Як вивести жирну пляму з одягу: перевірені способи, список рецептів + ​​поради з прання

Як вивести жирну пляму? Огляд найкращих способів видалення застарілих плям жиру з одягу

Поставити жирну пляму набагато простіше, ніж усунути її. Досить випадково впустити на улюблену блузку шматочок торта або бутерброд маслом вниз.

Фахівці у таких випадках радять діяти швидко та точно. Про те, як вивести стару або свіжу жирну пляму, йтиметься у цій статті.
Правила боротьби з жирними плямами

Перш ніж застосовувати методики і відповідати на питання про те, як вивести жирну пляму з одягу, слід врахувати ряд важливих нюансів. А ось правило тут одне, якщо є сумніви в домашніх засобах або тканина надто вразлива, річ варто віддати у хімчистку.

В інших випадках боротьбу з жирними плямами слід розпочинати одразу після їх появи. Відразу кидати річ у пральну машинку не слід. Прання-автомат лише зміцнить пляму, зробивши її застарілою. До усунення такого доведеться застосувати більше зусиль та коштів.

Компоненти, що входять до переліку народних методик, краще попередньо перевірити на шматочку ганчірки або непотрібної матерії того ж ряду, що і сукня або блузка, що «набули» прикру пляму.

  • При звільненні від жирної плями можна використовувати кілька засобів, застосовуючи їх один за одним, змиваючи щоразу водою у випадку, коли попереднє не подіяло.
  • Варто змішувати компоненти, але лише за рекомендацією фахівців.
  • До речі, перед виведенням плям бажано познайомитися з інструкцією з того, як цю річ прати: при яких температурах, що можна застосовувати, як сушити.

Якщо тканина щільна або досить груба, позбавитися жирної плями допоможе втирання. Для цього варто взяти зубну щітку, що відслужило, або жорстку губку. Коли матерія тонка і досить ніжна, боротися з плямою доведеться лише руками, протираючи тканину об тканину.