Як очистити сковорідку швидко та легко? ТОП-10 ефективних методів очищення в домашніх умовах
Чисте домашнє начиння говорить про якості господині не менше ніж чудовий обід. Найбільшу проблему викликає застарілий жир та товстий шар нагару на сковорідці, який важко зняти з першого разу.
Залишки нальоту можуть потрапляти в їжу і, накопичуючись в організмі, викликають його отруєння. Як відчистити старі сковорідки та не пошкодити покриття у порадах наших експертів та народних умільців.
Види сковорідок, вибір методу очищення
На ринку представлений великий асортимент різних хімічних засобів, які рекламуються, як найкращі способи впоратися з жиром та накипом.
Важливо: При виборі препарату необхідно уважно вивчати етикетку. Не всі засоби підходять для всіх видів сковорідок.
У побуті господині використовують посуд різної форми та розмірів. На якість чищення це впливає. Набагато важливіший матеріал, з якого виготовлена сковорода.
- Наприклад, якщо чавунний посуд витримає миття жорсткою щіткою, то тонке тефлонове покриття стане непридатним для такого впливу.
- І посуд можна викидати. Виробники на своїх сайтах вказують, як прибрати зі сковорідки жир, впоратися з нальотом та горілими місцями.
З огляду на матеріал виготовлення, підбирають оптимальний метод очищення: хімічний, механічний, народні способи. Найчастіше кухонний посуд робиться їх нержавіючої сталі, чавуну, алюмінію.
Сучасні технології розширюють різновиди завдяки антипригарним покриттям з кераміки та тефлону. Такий посуд відмінно справляється з випіканням млинців, гасінням овочів, обсмажуванням. Легко очищається серветкою без впливу агресивних речовин та жорстких щіток.
Популярні методи видалення жиру та бруду
Очищаємо сковорідки в домашніх умовах швидко та недорого:
- Легкий нагар на тефлоні знімають спиртовим розчином. Шматок вати або косметичний диск змочити у невеликій кількості рідини. Круговими рухами протерти всю поверхню з обох боків. Після обробки сполоснути проточною водою;
- Спеціальні меламінові губки м’яко та акуратно справляються із завданням пригорілої їжі та нальоту. Достатньо протерти днище і боковину протягом 15 хвилин мокрою губкою і ретельно промити. Покриття залишиться без подряпин, а бруд легко видаляється;
- У багатьох ще зберігся в ідеальному стані посуд минулих років.Чавунні сковорідки очищаємо дієвішими методами: за допомогою щіток, побутової хімії, кип’ятіння;
- Добре справляється з видаленням нагару прожарювання на відкритому вогні. Місткість покласти в багаття на 1-2 години, потім пройтися щіткою;
- Позитивний ефект має застосування побутової хімії: засоби для чищення труб, жировидалюючі пасти, концентровані розчинники. При використанні дотримуйтесь заходів безпеки.
Очищення чавунної ємності
Старий посуд здатний накопичувати на поверхні шар за шаром бруд та жирний наліт. Згодом він настільки твердне і прилипає до посуду, що простими способами позбутися нальоту не виходить.
Як очистити сковорідки від товстого шару нагару, розкажуть наші спеціалісти. Чавуніна не відтирається легкими рухами губки, необхідний сильніший вплив, застосування хімічних препаратів.
Важливо: Через токсичність багатьох засобів для видалення бруду проводити процедуру слід у добре провітрюваному приміщенні, з використанням засобів індивідуального захисту (рукавички, респіратор, окуляри), дотримуючись інструкцій із застосування.
- Із застарілим жиром справляється водний розчин рідини для каналізаційних труб у пропорції 0,5 л засобу на 5 л води.
- У великому тазі або відрі приготувати розчин і замочити брудний посуд як мінімум на півгодини.
- Час відкидання залежатиме від ступеня забруднення.
- При сильному накипі можна залишити на ніч.
- Потім із зусиллям пройтися жорсткою щіткою та промити проточною водою.
На замітку: Після чищення хімічними способами одразу користуватися посудом небажано. Можна прокип’ятити воду із сіллю та злити, прожарити з 5 ст. ложками кухонної солі.
М’яке очищення
Алюмінієві сковорідки не можна очищати агресивними хімікатами та дряпати поверхню. Добре себе зарекомендував кремоподібний жироудалювач «Шуманіт».
Він здатний знімати навіть застарілий жир. Засіб нанести на всю поверхню, за годину змити теплою водою.Пасту можна використовувати не частіше ніж один раз на 2-3 місяці.
Робота із сучасним матеріалом
Нове антипригарне покриття чудово справляється з приготуванням страв, але не терпить дії металевих інструментів, щіток та сильнодіючих хімікатів.
- На практиці перевірено, що з нальотом добре справляються Fairy, Гала, АОС, Силіт.
- Пару крапель розтерти м’якою стороною поролонової губки, промити проточною водою.
Керамичне або мармурове покриття має тонкий шар і легко ушкоджується, тому чищення має бути максимально дбайливим.
Поради народних експертів
Не менш дієвими виявляються рецепти боротьби з накипом домашнього, кустарного виробництва. Як очистити сковорідку народними засобами:
- Прогріти посуд із сіллю протягом години, постійно помішуючи. На дно насипати тонкий шар солі, прожарити, залишити до остигання і ретельно обполоснути. Відпрацьовану добавку можна зберегти до наступного разу, пересипавши в ганчір’яний мішечок або паперовий кульок;
- Вологу сковороду посипати содою (можна використовувати харчову та кальциновану), збризкати оцтом, залишити до закінчення реакції, промити. В особливо складних забрудненнях, якщо поверхня не очищається від жиру та нальоту, допоможе кип’ятіння з нанесеною сумішшю. Додати 2 склянки води, прокип’ятити 15 хвилин, остудити суміш, обполоснути;
- Ефективний вплив має лимонна кислота.Залити посуд водою, всипати пакетик речовини, нагрівати на повільному вогні до очищення. На 1 л рідини знадобиться 2 ч. л. кислоти;
- Використання перекису водню та змішаний склад із содою. Гарячу сковорідку змастити свіжоприготовленим розчином, дати вбратися, пройтися металевою щіточкою. Вся процедура триває 10-30 хвилин.
Не поспішайте викидати посуд, що пригорів. Один із наведених способів обов’язково допоможе повернути первісний вигляд та гарні експлуатаційні якості.
Фото-інструкція з очищення сковорідки