Реставрація меблів своїми руками: покроковий майстер-клас з оновлення старих меблів, фото

Реставрація м’яких меблів

Якщо ваш диван чи крісло радянських часів вже зжили себе – спробуйте відреставрувати їх самостійно.

  • Для такого типу реставрації вам необхідно видалити обшивку з предмета меблів та замінити її на нову Найчастіше обшивку та поролон усередині меблів не можна «реставрувати».
  • Зазвичай їх повністю змінюють. І це чудовий вихід, так як ви зможете видозмінити повністю свій предмет м’яких меблів: поміняти тип оббивки, порох, що проломився і просів, поміняти колір оббивки і колір дерев’яних вставок.
  • Таким чином ви збережете не тільки свій улюблений, можливо багато значущий для вас предмет м’яких меблів, але й змінити його за відносно невелику ціну.








Інструкція з реставрації меблів

Звичайно, кожен майстер або самоучка вибирає для себе свою техніку, свій стиль і свою послідовність дій. Але є базові «етапи» реставраційних робіт, які б раціонально використовувати. Так званий план реставрації.

Розберемо поетапно:

  1. На першому етапі починається розбирання меблів. Вам буде зручніше працювати з окремими частинами, наприклад шафки. Вам необхідно витягнути з нього полиці, відкрутити ручку та працювати з кожною частиною окремо. Якщо ви не впевнені, що пам’ятатимете звідки якась деталь, рекомендується зробити фотографію виробу до, на якому будуть видно місця кріплення.
  2. На другому етапі необхідно видалити верхнє покриття. Як матеріал для видалення такого покриття може служити речовина для зняття лаку, наждачний папір і фен. Ваше головне завдання – досягти гладкої поверхні, без вад.
  3. На третьому етапі реставрації меблів необхідно видалити різноманітні пошкодження. Для здійснення цієї дії ви можете скористатися шпаклівкою, меблевим воском або спеціальною затиркою. Ці матеріали допоможуть видалити деякі дефекти.
  4. На четвертому етапі наносять так зване “фінішне” покриття. У будівельних магазинах, а особливо інтернет-магазинах, існує великий вибір таких засобів за будь-якою ціною. Для початку, визначтеся: чи хочете зберегти структуру дерева? Якщо ваша відповідь позитивна, то як фінішне покриття вам знадобляться лак, масло або віск. Якщо ж ви не бажаєте зберігати структуру, то у вас є можливість користуватися фарбою або емаллю.
  5. На п’ятому етапі відбувається складання частин предмета меблів назад, у вихідне положення. Для цього скористайтеся, про всяк випадок, фотографією, зроблена до розбирання предмета меблів.