Як утеплити балкон зсередини своїми руками крок за кроком: вибір матеріалів, способи кріплення, фото

Як утеплити балкон зсередини: поетапна інструкція з фото та описом утеплення балкона своїми руками

Деякі господарі квартир, зіштовхуючись із нестачею площі, бажають розширити простір у приміщенні за рахунок перетворення балкона на житлову кімнату. Ця справа вимагає від майстра ретельності, застосування певних навичок та часу. Результат порадує всіх.

Теплий балкон дозволяє збільшити житловий простір, перетворює та прикрашає всю квартиру. У подальшому оповіданні буде надано розповідь про те, як можна утеплити балкон самотужки.

Вибір матеріалу за типом

Спочатку на балконі слід зробити скління, а потім переходити до роботи зі стінами, підлогою. Як утеплити цегляний балкон зсередини? Ось необхідні матеріали для цих робіт.

Існують матеріали, що вигідно відрізняються від схожих інших зразків. Від правильного вибору відповідних матеріалів для ізоляції від вологи та для утеплення балкона, багато в чому відбивається.

У цьому випадку потрібно дотриматися двох факторів:

  1. Продуктивний матеріал за передбаченою товщиною.
  2. Придбання має бути виправданим капіталовкладенням.

До речі, утеплити лоджію власними силами виявляється простіше, ніж влаштувати найзручніші умови на балконі.Це пояснюється малою площею засклення лоджії, а багатьом знайоме, що більшість тепла йде через скло. Першими потрібні будуть матеріали для замазування різних щілин у заскленій рамі, парапеті та плитах перекриття.

Вибір виробника утеплювача

Підбираючи утеплювач, слід взяти до уваги основний показник – коефіцієнт провідності тепла. Середній показник дорівнює 0,03 – 0,04 Вт/мс. Потрібно придивитися, що чим вище цей показник, тим гірші теплоізоляційні властивості.

















Слід підбирати теплоізоляцію для балкона з маленькою теплопровідністю, або зупинити вибір на потовщенні виробу. У першому варіанті будуть великі витрати на матеріал, у другому – знижена квадратура балкона.

Корисна рекомендація.З матеріалів, що утримують тепло, часто застосовується пінополістирол, що зарекомендував себе з відмінними експлуатаційними властивостями. Популярні утеплювальні матеріали: Піноплекс та Техноплекс.

Можна зробити інакше – придбати мінеральну вату, проте для застосування її як утеплювач знадобиться товстіший шар, ніж при використанні полістиролу.

Види відповідних матеріалів

  1. Застосування пінополістиролу. Найкращі характеристики має екструзійний пінополістирол. Матеріал відрізняється легкістю, у нього найнижча теплопровідність. Він зручний у використанні, економічний, однак є питання щодо випаровування шкідливих компонентів під час нагрівання.
  2. За допомогою мінеральної вати. Є високоефективним матеріалом рахунок волокнистої структури. Поділяється на підвиди: скловату, шлаковату, кам’яну вату. Виявляє чудові властивості: протистоїть вогню, виявляє біологічну стійкість, утримує обсяг і форму протягом усього терміну служби, не піддається впливу агресивних середовищ, хороші звукові та теплоізоляційні властивості.
  3. На основі скловолокна. Це традиційний та поширений матеріал. Цей вид матеріалу недорогий, але показник теплопровідності у нього вищий, ніж у інших утеплювачів (це гірше). Виготовляється у формі плит, що дає зручність при термоізоляції балкона.
  4. Пінофол – один із найновіших утеплювальних матеріалів для балкона. Згаданий матеріал містить 2-3 шари: поліетилен само загасаючий та алюмінієвої фольги. Пінофол не приймає він тепло, він діє за іншим принципом – відбиває тепло. Він має типи: A, B, C. Перевагою такого матеріалу є його невелика теплопровідність, що скорочує обсяг ізоляційного матеріалу.

















Способи кріплення утеплювача

Як самостійно утеплити балкон зсередини? Щоб це зробити необхідно вибрати спосіб утеплення, що залежить від використовуваного для цього матеріалу і подальшого оздоблення стін.Утеплення з подальшою шпаклівкою та оштукатурюванням, необхідне при роботі з пінопластом та піноплексом.

Панелі теплоізоляції наклеюються на основу клеєм для плитки. Додатково плити закріплюються дюбелями з капелюшками. Через день після установки утеплювача можна приступати до шпаклівки та штукатурки.

Укладання фольгованого поліетилену виконується під основу каркасу. Можна вибрати будь-який із методів фіксації профілів: до стінки або за допомогою кріплень у вигляді літери П.

