Коробка своїми руками: опис процесу створення коробки для подарунка та зберігання речей
Всі рукоділки рано чи пізно стикаються з необхідністю запакувати якусь гарну річ у коробочку.
Будь це подарунок на день народження або невеликий сюрприз – зовнішній вигляд відіграє важливу роль, будучи невід’ємною складовою будь-якого сюрпризу. Упаковка може бути у вигляді подарункових або декоративних коробок, виготовлених своїми руками.
Переваги створення упаковки своїми руками
Здавалося б, найпростіше зайти в будь-який магазин та лавочку та купити яскраву коробочку. Але навіть у нинішній вік стрімких рішень люди прагнуть, як і раніше, зробити щось своїми руками. І, якщо подарунок купується заздалегідь, його упаковкою, як правило, займаються вже самостійно.
І причин тому кілька.
- Створюючи коробку своїми руками, люди привносять щось своє до приготовленого подарунка, підкреслюючи цим важливість людини для дарувальника.
- Розглядаючи фото красивих коробок на просторах інтернету або в друкованих виданнях, можна почерпнути ідеї для своєї творчості.
- У такому разі упаковка вийде не тільки зручною, але й унікальною – навіть підібравши ідентичні матеріали, неможливо буде розташувати їх так само.
- До того ж вони часто купуються виключно для конкретної події. Завдяки цьому створені коробки стають неповторними.
- Часто виходить так, що річ у магазинній заготівлі виглядає громіздко. Під час виготовлення своїми руками ця проблема відпадає сама собою.
- Вимірявши необхідні параметри, можна створити коробку за індивідуальними розмірами. І тоді подарунок виглядатиме стильно та акуратно.
Матеріали для творчості
Як зробити коробку своїми руками? Спочатку потрібно перебрати засіки і подивитися, що є в наявності, а що потрібно буде докупити.
Для створення упаковки знадобляться:
- Картон, бажано білий;
- Ножи, ножиці, олівці та лінійка;
- Пакувальний матеріал – банти, стрічки, тасьма;
- Клей для фіксації елементів; бісер, намистини, стрази, паєтки – будь-які елементи декору, які можуть знадобитися у процесі роботи.
Шаблони
У деяких випадках зручно використовувати готові роздруківки шаблонів на кольоровому принтері.
Але для надання лоску та вишуканості, досвідченими майстрами рекомендується використання декоративних елементів.
Алгоритм роботи з шаблонами
Для створення дизайнерської коробки шаблону потрібно виконати ряд послідовних дій. Необов’язково ретельно дотримуватися списку, але варто уважно вивчити – навіть у такій, здавалося б, простій роботі є свої секрети та тонкощі.
Перше, що потрібно зробити – роздрукувати варіант, що сподобався. Зверніть увагу: є кілька хитрощів, які допоможуть упаковці придбати авторський стиль.
- Одна з них відображає відому приказку: «Сім разів відміряй, один – відріж». Справа в тому, що дуже важливо ретельно виміряти відстані сторін майбутньої упаковки та уважно звірити їх із вже наявними розмірами на малюнку.
- При необхідності можна незначно збільшити або зменшити пропорції фотографії шаблону, щоб змінити довжину та ширину коробочки. Вирізавши та виявивши помилку, змінити нічого не можна.
- Друга маленька хитрість – можна використовувати вже розфарбовані шаблони. Залишиться тільки вирізати та склеїти, і упаковка буде готова у кращому вигляді. Але й тут є нюанс – роздруковувати такий шаблон найкраще на кольоровому струменевому принтері.
- Це дозволить зробити малюнок таким же чітким та ясним, як фотографія, незалежно від розміру роздруківки.
Другий крок – вирізання шаблону. Робити це потрібно неквапливо і акуратно, гострими ножицями, щоб краї зрізу залишалися рівними і не загиналися убік.
- Наступний етап – склеювання. Для цього підійде будь-який клей, яким зручно працювати.
- Важливо ретельно промазати краї коробочки, щоб при щільному дотику вони міцно схопилися.
- Як правило, лінії згину та проклеювання швів позначаються пунктирними лініями.
Завершальний крок – декорування коробочки.
- Можна використовувати стрічки та тасьму, щоб створити кокетливий або строгий бантик.
- Добре використовувати додаткові матеріали – намистини або стрази можна помістити в центр бантика або приклеїти по куточках упаковки.
- Тоді вона стане по-справжньому авторською та неповторною.
Види шаблонів
Існує безліч видів готових шаблонів пакувальних коробочок. Вони відрізняються один від одного не лише розмірами, а й формами. Так, наприклад, можна подарунок оформити в упаковку у вигляді квітки або зробити складну конструкцію у вигляді орігамі.
Діти однозначно зрадіють коробочкам – цукеркам чи морквинам. А милі жінки здивуються, отримавши подарунок у неймовірній коробці, стилізованій під сукню чи діамант. Суворих чоловіків потішить лаконічна краса квадратної або круглої упаковки.
Майстер-класи
В інтернеті знайдуться будь-які варіанти створення упаковок. Але що робити, якщо часу мало? Зверніть увагу на покрокові майстер-класи зі створення універсальних коробок своїми руками. Вони підійдуть для подарунка практично будь-якої форми.
