Тандир із цегли своїми руками: всі етапи робіт, технологія правильного виготовлення + схеми, фото приклади кладки

Початок роботи

Фундамент дуже важливий для будівництва цегляного тандира. Міцний фундамент – запорука довгої експлуатації печі. Саме він не дає кладці пошкоджуватися, якщо ґрунт почав рух.

Є 2 варіанти створення фундаменту. Перший – створити своїми руками із бетонної плити. Однак зазвичай відбувається заливання фундаменту в ґрунт відповідно до розмірів майбутнього тандира.





Підготовка шаблону

Під час засихання фундаменту настав час підготувати шаблон кладки цегли. Т.к. тандир круглий, то цегла викладатиметься по колу, що без шаблону буде вкрай важко, адже в будь-який момент можна помилитися з радіусом. Щоб правильно скласти шаблон, не обійтись без креслень тандира.

Зведення тандира

Впоратися з кладкою без сторонньої допомоги можна за 2 дні. Якщо розпочати у суботу, то у неділю вже можна закінчити усі роботи. Головна умова — всі необхідні матеріали та інструменти мають бути під рукою.

При створенні склепіння потрібно зрізати цеглу. Цей процес стає болгаркою. Далі слід зробити 2 ємності. В одну будуть занурюватися цеглини, в іншій буде замішуватися розчин із глини.

  1. Розчин необхідно замішати у заздалегідь підготовленій ємності.
  2. При створенні першого ряду тандира цеглини необхідно класти на вузьке ребро торцем до центру. Щоб конструкція вийшла круглою, слід робити зазори: внутрішній повинен бути меншим за зовнішній.
  3. Після виставляння та вирівнювання цегли, їх потрібно витягувати по одному і занурювати в ємність із холодною водою. Потім цеглу потрібно обмазати розчином з двох бічних та з нижньої сторін. Після цього його повертають на місце. Цю операцію потрібно виконати з усіма цеглою. Не можна забувати про перевірку шаблону.
  4. Після виконання попереднього пункту слід ще раз оглянути конструкцію. Розчин довго висихає, тому часу на огляд достатньо. При виявленні нерівностей їх необхідно виправити.
  5. Час починати викладати другий ряд. Його будівництво нічим не відрізняється від будівництва першого. Але щоб підвищити рівень міцності, другий ряд роблять із перев’язкою. Також у цьому ряду необхідно встановити піддувало.Для цього потрібно виділити 2 цеглини. Їх слід розпиляти навпіл. Встановлене піддувало закріплюють розчином.
  6. Третій ряд — час створення склепіння. Під час перегляду фото тандира виразно видно, що він має закруглення до верху. Щоб зробити його, нижню частину цеглини в 3 ряду потрібно підпиляти. Підбір правильного кута — гарантія того, що не доведеться підпилювати цеглу 4 ряди.
  7. Чим вищий ряд, тим менше цегли. Це відбувається через зменшення діаметра.