Укладання ламінату своїми руками: покрокова інструкція з описом кращих способів укладання


Стандартний спосіб укладання ламінату

Як ламінат, так і вінілові панелі укладаються плаваючим методом. Це означає, що вони не приклеюються всією поверхнею до основи, а лише акуратно з’єднуються своїми спеціально профільованими краями.

Цей спосіб має ту перевагу, що у разі пошкодження легко замінити пошкоджені панелі.

  • Також варто пам’ятати, що найкрасивіший спосіб укладання – розташувати панелі перпендикулярно до вікна, відповідно до того, як падають сонячні промені.
  • Це зробить стики між ними менш помітними.
  • Якщо в кімнаті кілька вікон на різних стінах, розташуйте підлогу перпендикулярно вікну навпроти входу.

Монтаж панелей покроково

Більшість відео укладання ламінату показує, як розташувати панелі, щоб підлога залишалася довговічною та зносостійкою:

  1. Спершу на ретельно очищену підлогу покладіть шар пароізоляційної плівки товщиною 0,2 мм. Прикріпіть його до основи двостороннім скотчем.
  2. Зверху покласти ізолюючий шар — це поліпропіленовий пінопласт товщиною 3 мм.
  3. Укладіть перший шар панелей вздовж стіни. Позначте нерівності та виступи (наприклад, для труб, що подають воду до радіаторів) квадратом, а потім виріжте їх лобзиком. Ви повинні пам’ятати про компенсаційний шв, тобто про відстань між панеллю та стіною. У цьому допоможуть спеціальні клини.







Необхідно пам’ятати, що зсув поперечних стиків між окремими рядами панелей має бути не менше 40 см. Тільки після того, як складання першого ряду закінчено, можна приступати до наступного.

  1. Кожен наступний ряд спочатку необхідно повністю зібрати, а вже потім з’єднувати з наступним за допомогою засувок.

Це можна зробити за допомогою молотка та дерев’яного бруска, який рівномірно передає силу удару по всьому краю ламінату. Завдяки цьому ми уникнемо ризику випадкового пошкодження панелей. Для довгих рядів знадобиться допомога іншої людини.

  1. Підрізати косяки дверей потрібно акуратно. Помістіть поруч із ним шматок панелі, яка більше не знадобиться, і обережно розріжте рамку пилкою з гнутою ручкою, спрямовуючи її по поверхні панелі.
  2. Після укладання шару в одній кімнаті часто буває різниця у висоті підлоги на стику з іншого. Це потрібно робити за допомогою профілю, що вирівнює. Прикріпіть його нижню частину (тобто рейку) безпосередньо до основи, а потім, дотримуючись розширення 10 мм, покладіть наступні шари панелей. Останній етап – кріплення верхнього елемента профілю до рейки.
  3. Останній ряд — його ширина не повинна бути меншою за 5 см. Її ширину найзручніше визначати по панельній лінійці, яка «пам’ятає» про 10-міліметровий зазор біля стіни. Цей ряд буде найефективніше поєднаний з іншими за допомогою молотка.
  4. Фінішний етап – закріплення плінтусів. Тут знадобляться регульована лінійка та кутова коробка. Розмістіть лінійку в кутку кімнати так, щоб обидві руки прилягали до стін. Лінійка автоматично зчитує кут нахилу та визначає кут зрізу плінтуса. Кріпимо і… нова підлога готова!

Укладання ламінату на дерев’яну підлогу виконується за тією ж технологією, що і на бетонну.