Як вибрати холодильник: поради експерта, відгуки покупців, поради щодо вибору якісної та недорогої моделі

Як вибрати холодильник – рейтинг найкращих виробників 2024 року!

Холодильник – один із найголовніших електричних приладів, який неможливо замінити жодною іншою технікою. До покупки холодильника слід віднестися серйозно, адже подібна побутова техніка купується один раз і на довгі роки.

Кожному потрібно знати, що слід враховувати при виборі холодильника та вибрати відповідну модель, яка не розчарує у майбутньому.

Розміри та обсяг холодильників

Всі холодильники мають різні габарити, які підбираються щодо розмірів кухні та за потребами господарів.

 1. Холодильник з однією камерою – такий агрегат допоможе заощадити місце, адже він має невеликі розміри та може бути дуже компактним. Такий холодильник має стандартну глибину – шістдесят сантиметрів, висота може бути від 80 до 160 см, а ширина до півметра.
 2. Найбільш затребуваною моделлю є двокамерні холодильники, які розділені на дві камери – холодильну та морозильну. Розміри такого типу можуть бути різними, у габаритніших моделях морозильна камера практично завжди розташована знизу.
 3. Холодильники з трьома камерами користуються меншою популярністю. Крім холодильної та морозильної зони також є зона збереження свіжості, температура в якій коливається від нуля до двох градусів.
 4. Якщо перераховувати види і розміри сучасних холодильників, то моделі side by side якнайкраще підходять для великої сім’ї. Їхня особливість полягає в тому, що морозильна камера знаходиться збоку, а ширина холодильника може досягати 100 см.
j “/wp-content/uploads/bvnbn_18077.jpg”>

Система розморожування

Всі холодильники мають два типи заморозки, які кардинально відрізняються один від одного.

 • Крапельна система розморожування передбачає суміщення випарника і задньої стінки агрегату. Сніг та іній намерзають на стінках морозильної камери, при розморожуванні вони тануть і стікають у спеціальну ємність. Саме через стікаючі краплі води така система має відповідну назву. Розморожування холодильника необхідно здійснювати вручну.
 • Суха система розморожування зручніша, ніж краплинна. Випарник убудований у задню стінку морозильного відділення, завдяки чому на полицях камери не намерзає сніг. Такий тип розморожування не потребує ручного розморожування, система виконує роботу автоматично.
 • Існують також гібриди холодильників, які поєднують у собі два типи розморожування.Експерти вважають такий тип найоптимальнішим, це також враховують виробники якісних холодильників, які все частіше випускають такі комбіновані моделі.

Система охолодження

Існує два типи охолодження:

 • Компресорна система. Компресор стискає пари холодоагенту та переганяє конденсат по контуру теплообмінної системи. Холодоагент поглинає тепло, саме такий принцип дії в компресорній системі. Цей тип вважається найбільш популярним та поширеним;
 • Бескомпресорна система ґрунтується на абсорбції. У ролі холодоагенту виступає аміак, який поглинається водою та переганяється у нагрівач. Там холодоагент закипає та випускає пари, які поглинають тепло;

Керування та функції

Як правило, в холодильниках з краплинним розморожуванням вбудована механічна система управління, яка представлена ​​у вигляді звичайного термостата. Управляти таким холодильником дуже просто, але набір його функцій мінімальний.Електронне керування допомагає виставити більш точну температуру як у холодильній, так і в морозильній камері.

До корисних функцій холодильника можна віднести такі пункти:

 1. Режим швидкого охолодження допомагає швидко охолодити теплі продукти.
 2. Звукова та світлова сигналізації.
 3. Індикація температури всередині холодильника.
 4. Зберігання при вимкненні живлення.
 5. Режим відпустки допомагає економно витрачати електроенергію, коли власників немає вдома.
 6. Захист від дітей
 7. Антибактеріальне покриття.
 8. Висувні або відкидні полиці.

Рейтинг холодильників 2024

Якщо ви не знаєте, які моделі холодильників 2024 року кращі, тоді рейтинг популярних моделей допоможе розібратися у виборі.

 • Beko CNMV 5335E20 SB відрізняється надійністю та хорошою місткістю. Він відмінно підходить для великої сім’ї, має суху систему розморожування і відноситься до класу А енергоспоживання.
 • LG GA-B489 ZVCK – неймовірно потужний двокамерний холодильник із найсучаснішою системою відтавання.Він також розрахований на велику сім’ю та оснащений безліччю зручних додаткових функцій.
 • Bosch KGN 39LB31R – холодильник із сухим розморожуванням також має у своєму наборі безліч корисних функцій. Він відрізняється високою надійністю та бездоганним стилем, випускаючись у різноманітних кольорах.Корисні поради щодо вибору холодильника

Перед покупкою холодильника слід дізнатися трохи важливої ​​інформації, яка допоможе не помилитися у виборі.

 • Спирайтеся на власні потреби.Чим більша сім’я, тим більших габаритів має бути холодильник;
 • При покупці холодильника необхідно враховувати розміри кухні, агрегат повинен вписуватися в площу та мати зручне розташування;
 • Враховуйте рівень споживання електроенергії, найбільш заощаджуючим класом є клас А;
 • Важливо знати, що холодильники з сухим розморожуванням коштують значно дорожче, ніж агрегат із крапельною системою;
 • Сучасні холодильники мають великий набір корисних функцій, з якими варто ознайомитися перед покупкою;
 • В рейтинг найкращих холодильників для дому входять Samsung, Bosh, Electrolux, Indesit та Whirpool;
 • Сучасні виробники пропонують величезний варіант різних дизайнів, які зможуть гармонійно вписатись у будь-який інтер’єр. Існують не тільки класичні варіанти кольорів, а кольорові холодильники, які представлені в багатому асортименті;
 • Дуже важливим критерієм є рівень шуму, адже залежить комфорт господарів. Найсучасніші моделі практично безшумні порівняно зі застарілими варіантами;

Знаючи, за якими критеріями вибирають холодильник, можна зробити вдалу покупку та насолоджуватися позитивним результатом.


Фото кращих моделей холодильників