Установка дверей своїми руками: покрокова установка по інструкції з фото

Установка дверей своїми руками – рекомендації фахівців з монтажу міжкімнатних та вхідних дверей

Самостійна установка вхідних та міжкімнатних дверей – досить трудомісткий процес. Крім спеціальних знань і навичок майстру потрібен помічник, тому що без фізичної сили обійтися навряд чи вдасться.

Користуючись покроковою інструкцією зі встановлення дверей своїми руками, можна уникнути матеріальних витрат, пов’язаних із викликом професіонала додому. Під час роботи слід враховувати призначення полотна. Двері для внутрішнього застосування поставити набагато простіше, ніж вхідні. Вони відрізняються вагою та матеріалом виготовлення.

Підготовка

Першим кроком стає розпакування дверної коробки та полотна. Чим акуратніше це буде зроблено, тим нижчим є ризик виникнення дефектів. Вони особливо помітні на ламінованому та лаковому покритті.

Усунути пошкодження такого типу практично неможливо, тому самі двері рекомендують звільняти від упаковки безпосередньо перед встановленням.

Для роботи потрібні такі інструменти, як:

  • Фрезерна пилка;
  • Дрель;
  • Наждаковий папір;
  • Стамеска;
  • Кутник.












Майстеру слід заздалегідь придбати деревину (для клинків), замок, ручку, монтажну піну, 2 петлі та 6 дюбелів.

Демонтаж старих вхідних дверей

Без помічника в даному випадку не обійтися. Це пов’язано з габаритами полотна. Порядок дій залежить від того, якими петлями його було зафіксовано. Якщо рознімні – майстру доведеться використовувати брухт.

Двері перед зняттям відчиняють під кутом 90 0. Нероз’ємні петлі прибирають викруткою. При демонтажі металевої коробки застосовують болгарку.

Якщо вхідні двері в приміщення ставлять вперше, отвір підганяють до параметрів придбаного полотна. Це можна зробити за допомогою газобетону, цегли або шлакоблоку. Щоб при установці не виникло проблем з вирівнюванням коробки, майстер підгонки повинен залишити технологічні зазори.

Встановлення міжкімнатних дверей

Цей процес відбувається у кілька етапів:

  1. Створення отвору для замку та ручки. Його просвердлюють з двох сторін за допомогою дриля та стамески. Наступним кроком стає закладка серцевини та прикріплення ручок. Їх фіксацію здійснюють за допомогою кріплень та затискачів.
  2. Складання дверної коробки.Кожну з наявних частин прикладають до полотна, дотримуючись певних параметрів. Відступ від підлоги повинен становити 2 см, від стелі – 4 мм, з правого та лівого боку – по 2 мм. За допомогою косинця роблять позначки олівцем, прибирають зайву довжину та формують скоси. Вставки із пластику, розташовані в торцях, акуратно вибивають.
  3. Встановлення коробки у дверний отвір. Їй надають правильного положення за допомогою дерев’яних клинків. Дюбелі використовують для остаточної фіксації. Щілини, що залишилися, заповнюють монтажною піною. Правильно зібрана дверна коробка за формою має нагадувати букву П.
  4. Вставка полотна. До неї приступають лише після того, як піна застигне. Для вирівнювання як і на попередньому етапі застосовують клинки з деревини. Двері приєднують до коробки за допомогою петель. Місця їх урізання визначають, орієнтуючись на заздалегідь позначені контури. Зазначені ділянки за необхідності звільняють від верхнього шару деревини. Завдяки цьому петлі залишаться на одному рівні з рештою поверхні.

Важливо! У комплекті, крім основних частин, є додаткова планка. Її використовують для того, щоб зафіксувати конструкцію на нетривалий термін.














Встановлення вхідних дверей

Щоб полотно міцно прилягало до вже встановленого каркасу із металу, використовують анкерні гвинти. Зафіксувати двері поодинці не вийде, тому що потрібно виконувати відразу кілька завдань. Наприклад, утримувати полотно у правильному положенні та розмічати місця, де воно кріпитиметься з коробкою.

  • Деякі виробники поставляють на ринок збуту вхідні двері, в яких вже просвердлені отвори для гвинтів.
  • Якщо їх немає, у плані встановлення з’явиться додатковий пункт. Анкери вставляють у визначеному порядку.
  • Процес починають з того боку, де розташовуються петлі, потім переходять на протилежну. Останній крок – перевірка рівня.
  • Простір між коробкою та отвором закривають поліуретановим герметиком. Низ заповнюють цементним розчином.
  • Вибір матеріалу не є випадковим.На горизонтальну частину коробки під час експлуатації припадає значне навантаження.
  • Двері перед герметизацією щільно зачиняють і залишають у такому положенні на 5-6 годин. За цей час монтажна піна та цемент остаточно застигнуть.

Від того, як буде проведено регулювання, залежить робота замикаючих механізмів. Її здійснюють шляхом закручування та розслаблення гвинтів, що знаходяться на петлях. Величина проміжків повинна відповідати передбаченим нормам.

Неправильне регулювання може призвести до передчасної поломки та супутніх проблем. Вивірене положення дверного полотна – запорука довгої служби всього комплекту.

Поради фахівців

Майстри з установки не рекомендують:

  • Вибирати дверне полотно, орієнтуючись лише на зовнішнє оформлення. Необхідно також враховувати матеріал та комплектацію (наявність або відсутність необхідної фурнітури);
  • Зберігати нове полотно у вертикальному положенні. Це загрожує його викривленням і провисанням під власним тягарем;
  • Піддавати поверхні впливу прямих сонячних променів. Воно сприяє вицвітанню тонування;
  • Забувати про вологість повітря в приміщенні. Від неї залежить термін експлуатації дверного полотна. Показник повинен змінюватись в межах 40-60 %;
  • Купити двері у виробників, які не дають гарантії якості. Репутація фірми має значення. Слід заздалегідь ознайомитись з відгуками інших покупців.

Монтаж вхідних та міжкімнатних дверей – процес, до якого слід приступати лише за наявності необхідних знань та навичок. В іншому випадку він навряд чи призведе до бажаного результату.

Щоб уникнути помилок, слід дотримуватися чіткої інструкції та своєчасно звертати увагу на деталі. Завдяки грамотному підходу можна не тільки самостійно встановити двері, але й зробити це з мінімальними витратами.


















Фото правильної установки дверей