Оздоблення стін своїми руками: ТОП-150 фото оригінального дизайну та оформлення

Оздоблення стін своїми руками: 150 фото сучасних ідей та бюджетних варіантів внутрішнього оздоблення стін

Проведення ремонту в будинку завжди передбачає вибір оздоблювальних матеріалів, ретельну підготовку основи, нанесення декоративних покриттів з дотриманням усіх вимог та правил.

Особливої ​​уваги при внутрішній обробці вимагають стінові панелі. Правильно підібрана колірна гама дозволяє візуально збільшити розмір кімнати, розділити приміщення на зони (наприклад, у спальні для двох дітей).

Стінові панелі в дитячих кімнатах найчастіше прикрашають зображеннями розвиваючих ігор або яскравими сюжетами з улюблених мультфільмів та казок.

























Обклеювання стін шпалерами

Найпростіший варіант для самостійного внутрішнього оздоблення стін – це шпалери. На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів представлена ​​велика колекція шпалер, що відрізняються за виглядом, забарвленням, матеріалом виготовлення, дизайном, способом кріплення:

  • Класичні паперові шпалери. Випускаються як рулонів різної ширини. Для обклеювання використовується клей, склад якого підбирається в залежності від типу паперового полотна. Шпалери можуть бути одношаровими або мати два шари, що надає їм достатньої міцності. Для проведення самостійного оздоблення стін знадобиться широкий валик або кисть, гострий ніж, рулетка для отримання ідеально рівного зрізу. Недолік такого полотна полягає в необхідності ретельної підготовки стін перед нанесенням шпалер.
  • Шпалери на основі флізеліну є двошаровими покриттями. Нижній шар забезпечує матеріалу достатню міцність та надійне кріплення до підлягає основі. Зовнішній шар виконує переважно декоративну функцію. Це може бути рельєфний малюнок або відбиток або оригінальний розпис, напилення, простий градієнт близьких за кольором фарб.
  • Пробкові та бамбукові шпалери. На сьогоднішній день дані покриття визнані найбезпечнішими для людини. Широко застосовуються для внутрішнього оздоблення стін у дитячих спальнях. Завдяки особливим складом, не викликають алергічних реакцій.Декоративні покриття мають достатню пористість, що дозволяє бамбуковим шпалерам «дихати». Під пробковим полотном не розвиваються патогенні грибки, пліснява, гнилизна. Єдиним недоліком є ​​найвища вартість.

Рідкі шпалери є чудовим варіантом для невеликих за площею приміщень. Декоративне покриття у вигляді тонкого шару наноситься на поверхню, що підлягає, не залишаючи розлучень і потік.

Завдяки домішкам барвників пігментів покриття відливає красивим перламутровим відтінком. Крім стильного дизайну, рідкі шпалери чудово приховують усі наявні дефекти та нерівності.

Безпосередньо перед нанесенням шпалер необхідно усунути лише великі виїмки та тріщини, решта нерівностей приховає рідке покриття.


















Оздоблення стін плиткою

У виборі того чи іншого покриття для внутрішньої обробки величезну роль відіграє призначення приміщення. Для спальні або вітальні краще віддати перевагу штукатурці або шпалерному полотну.

Для передпокою чудово підійде камінь або цегляна кладка, тобто матеріали, що мають стійкість до вологи. Принцип стійкості покриття до дії вологи є актуальним для кухні та ванної кімнати.

Зважаючи на особливості експлуатації даних кімнат, вологе прибирання з дезінфікуючими складами має проводитися з постійною частотою.

Особливе місце для оформлення ванної та кухні займає такий варіант обробки стін, як застосування плитки:

  • Вигляд плитки, розмір плиткового модуля, дизайн та товщину вибирають індивідуально, залежно від особистих побажань власника.
  • Перед початком плиткової кладки обов’язково проводять ряд підготовчих заходів: зняття старого покриття, видалення всіх нерівностей, замазка тріщин. Також важливо оглянути поверхню, що підлягає, на предмет шкідників або цвілі.

  • На підготовчому етапі н стіни наносять ґрунтовку з антисептиком у складі, що дозволяє попередити у майбутньому розвиток грибка та патогенних мікроорганізмів.
  • Для якісного процесу кладки необхідно правильно підібрати клей (цементний розчин, епоксидний клей).
  • Обов’язково враховується ступінь пористості плиткового модуля, що дозволяє більш точно розрахувати кількість необхідного матеріалу.

Оздоблення стінових панелей плиткою починають від кута або від підвіконня. Усі оздоблювальні роботи ведуть послідовно, постійно контролюючи якість кладки. Особливу увагу приділяють стану швів та стиків.

Найоптимальнішим варіантом є використання спеціальної пасти для замазки швів, а також гумових або пластикових прокладок.

Переваги декоративної штукатурки

Дуже популярним способом внутрішньої обробки стін є нанесення декоративної штукатурки. Цей оздоблювальний матеріал має ряд очевидних переваг перед іншими видами покриттів:

  1. Красивий рельєф та колір, які можна отримати при правильному підході до роботи.
  2. Зручна форма для практичного використання. Всі види штукатурки випускаються у вигляді сухого порошку або готової пастоподібної суміші.Особлива тягучість робочого складу дозволяє наносити покриття на стіни.
  3. Особлива пористість покриття дозволяє поверхні, що підлягає, активно «дихати». Під штукатуркою ніколи не з’являється цвіль або гнилизна.
  4. Завдяки особливої ​​технології штукатурка не схильна до усадки, не покривається тріщинами, має достатню міцність.
  5. До особливих переваг складу відносять здатність чудово маскувати нерівності та дефекти на поверхні стін.
  6. Декоративна штукатурка має чудову адгезію. Покриття може наноситися на будь-яку поверхню.

Оздоблення стін штукатуркою застосовується для оформлення будь-яких кімнат: кухні, їдальні, вітальні, передпокою або спальні. Причиною тому є не лише стильний вигляд та гарний рельєф.

До складу сучасних видів штукатурки входять полімерні смоли, акрил, силіконові компоненти, які забезпечують покриттю належний захист від дії вологи.

Види декоративного оздоблення стін

Окрім внутрішньої обробки стін досить часто застосовується декоративне оформлення поверхонь. Подібний підхід дозволяє суттєво змінити стиль приміщення, приховати випадкові (дитячі) малюнки, сліди від фарби та інших забруднень.

Найцікавіші способи декоративного оздоблення стін своїми руками:

  1. Розпис за допомогою акрилових або вітражних фарб.
  2. На сьогоднішній день існує безліч готових трафаретів, що полегшують нанесення малюнка.
  3. Широко застосовується обклеювання стін фотодруком, ПВХ плівками з імітацією інших матеріалів.
  4. Для прикриття будь-яких дефектів або пошкоджень застосовується плиткова кладка на одній із стін.
  5. Подібне рішення сьогодні є дуже популярним серед дизайнерів.

Для декору стін також використовуються тканинні картини, мозаїка та фрески, прикраси з холодної порцеляни.

Фото обробки стін своїми руками