Як мити вікна – секрети та інструменти. ТОП швидких способів очищення вікон
Чистота вікон підвищує настрій та пропускає більше сонячного світла. Вікна рекомендується мити в міру їх забруднення, це залежить від місця розташування будинку чи поверху квартири.
Не багато хто знає, як правильно мити вікна, тому корисні поради та особливості такого прибирання допоможуть досягти максимальної чистоти та блиску стекол.
Правила миття вікон
Мити вікна необхідно не рідше одного разу на сезон, але багато господинь роблять це частіше, адже милуватися вулицею набагато приємніше через чисте та прозоре скло.
Існують правила миття вікон, які необхідно дотримуватися під час цієї процедури.
- Мити вікна потрібно, коли на вулиці стоїть безвітряна погода, без сонця та спеки. Якщо мити вікна в спекотний і сонячний день, миючий засіб занадто швидко висихатиме, так що розлучень не уникнути.
- Перед тим, як мити скло, потрібно вимити підвіконня та рами, потім починаємо мити вікна з внутрішньої сторони. Не варто зважати на ущільнювач та іншу фурнітуру, тому що на ній накопичується чимала кількість бруду, яку потрібно видалити.
- Необхідно підготувати всі інструменти для роботи – ємність з водою, миючий засіб, губка, сухі ганчірки або газети. Дуже зручний у використанні спеціальний склоочисник, який відмінно миє шибки і не залишається розводів.
Можна використовувати як магазинні, так і народні засоби для очищення стекол. Щоб знати, як мити вікна без розлучень, можна порівняти ефект покупного миючого засобу та народних методів, які використовували господині багато років тому.
Способи миття вікон
- Для початку потрібно взяти ватну паличку та зубочистку, за допомогою яких вимиваються всі щілини та прорізи. Можна використовувати розчин води та оцту, або мильний розчин. Потім миються рами та стекла. Готуємо розчин – на один літр води береться дві столові ложки оцту.
- Для миття скла можна використовувати дві столові ложки крохмалю, синька, 100 мл нашатирю, 100 мл звичайного оцту та чотири літри води. Отриману суміш потрібно налити в пляшку з розприскувачем та нанести на скло, потерти губкою та змити водою. Потім скло насухо натирається паперовим рушником або льняними ганчірками.
- Відмінний спосіб миття вікон — крейдяний розчин. Потрібно використовувати дві столові ложки сухої крейди або зубного порошку на літр води.
- Звичайна картопля також допоможе впоратися із забрудненнями.Половинкою картоплі потрібно протерти шибки, потім насухо натерти їх ганчірками.
- Магнітна щітка – найкращий сучасний помічник у миття вікон. Вона використовується з мильним засобом або спеціальним миючим засобом для скла, дуже зручна у використанні та не залишає розлучень.
- Маємо вікна в домашніх умовах – використовуємо одну столову ложку крохмалю на літр води. Розчин потрібно нанести на скло, дати йому висохнути, потім стерти залишки крохмалю сухою ганчіркою або паперовим рушником.
- Дві столові ложки солі та склянка води дасть чудовий результат і не залишить розлучень.
Миття пластикових вікон
Металопластикові конструкції потребують делікатного очищення. Виробники таких склопакетів радять використовувати професійні миючі засоби, які призначені для миття пластикових рам та стекол.
Такі засоби, як Karcher або Ajax допоможуть позбавитися будь-яких забруднень і стануть вірними помічниками в роботі.
Але ніхто не скасовував старих народних методів, які також можна застосовувати для металопластикових конструкцій.
- Можна використовувати мильний розчин;
- Для видалення плям на білому пластику використовуються спеціальні засоби з відбілювачем;
- Від плям на підвіконні також допоможуть позбутися перекис водню або господарське мило;
Знаючи, чим мити пластикові вікна, можна утримувати їх у ідеальній чистоті. Головне правило – не використовувати засоби з ацетоном, кислотою та абразивними частинками, оскільки вони можуть пошкодити поверхню.
Як уникнути розлучень
Важливо пам’ятати, що найголовнішими винуватцями розлучень є сонячне світло та вітер. Вони практично миттєво висушують миючий засіб, внаслідок чого на стеклах залишаються розлучення.
Щоб уникнути розлучень, необхідно починати миття з рам, не забуваючи використовувати ватну паличку для очищення куточків.
- На скло наноситься миючий засіб, який має розм’якшити бруд.
- Після цього використовуємо губку або скребок, за допомогою яких забираються найсильніші забруднення.
- Потім на скло ще раз наноситься миючий засіб, який знімається серветкою.
- Скло вимивається чистою водою, щоб забрати залишки склоочисника.
- Скло необхідно насухо натерти паперовими рушниками або спеціальними ганчірками.
- За бажанням, можна скористатися антистатиком, який відштовхуватиме від скла пил і бруд.
Корисні хитрощі
Кожна господиня мріє про те, щоб шибки блищали і були кристально чистими. Саме тому до процесу миття вікон потрібно поставитись серйозно.
Існує безліч корисних хитрощів, які допоможуть досягти відмінного результату і зроблять процес миття швидким та приємним.
Знаючи, як мити пластикові вікна або звичайне скло, ваші вікна завжди будуть сяяти чистотою та свіжістю.
- Щоб після миття скло блищало, додайте у воду трохи оцту або нашатирного спирту, цей старий спосіб дійсно працює;
- Не забувайте використовувати рукавички для рук, щоб уникнути прямого контакту з миючими засобами;
- Зганяння води стане відмінним помічником у процесі миття;
- Якщо протерти стекла розчином оцту після миття, це допоможе відігнати комах;
- Щоб помити вікно за морозної погоди, використовуйте міцний сольовий розчин;
- Для уникнення розлучень потрібно мити вікна від низу до верху, одна сторона протирається по горизонталі, а інша – по вертикалі;
- Для миття пластикових рам краще використовувати професійні засоби;
- Моєму вікна пилососом – він допоможе очистити накопичення пилу з куточків та щілин;
- ганчірка з мікрофібри найкраще підходить для миття стекол;
- Щоб приховати тріщини на склі, на них потрібно нанести тонкий шар безбарвного лаку;
Інструкція з очищення вікон