Реставрація меблів своїми руками: покроковий майстер-клас з оновлення старих меблів, фото

Реставрація меблів своїми руками (інструкція для початківців): поради щодо відновлення меблів у домашніх умовах, 135 фото

Реставрація меблів – найкраще, що могло вигадати людство. Реставрація меблів може бути:

  1. Стати вашим хобі,
  2. Врятувати вашу кишеню від втрати великих сум,
  3. Додати грошей до сімейного бюджету.

Реставрувати старі меблі своїми руками дійсно досить цікаво та цікаво, але, якщо ви хочете відреставрувати антикваріат – все-таки краще вдатися до послуг фахівців.











Оскільки ви можете лише нашкодити та зіпсувати річ. Розберемо всі тонкощі реставрації меблів власноруч та її плюси з мінусами.




















Вибір необхідних матеріалів та інструментів

Безумовно, вибір необхідних інструментів для реставрації меблів залежить від самих меблів, які ви зібралися реставрувати. Але є базові інструменти, які можу підійти для реставрації будь-яких меблів.

Зазвичай, реставрують саме дерев’яні меблі, тому що дерево найпоширеніший матеріал для виготовлення меблів.















Для реставрації меблів вам знадобляться наступні інструменти:

  • Лобзик (бажано електричний, тому що їм зручніше працювати і ви заощадите свій час),
  • Машинка для шліфування,
  • Шуруповерт,
  • Будівельний фен,
  • Будівельний пилосос (але може підійти і звичайний),
  • Набір кистей (залежно від того, чи є на меблях опуклості, які потрібно тонко фарбувати),
  • Шпатель,
  • Наждаковий папір,
  • Респіратор (запобігти попаданню пилу в дихальні шляхи),
  • Рукавички.









Окрім інструментів та предметів реставрації, вам знадобляться інші матеріали обробки:

  • Змивка для лакової поверхні (якщо це необхідно),
  • Спеціальний віск для меблів,
  • Шпаклівка по дереву або такі речовини, які можуть заповнювати тріщини та сколи на дереві,
  • Емаль,
  • Фарба (якщо потрібно),
  • Фінішне покриття.





Реставрація поверхонь

Реставрація не завжди знімає верхній шар і використовує інструменти. Якщо дверцята вашої шафи втратили свій блиск, то ви можете намочити губку, нагріти її в мікрохвильовій печі і натерти цією губкою поверхню апельсиновою олією.

Найчастіше це необхідно для відновлення меблів, виготовлених з ДСП.

Якщо на дерев’яній поверхні з’явилися білі сліди (зазвичай вони з’являються від поставленої гарячої чашки або чогось мокрого) ви можете скористатися звичайною зубною пастою. Зубну пасту необхідно нанести на білу пляму на кілька хвилин і витерти серветкою.

Зверніть увагу, що зубна паста не повинна бути гелем – вам потрібна безпосередньо біла паста. Зверніть увагу на фото, на якому зображено білу пляму від гарячої чашки до реставрації за допомогою зубної пасти та після. Різниця в наявності.

Реставрація м’яких меблів

Якщо ваш диван чи крісло радянських часів вже зжили себе – спробуйте відреставрувати їх самостійно.

  • Для такого типу реставрації вам необхідно видалити обшивку з предмета меблів та замінити її на нову Найчастіше обшивку та поролон усередині меблів не можна «реставрувати».
  • Зазвичай їх повністю змінюють. І це чудовий вихід, так як ви зможете видозмінити повністю свій предмет м’яких меблів: поміняти тип оббивки, порох, що проломився і просів, поміняти колір оббивки і колір дерев’яних вставок.
  • Таким чином ви збережете не тільки свій улюблений, можливо багато значущий для вас предмет м’яких меблів, але й змінити його за відносно невелику ціну.








Інструкція з реставрації меблів

Звичайно, кожен майстер або самоучка вибирає для себе свою техніку, свій стиль і свою послідовність дій. Але є базові «етапи» реставраційних робіт, які б раціонально використовувати. Так званий план реставрації.

Розберемо поетапно:

  1. На першому етапі починається розбирання меблів. Вам буде зручніше працювати з окремими частинами, наприклад шафки. Вам необхідно витягнути з нього полиці, відкрутити ручку та працювати з кожною частиною окремо. Якщо ви не впевнені, що пам’ятатимете звідки якась деталь, рекомендується зробити фотографію виробу до, на якому будуть видно місця кріплення.
  2. На другому етапі необхідно видалити верхнє покриття. Як матеріал для видалення такого покриття може служити речовина для зняття лаку, наждачний папір і фен. Ваше головне завдання – досягти гладкої поверхні, без вад.
  3. На третьому етапі реставрації меблів необхідно видалити різноманітні пошкодження. Для здійснення цієї дії ви можете скористатися шпаклівкою, меблевим воском або спеціальною затиркою. Ці матеріали допоможуть видалити деякі дефекти.
  4. На четвертому етапі наносять так зване “фінішне” покриття. У будівельних магазинах, а особливо інтернет-магазинах, існує великий вибір таких засобів за будь-якою ціною. Для початку, визначтеся: чи хочете зберегти структуру дерева? Якщо ваша відповідь позитивна, то як фінішне покриття вам знадобляться лак, масло або віск. Якщо ж ви не бажаєте зберігати структуру, то у вас є можливість користуватися фарбою або емаллю.
  5. На п’ятому етапі відбувається складання частин предмета меблів назад, у вихідне положення. Для цього скористайтеся, про всяк випадок, фотографією, зроблена до розбирання предмета меблів.

Плюси та мінуси самостійної реставрації

Звичайно, перш ніж приступити до реставрації меблів власноруч переконайтеся, що ви готові до незадовільного результату. Адже меблі після реставрації не завжди виглядатимуть краще, ніж до реставрації.

Розберемо перевагу реставрації меблів своїми руками:

  • Власноручна реставрація – це велика економія коштів.
  • Ви можете заощадити набагато більше коштів.
  • Реставрація меблів набагато вигідніша, ніж покупка нової.

Ви можете реалізовувати свої ідеї та створювати нові шедеври, додавати нову родзинку у досить звичну вам річ.

Крім переваг у реставрації є й ряд недоліків:

  • Помилки в реставрації, оскільки ви не фахівець, можуть призвести до того, що меблі зіпсуватися назавжди і будуть мати непрезентабельний вигляд або вам все ж таки доведеться віддати меблі фахівцеві, з метою виправлення.








Фото меблів після реставрації