Жива огорожа на ділянці: найкращі рослини, новинки дизайну, фото + поради з чого найкращі зробити

Жива огорожа на ділянці: види, пристрій, фото, обрізка, найкращі рослини, плюси та мінуси

Присадибний наділ стає місцем довгоочікуваного відпочинку від суєтного міського життя. В особистому райському куточку хочеться убезпечитися від цікавих поглядів, поривів вітру та вихлопних газів.

Не всім подобаються двометрові дорогі паркани, рослинна огорожа є альтернативою звичним дерев’яним або кам’яним конструкціям, зберігаючи природну красу ландшафту та сприяючи ідеальному мікроклімату внутрішнього простору.

Специфічні особливості

Фото живоплоту демонструють, що це не тільки ексклюзивна прикраса дачі, а й стійка перешкода негативним природним явищам, попаданню пилу з дороги та непроханим гостям.

Найголовніше, не потрібні значні вкладення, подальший ремонт та фарбування. Густими лінійними садово-парковими насадженнями людство користується з XVIII сторіччя.

Вони представлені:

  • Невисокі бордюри, що захищають газони, клумби, доріжки, водоймища;
  • Огорожею до 2 м для зонування площі;
  • Стіною від 3 м, що захищає володіння.

Варіанти використання славляться різноманіттям, надаючи садівникам великі декоративні можливості.

  • Жива стіночка може виглядати романтичним англійським садом з чітким геометричним формуванням, або вільно росте рослинністю в сільському стилі, яка фактично не потребує корекції, це жимолість, ірга, перстач, верес.
  • Посадку здійснюють однорядним методом, витримуючи однаковий інтервал між рослинами 40 см або багаторядним ярусним способом, що виглядає дуже неординарно, не забороняється і шаховий порядок.
  • Суцільний тип включає культури однієї приналежності, або різних сортів, що обіцяє різноманітне забарвлення листя. Добре поєднуються фіолетовий і зелений бук, бірючина, падуб.