Коробка з кришкою
Дуже ефектно змориться як подарунок коробки квадратної форми з кришкою. Незважаючи на простоту форм, вона дозволяє проявити фантазію та творчість, створивши унікальну упаковку.
- Для початку потрібно роздрукувати готові шаблони.У цьому варіанті буде 2 види шаблону – для низу та верху коробки. На цьому етапі варто пунктиром позначити лінії згину – від одного клапана до іншого, розташованого строго по вертикальних і горизонтальних лініях.
- Обережно виріжте гострими ножицями за зовнішніми контурами.
- Зігніть нижню заготовку по пунктирах.
- Рада: Перш ніж згинати, приведіть тильною стороною ножиць по лініях згину – це дозволить заготовку скласти без проблем та нерівностей.
- Добре промажте клеєм клапани і притисніть на кілька секунд.
- Порада: при використанні навіть найкращого клею важливо якісно промазати краї заготовки. Для цього краще провести два-три рази.
- Кришка. Для того, щоб її скласти, повторюємо кроки 3 і 4.
- На цьому етапі кожен може відчути себе дизайнером. Можна прикрасити готову коробочку, надаючи їй неповторного авторського стилю.
Для цього можна використовувати будь-які доступні матеріали:
- Мережи та стрічки;
- Стрази та кабошони;
- Бусинки та бісер.
Можна зробити кришку з віконцем
Для цього знадобиться крім картону та декоративних елементів ще й пластикові прозорі листи.
При формуванні кришки у такому разі ускладнюються етапи:
- Для формування віконця необхідно розмітити у кришці місце за його шириною та висотою. Як правило, достатньо відступити від країв на пару см, щоб «вікно» виглядало органічно та стильно.
- Вирізаємо скло для кришки. Зверніть увагу – воно має бути на 5-6 мм ширше за зазначене місце на самій кришці.
- Приклеюємо «скло» із пластику. Клей краще взяти для цього сильної фіксації. Після приклеювання краю можна закрити скотчем або клейкою стрічкою з візерунком, що відповідає загальному дизайну упаковки.
- На цьому етапі можна приступити до прикраси самої упаковки. Для цього підійдуть будь-які матеріали, які ви вважаєте доречними.
У такій упаковці подарунок виглядатиме яскраво та ефектно.
Самозакривна коробка
Крім коробки з окремою кришкою стильно виглядають і упаковки, що закриваються.Для створення коробки перше, що варто зробити роздрукувати та вирізати шаблон.
Рада: Особливо красиво такі коробки виглядають, якщо шаблон роздрукований на кольоровому картоні. Можна також використовувати щільний матовий фотопапір.
Крім того, шаблон можна самостійно збільшити до потрібного розміру.
- Для упаковок особливо великих розмірів варто поділити шаблон на кілька частин: дно, бічні сторони.
- У такому випадку необхідно вирізати, відступивши від краю на 4-5 мм – ця відстань знадобиться для склеювання заготовки в єдине ціле.
- На цьому етапі потрібно зробити прорізи – для клапана, що закривається. Дуже важливо зробити це загостреним ножем, щоб краї прорізів були акуратними.
- Необхідно зігнути заготовку пунктирними лініями – на шаблоні вони позначені.
- Рада: Перед тим, як зігнути, стоїть тильною стороною ножиць із зусиллям провести по пунктирних лініях. Це дозволить зігнути заготівлю, не ушкоджуючи її.
- Необхідно склеїти заготовку. Якщо роздрук складається з частин, спочатку варто їх з’єднати. Так само як і у разі виготовлення будь-якої іншої упаковки, краї необхідно ретельно промазати клеєм.
На цьому етапі можна прикрасити коробку. Особливо, якщо шаблон був надрукований на білому картоні або фотопапері. Як дизайнерські елементи добре виглядають атласні стрічки, мережива або оксамитова тасьма. Ці матеріали додадуть особливий блиск подарунковій упаковці.
Коробки для зберігання
Окрім упаковки для подарунків, самостійно виготовлені коробки підійдуть і для зберігання речей. Особливо ефектно вони виглядають із біжутерією.
Також зручні у використанні для зберігання помади, туші для вій, олівців та іншої косметики. Чоловіки зможуть зберігати в них годинник або запонки.
Які шаблони підійдуть для виготовлення коробки для зберігання своїми руками?
- Ефектно виглядатиме в такому випадку коробка у формі прямокутника або шестигранника. Виготовлення доступне для майстринь будь-якого рівня підготовленості – від майстрів до початківців робити перші кроки у творчості.
- Цікаво виглядають коробки для зберігання, виготовлені з щільного фетру. Прикрасити їх можна будь-яким доступним матеріалом, що відповідає загальному стилю задумки.
- Універсальність форми дозволяє експериментувати зі стилями: і шеббі, і стимпанк виглядатимуть однаково ефектно.
Коробки, створені своїми руками, завжди будуть у центрі уваги. Вони надають душевності подарункам дорогим та близьким людям. За допомогою авторської упаковки можна посилити ефект несподіванки від сюрпризу працівникам та колегам. А коробки для зберігання, зроблені за індивідуальним ескізом у будь-якому стилі, доповнять інтер’єр квартир та будинків.
Фото саморобної коробки