Монтаж електропроводки своїми руками: докладна покрокова інструкція з монтажу електропроводки в приватному будинку чи квартирі

Монтаж відкритої проводки

Монтаж електропроводки в гаражі, майстерні чи іншому господарському приміщенні доцільно зробити відкритим способом. Перевага полягає у відсутності необхідності виробітку штроб, що значно спрощує та прискорює монтаж.









Але, для прокладання кабелів потрібні спеціальні короби – кабель-канали. Вони необхідні для фіксації та захисту дротів.

Укладання здійснюється таким чином:

  1. Розмітка поверхонь. Потрібно нанести лінії, за якими монтуватимуться кабель-канали.
  2. Підготовка отворів під дюбелі для кріплення коробів. Максимальна відстань між кріпленнями – 50 см.
  3. Встановлення кабелів за допомогою дюбелів та саморізів.
  4. Укладання кабелів у кабель-канали.

Після прокладання проводів короб закривають накладкою. Кабель-канали завжди продаються із накладками, докуповувати їх окремо не потрібно. Після прокладання виконують з’єднання проводів у розподільних коробках, підключають розетки та вимикачі.

Останні в цьому випадку також монтуються зовнішнім способом – прямо на стіну, без отворів та підрозетників.

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку без штукатурного оздоблення (будівлі з бруса, каркасні будівлі без оздоблення тощо) зазвичай також виробляють відкритим способом.

Якщо поверхні не оштукатурені або не обшиті гіпсокартоном, не рекомендується монтувати дроти на дерево через ризик займання. У такому випадку краще змонтувати відкриту проводку за допомогою кабелів-каналів.








Правила безпеки

Щоб уникнути ризиків у процесі монтажу та подальшої експлуатації проводки, дотримуйтесь таких правил:

  • Працювати необхідно лише за відключеної електрики.
  • Не можна з’єднувати дроти скрутками, навіть якщо вони виконані з одного матеріалу. Через постійне нагрівання-охолодження скручування слабшають, що загрожує спалахом через поганий контакт.
  • З’єднувати дроти потрібно за допомогою спеціальних затискних гільз. Якщо жили виконані з різних матеріалів (мідь та алюміній), їх підключають за допомогою спеціальних перехідників.
  • Інструмент для роботи з електропроводкою повинен мати ручки з надійною гумовою ізоляцією.
  • Автомати для електромережі слід підбирати залежно від потужності споживання. Для дому та квартири зазвичай встановлюють автомати на 16-25 А.
  • Повороти проводки можна виконувати лише під прямим кутом.
  • У кожній кімнаті має бути окрема розподільна коробка.
  • На введенні бажано крім автоматів додатково встановлювати ПЗВ для захисту від ураження струмом. Краще придбати диффавтомати, які виконують одночасно функцію звичайних автоматів та ПЗВ.

Слідуючи правилам безпеки та описаним способам монтажу, можна самостійно прокласти проводку практично на будь-якому об’єкті.

Головне, правильно скласти схему, врахувавши особливості планування та подальшої експлуатації приміщення.