Кухоль з полімерної глини: майстер-клас для початківців. Огляд кращих варіантів прикраси, 130 фото

Набір інструментів для ліплення

Дослідні майстри із задоволенням діляться не лише ідеями для створення гарних та оригінальних кухлів своїми руками, а й корисними порадами. На перших стадіях краще закуповувати найпрактичніші кольори матеріалу, які вдасться змішувати між собою, сюди входять: синій, жовтий, червоний та білий.

До підготовки інструменту також слід підійти серйозно, щоб у момент роботи не відволікатися від поставленої мети, що принесе дискомфорт.

Перелік приладдя має такий вигляд:

  • Ніж.
  • Скалка.
  • Зубочистки.
  • Стеки.
  • Фольга.

Не буде зайвим запастися декоративними елементами, багато досвідчених майстрів впроваджують у вироби скелетовані листи, різні тіні та блискітки.

Примірник з рюшами та волани

Подібний майстер-клас з виготовлення та декору кухлів буде цікавий багатьом новачкам, адже використовувані елементи зустрічаються дуже часто, хвилясті фрагменти здатні суттєво змінити зовнішній вигляд готового виробу. Докладний алгоритм дій зрозуміти досить легко, але всім рекомендаціям потрібно слідувати чітко, щоб не припуститися помилки на одному з етапів. Матеріал попередньо розігрівають, деяку частину необхідно залишити за кімнатної температури на 2 години, після чого приступати до створення ємності, дочекавшись повного затвердіння, можна сміливо переходити до зовнішнього оформлення. Щоб вирізати елементи декору, потрібно розкотити качалкою частину основного матеріалу, товщину краще дотримуватись не більше 0,1-0,2 мм.





Стеки з круглою насадкою допоможуть у реалізації задуманого, якщо трохи натиснути на них та протерти глину, то на виході вдасться побачити хвилясту деталь скрученого вигляду. Деякі професіонали користуються готовими формами або створюють рюші з кіл різного розміру, вдало поєднуючи їх між собою. Для сушіння слід виділити не менше 30-40 хвилин, а додати відтінків, що відсутні, можна за допомогою акрилових фарб.