Листи пінофолу накладаються на стельову площину або стіну балкона та закріплюються дерев’яними рейками. Тут дозволяється з’єднання внахлест, а на смугу стикування можна наклеїти скотч.

Утеплення на підлозі під каркасом виконується з шаром, що утеплює, товщиною до 20 мм. Пресування утеплювача більшої товщини позначиться на жорсткості рейок та кріплень.

Якщо заплановано оздоблення балкона гіпсокартоном, плитами МДФ або ПВХ, тоді поміщати теплоізоляційний шар варто у відділення каркасу. У ролі утеплювача може бути 15-ти щільний пінопласт або мінеральна вата. Негативна сторона цього – товщина теплоізоляційного шару збільшується.

Інструкція з утеплення

Заходи з утеплення слід розпочати після наступних процедур з підготовки: виносяться всі предмети, плівкою покриваються двері, під електропроводку свердляться канавки у стіні, встановлюються розетки з вимикачами, металеві деталі фарбуються, стеля зі стінами обробляються засобом від грибка, площини промазуються ґрунтом проникнення, електричні дроти прокладаються в негорючих трубках ПВХ.








Далі надаємо покрокову інструкцію утеплення балкона для стелі:

  1. За допомогою рівня вимірюється площина стелі та визначаються невідповідності.
  2. Накладаються мати утеплювача на стелю, і олівцем кресляться місця проходження пластикових труб. Канцелярським ножиком робляться різи за контурами.
  3. Підготовляється розчин клею. У тару насипається сухий клей, наливається вода та перемішується спеціальним міксером.
  4. Приготовлена ​​суміш клею настоюється 5 хв і знову добре перемішується. Не можна припустити, щоб клей був дуже густою консистенцією.
  5. Кісткою наноситься розчин по краях плити утеплювача, точково додається посередині плити.
  6. Панель притискається до основи. Оздоблення відбувається з будь-якого кінця стелі.
  7. Місце розташування листа вивіряється рівнем.
  8. Просвердлюються дві дірки в наклеєному полотні, вкладаються парасольки, але не заштовхуються остаточно.
  9. Закріплюються інші плити пінополістиролу до стелі.
  10. Робиться перевірка, щоб поверхні були рівними і стики із зазорами понад 1 мм задуваються піною.

Як утеплювати стіни на балконі

Тут розповідається також про те, як утеплити балкон пінопластом. Насамперед потрібно обшити гідроізоляцією все приміщення по його периметру.

Далі будуть такі дії:

  1. З брусків робиться решетування. Проміжки між брусками та ширина окремої балки повинна бути подібна до утримуючого тепло матеріалу.
  2. Встановлюється теплоізолюючий матеріал. На стіни нерідко купується мінеральна вата, пінопласт, пінофол, пінополіуретан.
  3. Для більшої вірності радиться поєднувати два матеріали, взяти наприклад пінопласт і кам’яну вату.
  4. Якщо присутні щілини та великі шви, їх потрібно закласти монтажною піною. Вона допоможе добре перекрити вітер та холод.
  5. На теплову ізоляцію необхідно встановити пароізоляційну плівку.

Порада – На стіну між залом або кухнею встановлюється одинарний шар, а на стіну, що веде на вулицю, потрібно укласти два теплові шари або застосувати теплоізолятор щільніше.









Утеплення підлоги на балконі

Спершу необхідно встановити гідроізоляцію на підлозі. Це можна зробити за допомогою поліетилену або пінофолу. Стики між листами необхідно заклеїти скотчем. Таким чином, балкон буде наділений захистом від вогкості.

Односторонній пенофол потрібно встановлювати поверхнею, що відображає вниз.

Популярний спосіб гідроізоляції підлоги на балконі із застосуванням бітумної мастики.

  • Однак після промазування потрібно дочекатися висихання протягом доби.
  • Далі встановлюється дерев’яний або металевий каркас. Важливо підібрати високоякісний матеріал для експлуатації на багато років.
  • Бруски оброблені антисептиком укладаються з кроком, що дорівнює ширині утеплювального листа.
  • Висота брусків дорівнює 10-15 см. Для перекриття щілин між лагами та стінкою балкона, застосовується та сама піна.
  • Після монтажу лаг можна проводити укладання утеплювача.
  • Серед плит і каркасу не повинно залишитися жодних щілин.Інакше робота не дасть очікуваного ефекту.

У деяких випадках для кращої захищеності утеплювач накладається в два шари. Ще потрібно простежити, щоб шви між листами у різних шарах були по одній лінії. Матеріал важливо укласти зі зсувом.

Фото ідеального утеплення балкона