Ремонт ноутбука своїми руками: покрокова інструкція для початківців з найчастішими поломками.

Не працює клавіатура

Ця частина комп’ютера часто виходить із ладу. Можуть припинити працювати як деякі кнопки, так і вся панель. Використовувати техніку за призначенням без цієї деталі складно.







Чи можливий ремонт клавіатури ноутбука власноруч? Розглянемо рекомендації:

  1. Вилучення клавіатури. Перед тим, як це зробити, краще ознайомитися з відео інструкцією. Залежно від бренду процес відбувається по-різному. Наприклад, у Азуса зняття відбувається просто без особливих зусиль.
  2. Робимо фото, щоб уникнути проблем на етапі збирання.
  3. Акуратно витягуємо всі клавіші за допомогою тонкої викрутки або вістря ножа
  4. Дістається плівка і поділяється на дві частини. Умільці радять її підігріти теплим повітрям, використовуючи фен. У такому стані ймовірність збереження плівки стає вищою.
  5. Взявши мультиметр, перевіряємо справність клавіатурних записів. Виявивши пошкоджені ланки, очищаємо їх і вимальовуємо новий ланцюжок струмопровідним клеєм.
  6. Даємо час висохнути контактолу.
  7. Перевірюємо результат.

Варто відзначити, що на роботу клавіатури можуть впливати програми та драйвери.

Якщо виник конфлікт в операційній системі під час встановлення нових компонентів, і клавіатура дала збій, достатньо спробувати видалити утиліту.

Як зняти блокування

Забути пароль на ноутбуці може будь-який користувач. Перше, що зазвичай спадає на думку при такій проблемі, це переустановка операційної системи.Однак є більш простий варіант увімкнути комп’ютер і позбутися пароля.

Це досить просто робиться за допомогою безпечного режиму.

  • Перезавантажуємо техніку
  • Натискаємо F8
  • Вибираємо та натискаємо «Безпечний режим»
  • Запуск операційної системи з правами адміністратора
  • Перехід у діагностичний режим
  • Через пуск знаходимо Облікові записи користувачів
  • У потрібного користувача змінюємо пароль без комбінації
  • Зберігаємо та перезавантажуємо ноутбук.

Корисно знати, що в деяких випадках ремонт ноутбука можливий своїми руками. Більшість проблем докладно описано, що дозволяє зробити правильну діагностику.

При самостійному виправленні неполадок слід бути уважним, дотримуватися інструкцій та правил безпеки. За необхідності або виявлення серйозного збою в обладнанні краще звернеться до професіоналів.