Як очистити акваріум: ефективні методи очищення від зеленого вапняного нальоту в домашніх умовах

Як очистити акваріум своїми руками: порядок робіт з описом правил очищення ґрунту, скла, фільтра від нальоту

Мільйони людей у ​​всьому світі займаються акваріумістикою. Більше того, технологія дозволяє утримувати в домашніх умовах навіть найвибагливішу рибу, а також невеликих креветок або раків.

Такий домашній акваріум — чудове хобі. Однак він вимагає багато уваги та терпіння.

Очищення домашнього акваріума своїми руками

Основне правило – ніколи не випорожнити весь акваріум. Щотижня ми повинні заміняти приблизно 30% води.

  • Не наливайте прісну воду прямо з-під крана, тому що хлор може негативно вплинути на рибу.
  • За кілька днів до очищення акваріума злийте воду в ємність і дайте їй відстоятися, після чого вилийте цю воду в ємність.










Перш ніж приступити до чищення акваріума, приготуємо два посуди – один для того, щоб пересадити рибок на час чищення, а в інший – розмістити там декоративні елементи. Також вам знадобиться посуд для води, яку ми виливаємо з акваріума.

Патрон, що фільтрує, необхідно промивати тією ж водою, яка була вилита при очищенні дна. Таким чином, у фільтрі збережуться бактерії, які борються з водоростями та забезпечують відповідний pH води.







Перед тим, як налити нову воду, очистіть дно акваріума від залишків когрма та інших забруднень – бажано за допомогою муловідділювача. Він втягує бруд та утримує підстилку на місці.

Ворості та догляд за ними

Рано чи пізно водорості розростаються у кожному акваріумі. Вони можуть надмірно розмножитися, якщо в акваріумі буде дуже багато поживних речовин. і навіть якщо це водорості, що очищають акваріум, надлишок може зіпсувати всю красу і викликати дисбаланс кисню та вуглекислого газу.

Щоб видалити їх, можна використовувати ультрафіолетові лампи, світло яких вбиває паразитів, бактерії та водорості (але ті, що плавають у воді). Надлишковий зелений мул також можна контролювати, вводячи рибки, що очищають акваріум.

Окрім зелені на склі періодично необхідно очистити акваріум від білого нальоту.Усуваємо його звичайним шкільним трикутником, який служитиме скребком, а залишки очистимо ватним тампоном, змоченим у краплі оцту.

Як ефективно видалити водорості

По-перше, необхідно зупинити зростання водоростей. На жаль, простої зміни вищезгаданих умов зазвичай недостатньо, щоб убити водорості.

Якщо опустити етап механічного видалення, ситуація може, як це не парадоксально, погіршитися ще більше за зміни умов в акваріумі.

  • Наприклад, уявіть, що ви почали удобрювати, але з кращим зростанням рослин водорості також ростуть краще.
  • Це логічно з огляду на те, що вони теж рослини. Тому необхідно видаляти водорості вручну та за допомогою препаратів протягом декількох днів або тижнів.
  • Потім водорості починають зникати і більше не повертаються, оскільки добрива роблять рослини настільки сильними, що водорості більше не мають шансів на виживання.

Паразитичні водорості «чорна борода»

Чорні та сірі водорості зазвичай зустрічаються у більш забруднених акваріумах. Більшість різновидів альгіцидів добре підходять для боротьби з ними.

Рекомендована доза допомагає тримати їх під контролем, але якщо ви хочете позбутися їх, вам потрібна буде концентрація вдвічі більша.

  • Найкраще занурити руку із засіб у шприці у водорості та розпорошити їх під водою.
  • На цей час слід вимкнути фільтр, щоб запобігти витіснення вуглецю.

Ворості загинуть протягом кількох днів. Двократна короткочасна доза протягом місяця не зашкодить навіть чутливим рибам, проте слід дотримуватися інструкції на упаковці.

Щоб водорості не поверталися після видалення рідкого вуглецю, необхідно зменшити кількість риб так, щоб на літр акваріумної води припадало не більше 1 см довжини риби.

Також допоможе якісна фільтрація з виходом на поверхню, яка допоможе тримати воду на поверхні у постійному русі. Бажано використовувати скіммер (поверхневий фільтр).

Важливо, щоб у воду надходила достатня кількість кисню.

Зелені нитчасті водорості

Вони схожі на довгі зелені «волосся», сплутані в рослинах.Рекомендується видаляти такі водорості вручну та включати в екосистему акваріума креветок та інших поїдачів водоростей. Допоможуть також препарати на основі антибіотиків.

Щоб водорості не повернулися, необхідно відрегулювати умови в акваріумі. Нитчасті водорості зазвичай зустрічаються в яскраво освітлених акваріумах, коли рослини відчувають нестачу поживних речовин (азоту та фосфору) або вуглекислого газу.

  • Не бійтеся додавати добрива для акваріумної флори, як тільки рослини відновляться і почнуть рости, водорості більше не повернуться.
  • Це водорість, що росте на склі акваріума. Відмінним рішенням у разі появи такого типу непроханого гостя є препарати, які стерилізують воду і після очищення вона більше не з’явиться.
  • Коли справа доходить до постійних умов в акваріумі, рекомендується не переповнювати, не перегодовувати, мати хороший фільтр, а також міняти воду та очищати поверхню скіммером.

Ціанобактерії

Це липкі синьо-зелені покриття на піску та прикрасах. Для початку їх можна пропилососити із шланга. Після цієї процедури можна використовувати засіб від ціанозу.

Їх розвиток відбувається при неправильному співвідношенні азоту/фосфору або за нестачі одного чи іншого. Потрібно почати змінювати дозування азотних добрив, фосфорних добрив або того й іншого. Це залежить від конкретної ситуації, можуть допомогти проби на фосфат і нітрати.

Важливо стежити за тим, щоб вміст нітратів або фосфатів не впав до нуля.










Догляд за акваріумом – це не тільки заміна води або видалення водоростей. Це ще й контроль за температурою води.

  • Це важливо, тому що пошкоджений нагрівач може перестати гріти воду або, навпаки, спричинити «закипання» риби.
  • Ми також повинні перевірити, чи правильно фільтр насичує воду киснем.
  • Варто виробити звичку перевіряти стан акваріума, наприклад, під час годування риб.
  • Завдяки цьому наші барвисті екземпляри залишаться здоровими, і ми зможемо радіти їм не відриваючись.

Фото-інструкція з очищення акваріума