Як зробити шафу своїми руками: покрокова інструкція + фото та опис

Основні види шаф

Перш ніж приступати до самостійної роботи, майстру важливо вибрати модель майбутніх меблів. За наявності або відсутності фасадів всі шафи поділяють на три групи:

  1. Моделі відкритого типу. Подібні конструкції є полицями, відсіками для вішалок, які не мають передньої стінки. Для будівництва цих шаф не потрібно значних зусиль, адже не треба монтувати двері (розпашні, розсувні купе, моделі, що відкидаються). Існує кілька мінусів у практичному використанні. Речі зберігаються на увазі, що може бентежити власників при відвідуванні раптового гостя. Також не підійде подібний тип шафи для квартири студії, де в приміщенні загальна вентиляція з кухнею. Речі дуже швидко вбирають неприємний запах, якого складно позбутися.
  2. Моделі закритого типу є класичними шафами з передньою стінкою. Для остаточного складання необхідно вибрати двері та тип кріплення.

Виділяють також комбіновані моделі, для яких замість стандартних дверей використовується розсувна ширма (наприклад, виконана із щільної тканини на жорсткому каркасі).











Дуже цікавий варіант – розташування полиць та ящиків під сходовим прольотом. Власникам двоповерхового будинку обов’язково варто дізнатися, як зробити шафу сходами своїми руками.

За своїм розташуванням всі шафи поділяються також на три групи:

  • Вбудовані меблі. Непоганий задум для квартир або приватних будинків з невеликою площею. Якщо в будинку є стара комора або стінна ніша достатніх розмірів, полиці та вішалки облаштують безпосередньо всередині ніші. Для комфортного та безпечного використання необхідно попередньо провести невеликий ремонт, обробити стіни, підлогу та стелю антисептиком. Як правило, стінки покривають фарбою чи декоративною штукатуркою. Подібне рішення дозволяє суттєво економити вільний простір.Детальні інструкції, як зробити шафу, що вбудовується, допоможуть якісно виконати роботу.
  • Корпусні меблі – найчастіший варіант. Будівництво шафи проводиться за загальним планом, включаючи підготовку креслення, складання каркасу, монтаж фасадів та дверей, внутрішнє облаштування та монтаж полиць.

Зустрічаються також шафи, вбудовані лише наполовину (так звані «утоплені» з нішу моделі). Конструкція може мати корпус або будуватися за першим варіантом. Використовується подібне рішення у разі недостатньо глибокої стінної ніші.