Найкращі квіти для дачі: поради щодо вибору рослин (135 фото). Огляд найкрасивіших багаторічних кольорів
Щоб зробити дачну ділянку привабливою, потрібно докласти зусиль і витратити час.
Однак із вирощуванням невибагливих квітів впорається навіть новачок: Вкладення сил та грошових коштів будуть мінімальними. Головне – вибрати відповідні невибагливі сорти кольорів.
Правильний вибір рослин для дачі
Численні фото красивих квітів на дачі надихають на благоустрій власної ділянки. Досвідчені садівники радять віддавати перевагу квітам, які адаптовані до вітчизняного клімату і не потребують особливих умов.
Невибагливі рослини швидко розвиваються, вчасно цвітуть і не завдають особливого клопоту. Щоб створити розкішний квітник, достатньо підібрати квіти з різними термінами цвітіння. Тоді клумба радуватиме око з березня до пізнішої осені.
Перш ніж розпочати посадку квітів на дачній ділянці, потрібно точно визначитися з місцем. Більшість квітів любить сонячне світло, тому не варто садити їх у затінених куточках саду.
Недосвідченим дачникам краще висадити однорічники: вони розпускають свої бутони вже через 1-2 місяці після посадки, а цвітіння триває до заморозків.
Многолітники цвітуть недовго: Від кількох тижнів до 2 місяців. Але вони не завдають господарям клопоту і живуть кілька років.
Оксамити на ділянці
Гарний однорічник, який чудово виглядає на дачній ділянці. Зазвичай їм прикрашають доріжки бордюри чи клумби. Різноманітність забарвлень, форм та висоти рослин просто вражає уяву. Крім того, чорнобривці мають специфічний запах, який добре відлякує шкідників.
Петунія у клумбі
Популярна дачна квітка зі списку однорічників. Завдяки чудовій декоративності петунія здатна прикрасити собою будь-яку ділянку, балкон або терасу.
- У Європі ці квіти дуже популярні: Широко використовуються ампельні, кущові та каскадні різновиди.
- Рослина цвіте з травня до жовтня.
- Широкий вибір сортів дозволяє складати розкішні різнокольорові композиції.
Настурція для дачної ділянки
Стає прикрасою саду з червня по вересень. Яскраві квіти наповнюють фарбами сад і можуть оживити навіть спокійні куточки.
- Ця рослина настільки невибаглива, що набула широкого поширення.
- Квітки пофарбовані у червоний або жовтий колір.
- Настурція має лікувальні властивості, а також використовується в кулінарії.
Нарцис
Многолітник, який в залежності від виду цвіте у квітні або червні. Висаджувати нарциси краще на освітлених ділянках у пухкий ґрунт. Прекрасно виглядають під листяними деревами, добре розвиваються у контейнерах.
Навесні нарциси можна побачити практично на кожній присадибній ділянці.
Фахівці кажуть, що коріння рослини своїм запахом відлякує шкідників, тому часто його садять по периметру квітника.
Пушкінія
Зацвітає у квітні-травні. Для посадки підходить сонячне місце без сильних вітрів. Ці квіти для саду використовують зазвичай у групових посадках. Садять пушкінію під деревами та чагарниками, вздовж садових доріжок, на клумбах, у весняних квітниках. Вона настільки невибаглива, що після посадки про неї можна просто забути.
Барвінок садовий
Придатні квіти для ландшафтного дизайну, але висаджувати їх потрібно в півтіні – пряме сонячне проміння згубне для рослини. Грунт потрібен пухкий і родючий, на поверхні не повинна накопичуватися вода.
- Барвінок дуже декоративний, може використовуватися на великій території.
- У природних умовах він росте в європейських лісах.
- Квітки мають незвичайне забарвлення, існують також махрові різновиди.
Волошки
Починають цвісти у червні, а закінчують восени. Висаджують квіти наприкінці квітня-початку травня. Більшість сортів цієї рослини віддає перевагу відкритим сонячним місцям, проте деяким подобається півтінь.
Волошки чудово поєднуються з іншими багаторічниками у клубах. Найцікавіші види мають рожеве, темно-фіолетове, пурпурове та жовте забарвлення.
Тюльпани
Дуже популярна цибулинна рослина, яка відрізняється різноманіттям видів та забарвлень. Цвітуть упродовж двох тижнів. Тюльпани часто вражає грибок, тому досвідчені садівники обробляють цибулини перед посадкою протигрибковим засобом.Рослини невибагливі, віддають перевагу сонячним ділянкам і помірному поливу.
Герань
Найкраще садити ці квіти біля чагарників. Вони чудово підходять для оформлення клубу та квітників, бордюрів, альпінаріїв, рокаріїв. Висадка в ґрунт проводиться у квітні-травні.
Завдяки величезній різноманітності видів можна знайти оптимальний варіант для будь-якої садової ділянки.
Плакун-трава
Зацвітає у липні, а продовжується цвітіння до самого вересня. Підходять ділянки з вологим ґрунтом та притіненням після полудня. Вимагає регулярного поливу – ґрунт не повинен пересихати. Прекрасно розвивається у низинах та заболочених місцях, тому рослину зазвичай висаджують біля водойм.
Примула
У середній смузі Росії зацвітає вже у квітні. Ніжні квітки можуть мати бузковий, рожевий, жовтий або білий колір. Кущі швидко розростаються, їх потрібно розділяти і розсаджувати кожні 4 роки. Прекрасно підходить для оформлення невеликих квітників та клумб. Примула іноді зацвітає восени.
Гіацинти
Квітнуть рясно і пишно, мають приємний ніжний аромат. Формуватися бутони починають вже перші весняні дні. Висаджувати їх потрібно в місцях, захищених від вітру – квіти дуже погано переносять протяги. Набули популярності завдяки широкій різноманітності видів. Квітки можуть мати будь-яке забарвлення – від білого до темно-фіолетового.
Маргаритки
Виглядають на ділянці чарівно та мило, тому встигли полюбитися більшості садівників.
- Квіти можуть бути не тільки звичайними: є махрові та напівмахрові різновиди.
- До складу ґрунту не вимогливі, але найкраще ростуть на легкому суглинку. Віддають перевагу добре освітленим ділянкам, не люблять застою води біля коріння.
- Один із ранніх сортів. Зацвітає, як тільки пригріє сонце – наприкінці квітня чи на початку травня.
- Культура стійка до хвороб та шкідників.
Особливо популярні рожеві, червоні, білі забарвлення.
Фото найкращих кольорів для дачі