення.

Незважаючи на її широку поширеність, далеко не всі майстри та майстрині навчені всім тонкощам художнього ліплення. У такому випадку на допомогу приходить використання спеціальних форм, які називаються молдами.

До помітних переваг таких пристроїв належить їхня можливість багаторазового використання, легкість роботи з ними, а також, дотримуючись певних інструкцій, на виході можна отримати той чи інший виріб з потрібною текстурою та візерунками.

Як правило, готові магазинні форми для ліплення виготовляють із силікону або пластику.

















Кожного разу купувати різні форми для нових виробів занадто затратно, але творити щось хочеться. Тому винахідливі майстрині знайшли вихід із цієї ситуації, адже завжди можна виготовити молди своїми руками!

Це допоможе значно заощадити час і гроші, створити свою унікальну форму потрібних розмірів з відповідним рельєфом і фактурами. Фото та ідеї для красивих молдів завжди можна знайти в інтернеті або вигадати їх самостійно.

Переваги використання саморобних молдів

Використання саморобних форм має низку переваг, серед яких виділяють:

  • Необмежену кількість ідей, як і з чого можна зробити молди.
  • Тобто кожен вибирає індивідуально для себе форму, а не задовольняється вже готовою фабричною заготівлею;
  • Варіанти з чого можна зробити молд не обмежуються лише силіконом та герметиком;
  • У процесі створення чогось нового людина отримує нові знання, таким чином сприяючи саморозвитку;
  • Робота з дрібними деталями допомагає покращити моторику.

Вимоги до саморобних молдів

Існує ціла низка вимог, яким повинні відповідати форми, зроблені своїми руками. Якщо їх не дотримуватися і безвідповідально підійти до роботи, ви ризикуєте отримати неякісну заготівлю, даремно витратити свій час або ще гірше отримати загрозу для свого здоров’я.










Тому завжди приділяйте належну увагу прочитанню інструкції як правильно робити молди.











По-перше, ваш продукт має відрізнятися особливою міцністю. Ніхто не каже, що воно має прослужити вам десятки років, але хоча б не зіпсуватись після перших кількох використань.

  • По-друге, ваша мета – отримати молд з унікальним малюнком та чітким рельєфом. Інакше це буде марна трата часу та матеріалу
  • По-третє, оскільки молди можна використовувати не лише в ліпленні, а й у багатьох інших сферах діяльності, заздалегідь подбайте про такі матеріали, які не зашкодять вашому здоров’ю.
  • По-четверте, форми повинні легко очищатися від будь-яких інших забруднень і в них не повинні застрягати шматочки матеріалів, які використовувалися для ліплення.

Нижче пропонуємо до вашого розгляду кілька докладних майстер-класів на тему «як робити молди своїми руками з різних матеріалів».

Молди з герметика

Цей варіант виготовлення молдів вважається одним з найпоширеніших і найдешевших, в порівнянні з іншими матеріалами. Крім того, форми з герметика задовольняють низку вимог, що пред’являються саморобним заготовкам. Герметик можна придбати у магазинах будматеріалів.

При покупці матеріалу враховуйте, для яких цілей ви будете його застосовувати. Наприклад, рекомендують зупинити свій вибір на герметиках із кислотним або нейтральним складом і утриматися від покупки герметика з наповнювачами, оскільки велика ймовірність, що вони потріскаються.

Власне, щоб створити такий молд, вам знадобиться:

  • Герметиком;
  • Спеціальним пістолетом;
  • Присипкою (у разі чого можна використовувати звичайний крохмаль);
  • Рельєфні фігурки, які допоможуть видавити потрібну форму;
  • Рукавичками;
  • Непотрібною ємністю для замішування маси;
  • Мильною водою;
  • Пластиковою паличкою для перемішування (зійде одноразова ложка).

Етапи роботи:

  1. Найкраще буде, якщо всі комплектуючі будуть підготовлені заздалегідь, оскільки герметик швидко твердне.
  2. Спершу спеціальним пістолетом видавлюється невелика кількість рідкого герметика в ємність.
  3. Оскільки герметик є рідкою масою, до нього додають присипку (або крохмаль) у пропорції 1:1. Розмішайте масу.
  4. Після того, як маса злегка загуснула, розминайте основу для молда руками.
  5. Сформуйте кульку та притисніть її долонею до підготовленої поверхні. Головне, щоб отриманий коржик був ширшим за обрану фігуру.
  6. Сама фігура покривається мильною водою, щоб пізніше її можна легко від’єднати від застиглого герметика, і вдавлюється в масу.
  7. Після молд залишають на 12 годин сохнути.

За таким же принципом можна зробити формочки із силікону.
















Молди з полімерної глини

Полімерна глина дуже добре підходить для виготовлення заготовок для ліплення. Завдяки її пластичності та в’язкій структурі, вона добре зберігає рельєфності фігур.

Також вона може прослужити довгу службу.

  1. Візьміть шматочок полімерної глини. Добре розминаєте його, щоб він став м’яким і податливим.
  2. Отриманий коржик акуратно розгладжуєте спеціальною «качалкою».
  3. Фігурку змочуйте водою і добре притуляєте до глиняної маси.
  4. Глиняний молд запікаєте разом із фігуркою при температурі 100-110 градусів.
  5. Ваш молд готовий!

Перед тим як використовувати його, завжди протирайте водою його поверхню, щоб до нього нічого не прилипло.

Ідеї використання молдів

Недарма молди вважаються універсальними предметами, оскільки область їх застосування не обмежується лише ліпленням із полімерної глини. Швидше навпаки, сфера їх застосування набагато ширша, ніж це можна уявити.

  1. Формочки для ліплення із полімерної глини. Так, мабуть, це перша асоціація, яка виникає, коли чути слово молд. Тобто, це якийсь предмет, що використовується в рукоділлі. З його допомогою можна створювати різні вироби, прикраси, аксесуари і так далі.
  2. Кондитерські молди. Усі улюблені та знайомі форми для випічки теж вважаються молдами. Їх виготовляють із силікону, який здатний витримати високі температури. Вони гнучкі, їх не можна зламати чи розбити. Їх можна використовувати не тільки для випічки, але й для створення шоколадних фігурок, квітів з мастики або зручно заморожувати лід.
  3. Формочки незамінні у сфері миловаріння. Тим, хто займається виробництвом власного мила, особливо не обійтися без красивих молдів, які нададуть їх продукції товарний вигляд і будуть вигідно відрізняти їх мило від стандартного магазинного.
  4. Формочки для виробів із епоксидної смоли. Оскільки дуже великої популярності набувають прикраси з епоксидки, майстри потребують величезної кількості різних молдів, які ідеально підійдуть для роботи зі смолою.

Фото саморобних молдів