Полиця для ванної своїми руками – покрокова фото інструкція з виготовлення полиці від майстра!
Сьогодні придбати меблеві аксесуари для оформлення інтер’єру у ванній кімнаті можна в будь-якому магазині для дому. Сучасні каталоги пропонують добрий асортимент товарів.
Ванна кімната наповнена безліччю засобів для догляду за шкірою, волоссям. Кожна ємність повинна розташовуватись на своєму місці. Таким чином у приміщеннях буде відчуття комфорту та чистоти.
Як зробити полиці у ванній своїми руками? У цьому матеріалі представлені найкращі варіанти створення подібних конструкцій для облаштування будинку. Тут зібрані прості методики, що дозволяють зробити якісні вироби для облаштування інтер’єру.
Полиці з дерева
Натуральна деревина відрізняється високими показниками. Вона міцна, має гарну фактуру. Вироби виходять надійними та міцними. Для створення полиці у ванну з дерева знадобиться мінімальний набір складових.
В основному це:
- Шуруповерт;
- Саморези;
- Ніжівка по дереву;
- Ескіз виробу.
Поверхню полиці краще обробити захисним лаком або обклеїти плівкою. Ці матеріали допоможуть продовжити експлуатаційні якості конструкції. В умовах підвищеної вологості дерев’яна основа руйнуватиметься та деформуватиметься.
Дослідні майстри рекомендують зафіксувати в нижній частині металеві гачки, які дозволять розмістити рушник та інші дрібниці. Крім цього можна скористатися каркасними полицями із залізних лозин. На них зазвичай розміщують засоби особистої гігієни.
Представляємо докладну інструкцію зі створення дерев’яної полиці під раковину у ванну кімнату. Вона є двоярусною конструкцією, в нижній частині якої передбачені два висувні ящики. Робити конструкцію будемо із фанери або МДФ панелі.
Висота конструкції складатиме 75 см. Ширина виробу 60 см.
Для роботи знадобиться:
- Фанера;
- Металеві куточки;
- Саморези мінімального розміру;
- Шуруповерт;
- Простий олівець;
- Електролобзик;
- Металевий профіль для висувної системи;
- Ручки для скриньок.
Процес виготовлення складається з наступних пунктів:
- Вирізаємо деталі для складання основного каркасу;
- Фіксуємо всі елементи металевими куточками. Кріпимо їх за допомогою саморізів та шуруповерту;
- Приступаємо до створення ящиків. Дно робитимемо з тонкої фанери. Вирізаємо електролобзиком усі заготовки. Тепер потрібно зібрати вироби.
- По центру кріпимо ручки, а в бічних частинах металеві профілі для безперешкодного руху.
- Щоб полиця вписалася в дизайн приміщення, рекомендується пофарбувати її в тій же колірній гамі;
- Завершальним етапом буде фарбування виробу меблевим лаком. На фото зображено полицю у ванній з МДФ панелі.
Підлогова полиця із пластику
Пропонуємо скористатися ще одним варіантом виготовлення підлогової конструкції для зберігання різної дрібниці та побутової хімії.
Зробити кутову полицю у ванну своїми руками можна із пластикової труби.
Для цього використовуватимемо:
- Тонку трубу. Діаметр елементів має становити 5 см;
- Саморези;
- Шуруповерт;
- Пластикові грати;
- Ніжівка по металу.
Висота виробу дорівнює 65 см. Робочий процес складається з декількох етапів:
- Приступаємо до збирання основного каркаса. Полиця буде виконана у вигляді трикутника, кутова частина якого дозволить заощадити достатньо місця.
- Далі фіксуємо деталі за допомогою саморізів. В результаті у вас має вийти три трикутники.
- Закріпити їх на певній висоті допоможуть пластикові заготовки у вигляді напрямних;
- У нижній частині кожного трикутника фіксуємо пластикову решітку.
- Забезпечити конструкції стійкість допоможуть ніжки із пластикових зрізів. На фото полиці у ванній представлений результат рукоділля.
Стелаж для ванної
Як зробити багатоярусну конструкцію для оформлення інтер’єру ванної кімнати? Впоратися з поставленим завданням допоможе наступний майстер-клас.
Для реалізації проекту знадобиться:
- Плита ДСП;
- Саморези;
- Шуруповерт;
- Будівельний рівень;
- Простий олівець;
- Електролобзик;
- Металеві куточки;
- Меблевий лак;
- Пензель для нанесення складу.
Висота конструкції дорівнюватиме 110 см, а ширина 90 см. Для цього з ДСП плити вирізаємо 4 деталі, висотою 110 см.Ширина елементів становитиме 35 см. Фіксуємо їх один з одним за допомогою металевих куточків, шуруповерта та шурупів. В результаті ми маємо вийти в прямокутник, внутрішню частину якого прикрашатимуть полиці.
- Тепер ділимо заготівлю стелажу на три частини. В результаті кожен відділ дорівнюватиме 30 см.
- Далі, переходимо до створення полиць. Ширина кожної деталі дорівнюватиме 30 см.
- Висоту для розташування елементів вибираємо самостійно, виходячи з креслення.
- Наприклад, відстань між двома полицями може становити 30-40 см, у другому відділенні можна зробити 3 полиці.
- У третьому будемо майструвати містку систему зберігання, яка включає від 5 до 6 відділень, що дозволяють зберігати рушники і різну дрібницю.
- Подібні стелажі для ванних кімнат допомагають розмістити всі необхідні речі в одному місці.
- Тепер необов’язково довго шукати будь-яку дрібницю або засоби для догляду за обличчям і тілом.
Щоб деталі не могли використовуватися металеві куточки. Закріпити їх допоможуть шурупи. При виборі витратних деталей необхідно враховувати товщину дерев’яної основи, щоб не утворилися на поверхні гострі елементи.
У нижній частині можна закріпити коліщатка для мобільності стелажу. Завдяки їм пересунути конструкцію можна без особливих зусиль. Такі моделі виробів зустрічаються у сучасних ваннах.
Концепція цих стилів базується на використанні мінімальної кількості декорацій. Особливу увагу необхідно приділити палітрі кольорів. Професійні дизайнери рекомендують фарбувати готові вироби у таких же відтінках.
Коли конструкція повністю зібрана і готова до експлуатації, необхідно покрити її поверхню захисним лаком. Таким чином, деревина не буде деформуватися при підвищеній вологості.
Така модель стелажу підійде для просторого та малогабаритного простору. У великих ванних кімнатах підлогові вироби використовують для зонування площі.
Фото саморобної полиці для ванної