Поклейка шпалер своїми руками: покрокова інструкція з чого почати і як клеїти правильно + фото та поради експерта

Поклейка шпалер своїми руками поетапно: найкращі методи поклейки шпалер!

Змінити будь-який житловий простір за допомогою поклейки шпалер самостійно доступно будь-якій людині.

Якщо ви вже зробили необхідну підготовчу роботу: заміряли приміщення, в якому вирішено поклеїти шпалери, вивчили каталоги будівельних магазинів і визначилися з кольором і матеріалом шпалер, що вам сподобалися, то можна приступати до практичних занять.

Розрахунок кількості шпалер

Порахуємо кількість рулонів, щоб потім не бігати по магазинах у пошуках недостатнього або ламати голову куди прилаштувати зайвий.

  • Зараз на ринку в основному представлені шпалери шириною 53 та 106 сантиметрів.
  • Стандартна довжина рулону 10,05 метра.
  • При середній висоті стелі сучасної квартири в 2,5-2,7 метри з одного рулону отримуємо приблизно чотири смуги шпалер, кількість смуг можна порахувати «прошагавши» рулончиком шпалер як лінійкою по периметру кімнати.

Якщо ви є власником кімнати з високою стелею, краще з її розмірами (довжиною, шириною і висотою) підійти до продавця в магазині будматеріалів для консультації- заощадите гроші та нерви.

Матеріали та інструменти

Шпалери та клей – це основні інгредієнти успішного ремонту, тому купуючи їх перевірте, щоб малюнок і колір всіх рулонів був однаковим. Скільки потрібно клею можна порахувати за таблицею, надрукованою на упаковці.

Приготуйте пензлі або валики, а краще і те, й інше, щоб дотягнутися до найнедоступніших місць.

  • Якщо стіни, що йдуть під обклеювання мають нерівності та дефекти, то доведеться ще придбати необхідну кількість штукатурки, шпаклівки та шпателі.
  • За наявності побілених та відштукатурених поверхонь необхідно їх ґрунтувати перед обклеюванням.
  • Отже, купівля ґрунтовки — вітається, тим більше, що до її складу часто входять протигрибкові добавки для захисту поверхонь від цвілі.







Для розгладження полотна на стіні приготуйте пластикові шпателі, валики або звичайну ганчір’я (бажано м’яку та вбираючу вологу). Не забудьте ножі та ножиці для розрізання рулону на смуги та підрізання смуг.

Як зняти старі шпалери

Підготовка стін до поклейки нових шпалер починається з найвеселішої частини роботи-видалення старих! Для цього використовують металеві шпателі, за допомогою яких зачіпають старі полотнища та відривають від стін.

  • Іноді не вдається зробити це легко і швидко не всі шпалери хочуть залишати насиджене місце! У цьому випадку доводиться їх розмочувати за допомогою мокрих ганчір’я або губок і відшкребати від стін шпателем.
  • Коли стіни постають в оголеному вигляді ставати потрібно чи штукатурка. З її допомогою виправляємо великі дефекти, дрібні затираємо шпаклівкою. Після того, як поверхні висохнуть, можна наносити грунт.

Якщо немає можливості скористатися промисловою ґрунтовкою, досвідчені ремонтники радять скористатися сильно розведеним цим же шпалерним клеєм, який ви придбали для ремонту.

Паперові шпалери

Паперові шпалери мають багато переваг: Екологічність, велика різноманітність кольорів та економія при покупці, але вони не практичні та не довговічні.

Уважно вивчіть те, що написано на рулоні і суворо дотримуйтесь часу для просочення, тому що паперові шпалери бувають товстими та тонкими.

Тонкі швидко намокають і легше рвуться, тому постарайтеся наклеїти якомога швидше. Товсті, вони ж «дуплекс», двошарові і для їхнього розмокання потрібно більше часу. Для поклейки паперових шпалер підходить практично будь-який шпалерний клей.








Сучасні шпалери: флізелін та вініл

Флізелінові не вимагають виділення на підлозі спеціального майданчика для нанесення клею на шпалери, тому що його потрібно наносити безпосередньо на стіну, а шпалерну смугу прикладати до стіни та розгладжувати по її поверхні.

