Оздоблення стін своїми руками: ТОП-150 фото оригінального дизайну та оформлення

Оздоблення стін своїми руками: 150 фото сучасних ідей та бюджетних варіантів внутрішнього оздоблення стін

Проведення ремонту в будинку завжди передбачає вибір оздоблювальних матеріалів, ретельну підготовку основи, нанесення декоративних покриттів з дотриманням усіх вимог та правил.

Особливої ​​уваги при внутрішній обробці вимагають стінові панелі. Правильно підібрана колірна гама дозволяє візуально збільшити розмір кімнати, розділити приміщення на зони (наприклад, у спальні для двох дітей).

Стінові панелі в дитячих кімнатах найчастіше прикрашають зображеннями розвиваючих ігор або яскравими сюжетами з улюблених мультфільмів та казок.

























Обклеювання стін шпалерами

Найпростіший варіант для самостійного внутрішнього оздоблення стін – це шпалери. На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів представлена ​​велика колекція шпалер, що відрізняються за виглядом, забарвленням, матеріалом виготовлення, дизайном, способом кріплення:

  • Класичні паперові шпалери. Випускаються як рулонів різної ширини. Для обклеювання використовується клей, склад якого підбирається в залежності від типу паперового полотна. Шпалери можуть бути одношаровими або мати два шари, що надає їм достатньої міцності. Для проведення самостійного оздоблення стін знадобиться широкий валик або кисть, гострий ніж, рулетка для отримання ідеально рівного зрізу. Недолік такого полотна полягає в необхідності ретельної підготовки стін перед нанесенням шпалер.
  • Шпалери на основі флізеліну є двошаровими покриттями. Нижній шар забезпечує матеріалу достатню міцність та надійне кріплення до підлягає основі. Зовнішній шар виконує переважно декоративну функцію. Це може бути рельєфний малюнок або відбиток або оригінальний розпис, напилення, простий градієнт близьких за кольором фарб.
  • Пробкові та бамбукові шпалери. На сьогоднішній день дані покриття визнані найбезпечнішими для людини. Широко застосовуються для внутрішнього оздоблення стін у дитячих спальнях. Завдяки особливим складом, не викликають алергічних реакцій.Декоративні покриття мають достатню пористість, що дозволяє бамбуковим шпалерам «дихати». Під пробковим полотном не розвиваються патогенні грибки, пліснява, гнилизна. Єдиним недоліком є ​​найвища вартість.

Рідкі шпалери є чудовим варіантом для невеликих за площею приміщень. Декоративне покриття у вигляді тонкого шару наноситься на поверхню, що підлягає, не залишаючи розлучень і потік.

Завдяки домішкам барвників пігментів покриття відливає красивим перламутровим відтінком. Крім стильного дизайну, рідкі шпалери чудово приховують усі наявні дефекти та нерівності.

Безпосередньо перед нанесенням шпалер необхідно усунути лише великі виїмки та тріщини, решта нерівностей приховає рідке покриття.