Як очистити ложки та вилки – ефективні методи швидкого очищення столових приладів від бруду та нальоту до блиску.
Столові прилади часто використовуються в будь-якому будинку. Жоден прийом їжі не обходиться без них. Через постійне застосування прилади втрачають свій первісний вигляд.
Для того щоб повернути їм колишню красу та свіжість потрібно знати як очистити ложки та вилки у домашніх умовах. Нижче у статті розглянуто способи, як це правильно зробити.
Варіанти з одним компонентом
Як прибрати наліт із ложок та вилок хоче знати кожна господиня. Відмінний спосіб – протерти предмети серветкою, змоченою в 9% оцті. Розбавляти рідину не треба. Після процедури прилади добре прополіскують і сушать. Оцет легко прибирає жир та вапняний наліт.
Напої, які містять у складі лимонну кислоту, на ура справляються з різними забрудненнями. Продукція компанії Кока-Кола чудово підійде для експерименту.
Варіант, звичайно, не найбюджетніший, але якщо залишилася вода вже без газів, не обов’язково її виливати. Можна почистити інвентар. При цьому краще використовувати безбарвну рідину.
Вибираючи межу спрайтом та колою, віддається перевага першому напою.
- Впоратися зі стійким жирним нальотом допоможе масло.Наносимо невелику кількість на м’який матеріал та натираємо вилки та ложки. Далі через кілька хвилин приступаємо до миття посуду. Досвідчені господині звертаю увагу, що оливкова олія має більший вплив, ніж соняшникова.
- Картопля також має корисні при чищенні властивості. Крохмаль очищає неприємний наліт та повертає сяйво предметам. Достатньо половинками овоча натерти прилади. Між зубцями використовуються тонші часточки картоплі.
- Для боротьби з брудом також застосовують зубну пасту, порошок, лимонну кислоту, сік цибулі, сік лимона, кавові залишки. При виборі засобу враховується матеріал столових приладів та характер забруднення.
Багатокомпонентні засоби
Дуже ефективним методом є використання содового розчину в киплячій воді.
Отже, як очистити ложки та вилки кип’ятінням:
- Середню за обсягом каструлю наповнюємо водою.
- У воду додаємо дві столові ложки звичайної соди та кухонної солі.
- Потрібно перемішати та підігріти суміш.
- Кладемо туди прилади.
- Доводимо до кипіння і варимо приблизно півгодини.
- Гарячу воду зливаємо. Прилади, що остигли, попестимо під водою і протираємо сухим рушником.
Метод добре спрацьовує, дозволяючи перемогти навіть сильне забруднення, тому дуже популярний.Однак є й інші варіанти:
- Суміш із харчової соди та рідкого мила. Мікс із цих інгредієнтів добре видаляє старі плями та позбавляє липкості. Паста, що вийшла, наноситься на місця забруднень непотрібною зубною щіткою або зворотним боком губки.
- Спиртовий розчин (спирт плюс вода у співвідношенні 1к 9). Прилади з нержавіючої сталі здатні повернути колишній блиск і шик.
- Густа паста з соди та води.
- Кип’ячення з содою та лимонною кислотою (є альтернативою кип’ятінню з содою та сіллю)
- Гірчиця та сода (по 1 столовій ложці на літр води). Обов’язково не забуваймо добре розмішати. Прилади занурюють у рідину на 30-40 хвилин.
- За допомогою фольги. Шматок матеріалу глянцем догори стелимо на дно металевого посуду. Туди наливаю готовий розчин із содою та сіллю. На 1л води по столовій ложці. Прилади розміщують усередину і кип’ятять їх 15-20 хвилин. Миємо, сушимо.
Суміші за часом готувати довше, ніж однокомпонентні засоби, але результат того вартий. Тим більше, всі інгредієнти є в кожному господарстві.
Професійна побутова хімія
У магазинах продається величезна кількість найрізноманітніших засобів для чищення. Найвідоміше – це білизна. Якщо чистимо вилки та ложки білизною, дотримуємося заходів безпеки.
Не забуваємо надіти рукавички і намагаємося менше дихати випарами.
До складу білизни, як і в більшість побутової хімії, входить хлор, який не тільки чистить, а й чинить протимікробну дію. Засіб чудово справляється із забрудненнями, проте, на якийсь час столові прилади набувають специфічного запаху.
При покупці засобів для чищення загальні рекомендації такі:
- Читаємо на етикетці, для якого посуду призначено
- Вибираємо суміші без частинок, які можуть зашкодити поверхні виробів. Гелі та спреї ідеальний варіант.
- Купуємо перевірені марки з позитивними відгуками (наприклад, Санітол, Гіф, Топпер тощо)
- На практиці використовуємо інструкції.
- Ретельно змиваємо залишки засобу.
Посудомийна машина
Відмити столові прилади можна і механічним шляхом, помістивши в посудомийну машину. При цьому важливо робити це правильно, щоб отримати бажаний результат.
- Попередньо видалити сильний бруд губкою або ганчіркою.
- Покласти прилади в лоток машини таким чином, щоб предмети не лежали один на одному.
- Включаємо посудомийку, додавши засіб для миття та вибравши потрібний режим роботи. У більшості випадків звичайний режим здатний очистити вилки та ложки, але якщо інвентар має висохлий бруд та жирні плями, краще поставити більш інтенсивну програму.
- Сушіння приладів. Деякі машини мають такий режим, але краще витерти прилади руками, використовуючи рушник. Так вилки та ложки виглядатимуть краще.
Якщо посудомийна машина погано справляється із завданням чищення приладів, можливо причина криється у засміченні обладнання, неправильному виборі миючого засобу або виникненні інших несправностей.
Поради з догляду
Дотримання низки рекомендацій збільшить термін служби столових приладів.
- Не давати бруду засохнути, мити посуд відразу
- Якщо все ж таки забруднення висохло, попередньо замочуємо вилки та ложки
- Вибір способу очищення предметів залежить від того, з якої сировини вони виготовлені.
- Наприклад, чистимо нержавіючі вилки та ложки пастою з соди або солі, а ось позолочені предмети за допомогою винного оцту або яєчного білка.
- Не використовуємо засоби для чищення та щітки, які можуть залишити подряпини
- Після миття завжди протирайте насухо столові прилади
- Зберігати в спеціальному місці, куди не потраплятиме волога.
Отже, найпоширеніші методи як очистити вилки та ложки щоб блищали в домашніх умовах описані вище.
Варто лише вибрати той спосіб, який сподобався більше. Подарувати столовим приладам нове життя нескладно, а при правильному догляді ще й швидко.
Фото-інструкція з очищення ложок та вилок