  • Перш ніж починати клеїти вінілові шпалери своїми руками вивчіть етикетку на рулоні.
  • Такі шпалери насправді являють собою зовнішнє декоративне вінілове покриття на паперовій або флізеліновій основі.
  • Від того, з якого матеріалу виконана їх основа, залежить і спосіб їх наклеювання.
  • Якщо основа паперова, то шпалери клеяться як паперові, а якщо основа флізелінова, то відповідно як флізелін.

Якщо ми клеємо шпалери під фарбування слід знати, що за технологією виробництва-це теж вінілові шпалери, отже, клеїти їх треба пам’ятаючи про те, як клеяться вінілові.

Під фарбування також випускають склошпалери, це дуже міцний та декоративний матеріал. Для них продається клей для склошпалер, але можна скористатися і флізеліновим.

Поклейка шпалер (інструкція)

Приступаємо до процесу обклеювання, закінчивши всі підготовчі процедури. Якщо у вас буде помічник, то робота піде швидше та веселіше. Почнемо!

  1. Нарізати шпалери на потрібну кількість смуг і це можна зробити заздалегідь. Якщо на шпалерах складний малюнок, який необхідно стикувати, залишайте додаткову довжину 15-20 см. Клей найкраще готувати перед початком роботи.
  2. На розкладене на підлозі окреме полотнище наноситься клей. Скористайтеся тим, чим вам зручно: широким пензлем або валиком. Після цього рекомендують скласти смугу навпіл клеєм усередину, щоб клей за час промокання не підсох.
  3. Якщо ми клеємо шпалери відразу на стіну треба постаратися нанести клей якнайшвидше, щоб уникнути його передчасного висихання і для цього краще скористатися широким валиком.
  4. Визначаємося з малюнком на шпалерах: де у них верх, а де низ і прикладаємо до стіни. Поклейка першої смуги- важлива частина процесу і тому, наскільки вона вивірена по вертикалі, залежить загальний результат. Для цього скористайтесь лазерним або саморобним рівнем.








Щоб не були помітні стики в місцях з’єднання окремих смуг, обклеювання кімнати починають від вікна. Зафіксувавши полотно по верху і вирівнявши його по вертикалі, починаємо його акуратно розгладжувати від середини до країв.

Для цього можна використовувати м’яку ганчірку або спеціальний шпатель. З їх допомогою видаляються зайвий клей і повітря та полотнище міцно притискається до поверхні.

При приклеюванні другої та наступних смуг не забудьте про стиковку малюнка, а приклеюємо її так само як і першу. Тонкі шпалери при цьому клеяться з невеликим нахлестиком (0,5-1,0 см), товсті встик один до одного.

Спочатку заклеюємо цільними листами основну територію стін, а простір над дверима, вікнами та під підвіконням пізніше доклеюємо короткими залишками від рулону.

Важливі деталі

Щоб акуратно приклеїти шпалери під розеткою потрібно знеструмити кімнату, відкрутити та прибрати зовнішню панель розетки, приклеїти смугу так само як і інші, а там де знаходиться розетка прорізати ножем отвір під її нутрощі.

Повернути захисну панель назад. Вам не личить цей варіант? Можна під час наклеювання ножицями вирізати прямокутник у полотні та рівними відрізками цих шпалер заклеїти всі можливі дефекти отвору.

Існують тонкощі в поклейці шпалер у кутах кімнати, тому що кути часто бувають не рівними.

Мінімізувати дефекти зовнішнього вигляду при обклеюванні кутів можна, якщо завести край полотна за кут приблизно на півсантиметра і наклеювати наступне полотно прямо з кута. Таким чином, лінія стикування буде практично не помітна.








Пам’ятайте важливу умову, що під час поклейки шпалер і протягом декількох наступних днів не можна допускати протягів у цьому приміщенні. Інакше всі ваші праці та зусилля можуть піти прахом, тому що свіжопоклеєні шпалери можуть просто відвалитися.

Сподіваюся, що наші поради допоможуть легко осилити цей вид діяльності. А тепер найважливіша порада: найкраще працювати в компанії з близькою людиною, відчути себе справжньою командою та отримати безцінний досвід! Можливо, що таке цікаве заняття стане початком великої справи. Успіху!

Фото поклейки шпалер своїми руками