Жива огорожа на ділянці: найкращі рослини, новинки дизайну, фото + поради з чого найкращі зробити

Жива огорожа на ділянці: види, пристрій, фото, обрізка, найкращі рослини, плюси та мінуси

Присадибний наділ стає місцем довгоочікуваного відпочинку від суєтного міського життя. В особистому райському куточку хочеться убезпечитися від цікавих поглядів, поривів вітру та вихлопних газів.

Не всім подобаються двометрові дорогі паркани, рослинна огорожа є альтернативою звичним дерев’яним або кам’яним конструкціям, зберігаючи природну красу ландшафту та сприяючи ідеальному мікроклімату внутрішнього простору.

Специфічні особливості

Фото живоплоту демонструють, що це не тільки ексклюзивна прикраса дачі, а й стійка перешкода негативним природним явищам, попаданню пилу з дороги та непроханим гостям.

Найголовніше, не потрібні значні вкладення, подальший ремонт та фарбування. Густими лінійними садово-парковими насадженнями людство користується з XVIII сторіччя.

Вони представлені:

  • Невисокі бордюри, що захищають газони, клумби, доріжки, водоймища;
  • Огорожею до 2 м для зонування площі;
  • Стіною від 3 м, що захищає володіння.

Варіанти використання славляться різноманіттям, надаючи садівникам великі декоративні можливості.

  • Жива стіночка може виглядати романтичним англійським садом з чітким геометричним формуванням, або вільно росте рослинністю в сільському стилі, яка фактично не потребує корекції, це жимолість, ірга, перстач, верес.
  • Посадку здійснюють однорядним методом, витримуючи однаковий інтервал між рослинами 40 см або багаторядним ярусним способом, що виглядає дуже неординарно, не забороняється і шаховий порядок.
  • Суцільний тип включає культури однієї приналежності, або різних сортів, що обіцяє різноманітне забарвлення листя. Добре поєднуються фіолетовий і зелений бук, бірючина, падуб.





Критерії вибору

Рослини для живоплоту підбирають відповідно до місцевих кліматичних умов, враховуючи специфіку ґрунту та освітленість. Віддають перевагу зимостійким, невибагливим видам, що мають властивість відновлюватися після підстригання та швидко формувати пагони. Затінений район вимагатиме тіньовитривалих порід.

Зі списку листяних культур найчастіше користуються:

  1. Глодом.
  2. Івой.
  3. Кленом.
  4. Бересклетом.
  5. Кизильник.
  6. Безмежою.

У зразків бажане дрібне листя. При сезонній зміні їхнє забарвлення змінюється, створюючи чарівні різнокольорові композиції.Взимку після опадання листочків заданий малюнок оголиться, тому треба дотримуватися грамотної технології обрізки. Сьогодні набуває популярності екзотичний бамбук, що органічно вливається в природний пейзаж.






















Хвойники

Хвойні зразки не втрачають первозданну красу цілий рік, особливо хороші в комбінації з гальковим підсипанням, але недоліки є, це весняні опіки та вимогливість до світла та підгодівлі.

Формування вічнозеленої живоплоту відбувається складніше. Вона відрізняється повільним зростанням, хоча цей мінус на початковому етапі стає пізніше плюсом, не вимагаючи частого обрізання.

Найкращі версії:

  • Ялина;
  • Ялиця;
  • Ялівець;
  • Самшит.























Особливо варто сказати про ту, вона особливо цінується, завдяки своїй м’якій, не колкі хвої.У неї чудовий аромат, а фітонциди, що виробляються, мають знезаражуючий ефект. Деревце буде доречним у зоні відпочинку, дитячого майданчика.

Квітучі ансамблі

Рослинність, що дарує колір, радуватиме погляд близько місяця, поруч вигідно виглядають низькорослі бордюрні представники флори, чим обіцяється цвітіння весь період відпочинку.

Не обов’язкова суцільна стінка, її ефектно розбивають, застосовуючи дерев’яні модулі, стовпи з цегли, габіони, валуни, ніші, лабіринти, що гарантує мальовничість ландшафтного дизайну.

Шпалерна система

Ця методика прийде на допомогу, якщо у вас обмежена площа. Багаторічні живоплоти організують на невисоких шпалерах, дотримуючись при розсадці відстані між екземплярами 20 см.

Спосіб дає шанс зафіксувати гілки у потрібному напрямку. Оперують:

  • Жовтою акацією.
  • Івой.
  • Горобини.
  • Каліною.

Через рік, вихованці обрізаються майже під корінь, залишивши всього 15 см. Через рік після капітальної обрізки залишають сильні пагони, переплітаючи їх хрестом. Кора у точці торкання зрізається. В результаті утворюється візерунковий каркас, що кріпиться до ґрат. Таким же чином майструють опору для ліан дівочого винограду, плюща.

Незвичайні пропозиції

Яскраві рослинні плетінки успішно поділяють город, сад, господарський блок.Вони не затемняють прилеглу область, відрізняючись привабливим виглядом. Їх висаджують симетричною, хвилеподібною конфігурацією.

Складні і об’ємні фігури тварин можуть відтворити лише професіонали, але куб, арку, прямокутник під силу відобразити садівниками-початківцям.

Модна тенденція – багаторівнева комплектація, наприклад, в одному ряду червоний самшит, далі зелень ялівцю, слідом сиза ялина. Такий контрастний прийом виглядає барвистим і нетривіальним.

Найкращими чагарниками для живоплоту з додатковими їстівними якостями виступають:

  • Агрус;
  • Малина;
  • Барбарис;
  • Смородина.





Восени прекрасна піраканта, стійка до посухи, від її червоних ягід, що покривали огортають огорожу, неможливо відірвати очей. Якщо ви бажаєте перегородити відвідування сусідським вихованцям та грабіжникам, то віддайте голос на користь колючого терену, шипшини.

За наявності старого непривабливого паркану, в нього можна вдихнути нове життя, застосувавши дротяне кріплення для клематису, гліцинії, гортензії, обставивши контейнерами з квітами, травами, розсадою. Таким способом ховають застарілі будівлі, компостні ями.

Посадкові та заходи, що доглядають

Насамперед визначаються з місцем розташування, де достатньо сонця та поживних речовин.

  1. Посадку живоплоту виробляють весною, а краще восени, щоб саджанці зміцнилися за зиму.
  2. Натягнутим шнуром намічають лінію і садять вихованців у лунки, що перевищують розмір рідної земляної грудки.
  3. Грунт змішують із компостом, перегноєм, торфом щільно не утрамбовують та поливають.
  4. На метр поміщають 5-7 низеньких кущиків або 1-2 високі зразки.

Наступний догляд полягає в поливанні, водяному душі, розпушуванні, видаленні бур’янів та маніпуляцій. При висаджуванні листопадних сортів обрізають надземну частину на третину. На наступний рік стрижку повторюють чотири рази у травні-серпні, надаючи потрібну форму та збільшуючи розгалуження.

Хвойники не чіпають близько трьох років. Для підстригання використовують електричний інструмент, ножиці, секатор. Використовують формат трапеції, кола, трикутника, низ зазвичай залишають ширше.

При навали шкідливих комах необхідно обприскувати інсектицидами. Вносять азотне, фосфатне, органічне підживлення.

Швидко зростаючий живопліт оформляється:

  • Бузіною.
  • Жасмін.
  • Форзицією.
  • Чубушником.
  • Ракітником.

Сучасний ринок сьогодні пропонує величезний асортимент рослин, які стануть надійним і розкішним обрамленням заміської власності, а при належній турботі буде огорожою вірою та правдою тривалий період.

Фото живоплоту на ділянці