Маленька вбиральня: 150 фото невеликих, зручних вбиралень, поради з дизайну

Маленька вбиральня: 150 реальних дизайн проектів та планувань + фото приклади, як облаштувати

Чулан або комору, облаштовану під зберігання речей та взуття важко переоцінити. Це найбільш зручне рішення для формування вільного простору квартири чи будинку, усунення всього зайвого, збереження речей у цілості.

Поради з облаштування невеликого гардеробного полягають у створенні функціонального, практичного місця розміщення сезонного одягу та взуття. Тут доречно зберігати постільну білизну, рушники, кухонне начиння, інвентар для прибирання, пилосос.

Варіанти планування вбиральні

По фото маленької вбиральні можна оцінити, наскільки практично варто використовувати кожен сантиметр простору. Її планують буквою “П”, роблять кутовий. На одній із стін можна облаштувати полиці або встановити міцний стелаж, на іншій змонтувати поперечину для того, щоб вішати верхній одяг.

Доцільно спланувати кутове розміщення полиць. Спеціально для такої конструкції можна придбати пристрої з поворотно-висувними механізмами, що дуже зручно та практично.

Лінійна вбиральня більше підійде для невеликої комори.

  • Зате в такій можна повісити велике дзеркало на підлогу.
  • На одній із стін варто пристосувати пару перекладин для верхнього одягу, а внизу розташувати ящики на сітчастих металевих полицях-підставах.
  • Встановити на них більш прозорі пластикові ємності, що дозволить бачити їх вміст і не витрачати багато часу на пошуки потрібних речей, взуття або аксесуарів.

Де облаштовувати таке приміщення

Найчастіше в квартирах вже передбачені невеликі комори в кілька квадратних метрів. Їх переробляють під вбиральні самостійно. Це набагато економічніше.









Зробивши ремонт у даній кімнаті, варто лише замовити необхідні меблі, облаштувати полиці, встановити на них стандартні однакові ящики.

Кращі вбиральні системи для невеликої вбиральні можна замовити вже в готовому вигляді в меблевому цеху. Каркасна конструкція обійдеться недорого і служитиме протягом десятків років. Варто повісити на стіну гардеробне дзеркало, щоб приміщення служило не тільки місцем зберігання, а й зручною примірочною.

Окрім одягу постільної білизни в маленькому вбиральні, створеному з комори, можна розмістити коробочки з канцелярськими дрібницями, стелаж для книг і фотоальбомів, прасувальну дошку.

Неординарне місце для зберігання одягу та взуття

Нерідко сучасні господарі квартир облаштовують вбиральню на лоджіях або балконах, з тією умовою, що це приміщення буде утеплено та засклено. У такому випадку багато хто дає інструкції, як зробити вбиральню.

  1. Необхідно демонтувати старе покриття стін, стелі, вирівняти підлогу.
  2. Заштукатурити та проґрунтувати поверхні, підлогу залити бетоном.
  3. Замостити на стіни пластикові панелі або просто пофарбувати поверхні.
  4. Провести освітлення.
  5. Змонтувати пластикову стелю.
  6. Придбати практичне покриття для підлоги. Це може бути лінолеум, ковролін або ламінат.

Варіантів дизайну вбиральні на балконі кілька. Шафи для речей встановлюють у бокових частинах приміщення. Ще одне рішення – вимостити неглибокі ніші в нижній частині балкона, щоб зберігати там постільну білизну, а збоку поставити одну велику шафу до стелі. У ньому доцільно розмістити поперечини для верхнього одягу.








Самостійний монтаж конструкцій

Фахівці дають поради і про те, як зробити вбиральню своїми руками. Це досить економічно та просто. Не потрібно бути суперкваліфікованим майстром, щоб замостити кілька полиць або сколотити стелаж за розмірами бічної частини балкона.

А для встановлення поперечини для вішалок взагалі знадобиться лише матеріал, кріплення та кілька зусиль.


Плюси вбиралень, влаштованих у коморах або коморах під сходами

Найголовніше, не потрібно купувати громіздкі шафи, що займають масу місця у вітальні чи спальнях. Натомість там можна встановити витончений гарнітур для відпочинку та сну.

На поличках вбиральні кожна річ перебуває на своєму місці. Її легко знайти, особливо якщо помітити ящик або ємність, наклеївши фото улюблених туфель, або зробивши напис у вигляді списку рушників, білизни, одягу.

Верхній одяг, розвішаний на вішалках завжди на виду. Все просто знайти і відразу підібрати до вбрання сумочку та аксесуари.

У вбиральні-кладці завжди можна розмістити дуже багато полиць, ніш, ящиків, коробочок для дрібниць. На відміну від шифоньера, у коморі укладати речі не доведеться.








Важливі поради щодо облаштування вбиральні

Мінімальна висота поперечини для вішалок – 160 – 170 см, залежно від зростання домочадців. Глибина полиць або ніш – не менше 40 см, а краще 50-55 см. На них краще встановлювати скриньки однакових габаритів та параметрів. Бажано, щоб вони були одного кольору, виготовлені з ідентичних матеріалів.

  • Найзручніший тип гардеробної – «П»-подібний. Але таке планування найбільше підходить для просторих приміщень.
  • Якщо не потрібне дзеркало, цей тип розташування меблів у коморі можна застосовувати з успіхом.
  • У середній частині на рівні очей слід зберігати предмети та речі, якими домочадці користуються найчастіше.
  • Нагорі – коробки з ялинковими іграшками та те, що знадобиться не скоро.
  • Доступ до верхніх полиць краще забезпечити за допомогою зручних драбин або наднадійних сходів.

Внизу варто розмістити взуття, висувні ящики для розміщення сумок, громіздкі валізи можна поставити на взуття. Тут же кріплення для дошки для прасування і пари швабр зі щітками.

Чи обов’язкова в вбиральні вентиляція

Фахівці рекомендують встановлювати пристрої для циркуляції повітря, оскільки в глухій коморі повітря швидко застоюється, може підвищитися вологість. Речі почнуть сиріти і псуватись, може з’явитися неприємний затхлий запах.

Для правильної вентиляції у протилежній від дверей стіні робиться витяжний отвір, а в нього монтується вентилятор. Вихід має вести до загальної системи вентиляції.

Оптимально організований повітрообмін забезпечує правильне зберігання та цілісність речей. Важливо придбати безшумний вентилятор, керований вручну, за допомогою пульта або електронної системи.

Фото планування та дизайну маленької вбиральні