Зонування простору (150 фото): огляд кращих способів зонування приміщення

Зонування простору – поділ кімнати на зони (150 фото сучасних ідей + інструкція)

За допомогою зонування можна зробити приміщення більш функціональним, зручним та покращити пересування.

Дизайнери використовують різні ідеї зонування вітальні та кімнат в залежності від стилю та призначення приміщень.

Самостійне зонування

Основне завдання при розмежуванні зон – створити зручність та приватність. Деякі способи дозволяють коригувати пропорції приміщення, візуально розширюючи чи зменшуючи приміщення. Як можна зонувати простір у квартирі чи приватному будинку самостійно?

Щоб створити функціональний та комфортний інтер’єр, використовують усі доступні засоби. Зонування здійснюється за допомогою кольору, фактури, освітлення, перегородок, меблів.

Дизайнери рекомендують дотримуватися кількох основних правил:

  • Кімнату прямокутної форми не слід розмежовувати вздовж;
  • Не розділяти перегородкою віконний отвір – це виглядає некрасиво та візуально зменшує приміщення;
  • Суцільні перегородки не використовують для кімнат зі стінами висотою менше 2,5 м;
  • Не варто надто старатися з декором, особливо в маленьких приміщеннях;
  • Великі архітектурні елементи (наприклад, арки) виглядають доречно лише у просторих приміщеннях.

Якщо зонується спальня, в ній обов’язково має бути повноцінне ліжко. Простір організують таким чином, щоб пересування було максимально зручним. Численні фото цікавих варіантів зонування підкажуть схеми, які можна використати.

Насамперед потрібно зробити креслення майбутнього планування вручну або використовувати для цього комп’ютерну програму.

Спочатку позначають вікна та двері, потім схематично розміщують меблі (починаючи з великогабаритними), і лише наприкінці промальовують невеликі деталі.

Якщо для зонування використовують меблі, то краще звернутися за консультацією до дизайнера. На малюнку потрібно позначити висоту, товщину перегородок та інших елементів, що застосовуються для поділу зон. Комп’ютерна програма дозволить оцінити дизайн, продумати нюанси освітлення та декору.

Зонування за допомогою меблів

Для розділення простору зазвичай використовують великогабаритні меблі: шафи, стелажі дивани. Іноді застосовуються оригінальніші способи. Наприклад, за допомогою туалетного столика з великим дзеркалом можна візуально розширити приміщення, розділивши його на дві функціональні зони.

  • Популярне рішення – встановлення стелажів або диванів торцевою стороною один одному.Таким чином, можна організувати комфортний простір для відпочинку з одного боку і їдальню, спальню або кабінет – з іншого. Такий варіант чудово підходить для прямокутних приміщень.
  • Якщо розташувати тумбу для телевізора з кронштейнами посередині кімнати, можна повертати екран в обидва боки. Диван у цьому випадку розташований навпроти ліжка.
  • Використання меблів – один із основних способів зонування простору. Це дозволяє заощадити чимало місця, оскільки перегородки та штори не надто функціональне рішення для невеликих квартир.






















Для розмежування зон можна використовувати кутові дивани, комоди та наскрізні тумби. При зонуванні квадратного приміщення потрібно добре продумати деталі, щоб предмети не ділили кімнату на довгі прямокутники.

Використання додаткових конструкцій

Окрім традиційних варіантів, використовують оригінальні конструкції, які дозволяють підкреслити певний стиль.

Як правило, вони займають не дуже багато місця. Наприклад, для поділу вітальні та обідньої зони дизайнери часто використовують масивні колони. Це чудова ідея для зонування кухонь у приватному будинку.

  • Двері-купе дуже зручно застосовувати, якщо періодично потрібно обмежувати доступ до простору.
  • Розкішно виглядають конструкції з фактурним склом.
  • Простіший і мобільніший варіант – розсувні ширми, які можна повністю прибрати і знову встановити на місце за необхідності.
  • Це можуть бути каркасні металеві або дерев’яні конструкції.

Суцільні перегородки, які встановлюють від стін, можуть розташовуватися між спальною та вітальнею, між обідньою та кухонною зоною.Цей спосіб зонування простору використовується у приватному будинку частіше, ніж у міських квартирах.

Прекрасно виглядають перегородки, виготовлені зі скла. Вони можуть бути прикрашені гарним розписом. Вітаються гіпсокартонні конструкції із цікавими скляними вставками.

Відокремити одну зону від іншої допоможуть подіуми. Вони чудово вписуються в сучасний інтер’єр і дозволяють легко ділити простір на багатофункціональні зони. Посилити ефект дозволяє освітлення та контрастне оздоблення.



















Зонування світлом

За допомогою освітлювальних приладів вдається не тільки покращити дизайн, а й створити ефектне зонування. Найбільш інтенсивне освітлення рекомендується створювати над головною зоною, у додатковій обладнають спокійніше підсвічування.

  • Якщо вітальню необхідно поєднати зі спальнею, можна організувати точкове підсвічування по периметру, що дозволяє плавно регулювати інтенсивність світла. У робочій зоні мають більш потужні освітлювальні прилади, а біля ліжка встановлюють торшери або світильники з більш спокійним, м’яким світінням.
  • Спальну зону розташовують у найдальшому кутку. Її можна обладнати оригінальними лампами (наприклад, у вигляді коралів, що світяться), використовують інші креативні ідеї.
  • Спальна зона підходить для втілення дизайнерських фантазій. Тут чудово виглядає точкове підсвічування стін та підлоги, часто використовуються світлодіодні лампи з регулюванням інтенсивності світла, всілякі бра та торшери.







Застосування оздоблювальних матеріалів

У сучасному інтер’єрі зонувати простір допомагають контрастні матеріали з різною фактурою. Наприклад, для розмежування зон використовується плитка, ламінат або паркет квітів, що відрізняються, оформляються «острівці» з ковроліну, плитки або ламінату.

Для оформлення стін у різних зонах використовується декоративна штукатурка у поєднанні зі шпалерами або фарбою.

Контрасти можуть бути як м’якими, так і досить різкими. При такому зонуванні необхідно стежити за тим, щоб матеріали та кольори гармонійно поєднувалися між собою. Тільки в цьому випадку вдасться створити комфортний простір.








Фото ідеального зонування простору