Як почистити замшу швидко і легко: прості способи очищення замші в домашніх умовах

Як почистити замшу в домашніх умовах: опис перевірених засобів + правила очищення для різних типів одягу, 90 фото

Чистити замшу в домашніх умовах набагато складніше, ніж звичайну гладку шкіру. Тому багато людей відмовляються від придбання замшевого взуття, незважаючи на привабливий зовнішній вигляд цього матеріалу.

Але якщо навчитися доглядати таку шкіру, потреба в чищенні виникатиме не так часто.

Особливості матеріалу

Замшею називають видублену шкіру з використанням технології жирового дублення. Для виготовлення замші беруться шкіри невеликих тварин, переважно телят та кіз. Цей матеріал м’який і бархатистий на дотик.

  • Окрім приємного зовнішнього вигляду, до його переваг належить здатність зберігати тепло, повітропроникність, гіпоалергенні якості.
  • Минуси – постійна вразливість у плані пошкоджень, схильність до забруднень, необхідність дбайливого поводження.
  • Штучна замша – це тканина, що імітує видублену шкіру.
  • Порівняно з натуральним аналогом, вона більш практична, має більшу зносостійкість. Зовні вона мало чим відрізняється від справжнього матеріалу.

Туфлі, чоботи, черевики із замші є класикою, яка ніколи не виходить із моди. Вони зручні в носінні, приємні на дотик, і на вигляд дуже привабливі.











Причини забруднень замші

При носінні замшевого взуття виникають різні проблеми. Багато хто з них залежить від особистих особливостей ходи людини та її звичок.

  • Деякі люди постійно спотикаються під час ходіння або б’ють ногою об ногу.
  • Від носіння джинсів на замші можуть утворитися потертість. Для шоферів характерні затерті ділянки на п’ятах.
  • Неякісні полиці також можуть пошкодити взуття. Через непродуману конструкцію взуття може передньою частиною в дошку, через що зовнішній вигляд носка попсується.

Взимку замшеві чоботи страждають від реагентів, якими всипані дороги. Ці речовини роз’їдають замшу, залишають на ній сольові розлучення.

Догляд замшевого взуття

Одразу після покупки слід обробити взуття водовідштовхуючим розчином у кілька шарів. Краще зробити це 2-3 рази з перервою 15-20 хвилин.

  • Для збереження взуття в належному стані за ним необхідно доглядати за ним цілий рік.
  • У продажу є креми, аерозолі, просочення проти вологи та пилу. Замшу потрібно берегти від дощу та снігу. Будь-яку обробку варто проводити заздалегідь.
  • Якщо дотримуватися цих правил догляду, термін служби взуття значно збільшиться.

Якщо на взутті з’явилися плями, забруднення, деформації, є способи відновити його та повернути привабливий зовнішній вигляд. Є багато чинних порад, як почистити натуральний замш.

Підготовка до очищення

Якщо взуття намокло після приходу з вулиці, насамперед потрібно його висушити. Для сушіння використовуються взуттєві колодки, що допомагають черевикам зберігати форму. Після ходіння на замші утворюються складки, які розгладжуються за допомогою цих пристроїв.

Замшеве взуття має сушитися в умовах кімнатної температури. Не можна використовувати сушіння фен, батарею, обігрівач та інші штучні джерела тепла. Від них замша стає сухою та ламкою.










Сухе чищення

При можливості краще обійтися сухим методом очищення, оскільки замша дуже не любить контактувати з водою. Від великої кількості вологи у неї злипається ворс і псується зовнішній вигляд.

  • При сухому забрудненні буває достатньо попрацювати щіткою, щоб повернути взуття до попереднього стану.
  • Щоб почистити замшу від пилу, підійде будь-яка м’яка щітка або навіть губка.
  • В ідеалі береться спеціальна прогумована щітка для замші або щітка з натуральною щетиною.
  • У народі використовується суха скоринка хліба.

Після очищення щіткою бажано потримати взуття над гарячою парою, щоб відновити шар ворсу. Як варіант, для цього можна використовувати електричний пароочисник.

Вологе чищення

Перед тим як швидко почистити замшу, варто набити її зсередини папером. Це дозволить уберегти її від деформації.

Для цього типу очищення знадобиться:

  • Щітка або губка для замші;
  • Ємність з водою;
  • Мило, шампунь або спеціальний засіб для чищення замші;
  • Серветка з мікрофібри або ворсиста ганчірка.

Спочатку потрібно зробити розчин, що очищає, розвівши у воді миючий засіб. Потім потрібно змочити щітку у цій рідині та круговими рухами протерти забруднення на взутті. Пляма, що утворюється, промокається серветкою або ганчіркою, а потім пропарюється або обробляється гумкою.

Спеціальне чищення

Щоб знати, чим можна відчистити замшу, потрібно визначити тип забруднення.

  1. Для видалення сольових розлучень потрібно використовувати 10% нашатирний спирт, розведений з водою.
  2. Проти слідів жиру допоможе крохмаль або порошок тальку. Його потрібно насипати на пляму і залишити на кілька годин, потім зчистити щіткою.
  3. Якщо походження плями не з’ясовано, можна використовувати розчин нашатирного спирту та крохмалю, або нашатиря та крейди.
  4. Отримана напіврідка маса наноситься на забруднене місце, а потім видаляється.
  5. Після цього взуття сушиться за кімнатної температури. Залишки зчищаються за допомогою щітки.

У всіх випадках краще віддати взуття в хімчистку, щоб воно почистило чоботи із замші професійними методами. Спроби провести очищення вручну завжди загрожують ризиком зіпсувати ситуацію ще сильніше.

Відновлення кольору

Якщо чорні замшеві туфлі зблікли, повернути колишню яскравість їм допоможе копіювальний папір. Коричневу замшу можна обробити кавовою гущею. Взуття інших кольорів бажано віддавати до майстерні.

  • Світла замша вимагає особливої ​​уваги при догляді.
  • Для очищення такого взуття бажано створити розчин, що складається з води, перекису водню та нашатирю.
  • Таке взуття має зберігатися у спеціальному місці, для нього потрібно приготувати окрему щітку та губку.







З таким примхливим матеріалом, як замша, варто поводитися якомога акуратніше. У жодному разі не можна застосовувати до нього ті самі засоби, що й до звичайної шкіри.

Категорично забороняється прати його в машині, мочити у воді. Слід уникати жорстких металевих щіток та агресивних хімічних засобів для очищення.

Фото замші після очищення